незалежний спостерігач

НЕЗАБАРОМ. Найочікуваніша кіноподія року – Одеський міжнародний кінофестиваль


З 29 вересня до 2 жовтня в межах секції Film Industry Office 11-го Одеського міжнародного кінофестивалю пройдуть онлайн-заходи для кінопрофесіоналів, спрямовані на підтримку і розвиток української індустрії кіно та міжнародне просування українського кінематографа: Пітчинг і Work in Progress, серія презентацій та панельних дискусій, конкурс пітчингу серіалів EastSeries, promoLAB
Детальніше

Дементій Бєлий,
редактор "Політичної Херсонщини",
політолог

Подарок від ЦВК: довідку про судимість можна й в електронному форматі

Сьогодні на семінарі з членами територіальних виборчих комісій ми обговорювали питання чи може бути належною електронна довідка про наявність (відсутність) судимості. Тепер, на запитання "Чи можна отримувати довідку про судимість в електронному форматі?" ...
Детальніше
Політична Херсонщина » Політика » "Батьківщина" у Херсоні розпочала кампанію проти закриття шкіл

"Батьківщина" у Херсоні розпочала кампанію проти закриття шкіл


Збір підписів Батьківщина
Херсонська "Батьківщина" розпочала свою передвиборчу кампанію до місцевих рад із протестної кампанії проти планів оптимізації середньої освіти в Херсоні. Були поставлені агітаційні намети із символікою партію та пропозицією підписати звернення проти скорочення шкіл "Закривають школи в Херсоні! Зайві діти? Не будь байдужим, підпиши звернення Батьківщини!" 

В наметах агітатори стверджують, що згідно з рішенням управління освіти Херсонської міської ради, в місті буде проводитися тотальне знищення мережі шкільних установ, які надають повну середню освіту. Нібито, за планами влади у Херсоні хочуть залишити 4 школи які будуть надавати повну середню освіту.
"Наші діти, для отримання повної середньої освіти будуть змушені переходити в іншу школу віддалену від місця проживання, що завдасть багато незручностей та додаткових витрат кожної сім'ї" - говорять активісти ВО "Батьківщини".

 
У Зверненні вимагається внести зміни до Стратегічного плану діяльності управління освіти міста Херсону щодо розвитку освіти міста на 2020-2024 роки й максимально зберегти школи з середньою освітою в кожному районі міста.

Цікаво, що ще на початку серпня прес-служба херсонського осередку ВО "Батьківщина" вже звітувала, що депутати міської ради за ініціативи "Батьківщини" скасували рішення про "знищення шкільної мережі". Для чого ж збирати підписи?

Агітатори пояснюють: "Аби влада знову не зібралася закрити школи, рішення міської ради треба закріпити зверненнями від херсонців".

Наша довідка. На початку 2020 року був розроблений "Стратегічний план діяльності управління освіти Херсонської міської ради на 2020 - 2024 роки". Цей план підготовлений на виконання перехідних положень Закону України "Про освіту" щодо поступового переходу до профільної школи. 

Згідно цього "Стратегічного плану", з 1 вересня 2020 року в 10-ті класи будуть набирати учнів 28 херсонських шкіл. З 1 вересня 2021 року - 17 шкіл. З 1 вересня 2022 року - 12 шкіл. В цей період буде створено чотири профільні ліцея: на базі шкіл № 30, 34, 36 та 24.
До 2024 року дев'ять шкіл першого - третього ступенів будуть у відповідності до вимог законодавства, перепрофільовані у гімназії. 

Цей наступний, після реформування початкової школи етап освітньої реформи. Його мета - оптимізація витрат на зарплати вчителів.
 
Нагадаємо, що реформа освіти була започаткована Верховною Радою 5 вересня 2017 року. Новим законом передбачено три рівня освіти. З 2018 року почався 4-річний процес реформування початкової школи. З 2022 року - почнеться введення "базової школи". З 2027 року - "профільної школи".

Наше відео

Про нас

"Политическая Херсонщина" создана в июне 2000 года коллективом единомышленников, активистов Комитета избирателей Украины. За годы работы, наш сайт неоднократно менял дизайн, но главным в нем оставалось желание честно освещать общественные, политические и культурные события нашей области, отображая все точки зрения, которые присутствуют в нашем обществе.

Связаться с нами можно по адресу:
Херсон, Приднепровский спуск, 1, оф. 8,
телефоны (0552) 34-44-26, (066) 100 8191 
E-mail: polit.kherson@gmail.com

Редактор сайта Дементий Белый

розроблено - photografica