незалежний спостерігач

Херсонська область посіла 6 місце в рейтингу інтеграції регіонів України в європейський економічний простір


Індекс євроінтеграційного економічного поступу Херсонської області протягом п’яти років зріс у півтора рази. За підсумками 2019 р. регіон посів 6 місце в рейтингу областей за ІЄЕП, поліпшивши свою позицію з 2014 р. на 17 сходинок
Результати багаторічного дослідження оголошені під час онлайн-конференції, проведеної Херсонською міською громадською організацією «Центр досліджень південноукраїнського прикордоння» спільно з Херсонським державним університетом, Поліським фондом  міжнародних і регіональних досліджень та Асоціацією регіональних аналітичних центрів за сприяння Програми «МАТRA» Посольства Королівства Нідерландів в Україні. Учасники онлайн-конференції отримали електронні версії фінального аналітичного звіту.
Детальніше

Дементій Бєлий,
редактор "Політичної Херсонщини",
політолог

Довгий слід радянської брехні

Я неодноразово стикався із тим, як радянська влада при будь-якій можливості намагалася приховати правду. Приховувалося все, що завгодно. Наприклад, радянські кадебісти у 50-70-ті роки, тобто вже після смерті Сталіна, намагалися приховати справжній розмах ...
Детальніше
Політична Херсонщина » Політика » День голосування в оцінці спостерігачів ХОО КВУ. Вибори дійсні і законні, хоча проблеми є

День голосування в оцінці спостерігачів ХОО КВУ. Вибори дійсні і законні, хоча проблеми є

За підсумками спостереження ми можемо зробити наступні висновки:

День голосування та підрахунку голосів відбувся спокійно, без значних порушень виборчого законодавства та виборчих прав громадян, а також без серйозних конфліктів та провокацій.

Найбільш серйозними проблемами стало погане матеріально-технічне забезпечення та підготовка членів дільничних виборчих комісій. Це не спричинило серйозних порушень законодавств завдяки низькій явці виборців, чіткій та скоординованій роботі спостерігачів від різних кандидатів та відсутності установок на політичне протистояння.

«Ми не зафіксували фактів видалення спостерігачів, хоча проблеми у них та журналістів виникали. В першу чергу з-за неадекватної реакції членів комісій на фотографування», -розповів Дементій Бєлий.

Найбільш показовим прикладом став інцидент, коли під час прямого ефіру голова ДВК № 650637 у прямому ефірі почала виштовхувати оператора телеканалу «News One».

«Серед цих проблем та порушень необхідно назвати – по-перше, відсутність виборчих скриньок в достатній кількості та якості. Члени комісій часто були вимушені збирати одну скриньку з кількох поламаних або заклеювати скотчем щілини на скриньках. Якщо б явка була вищою, то ми могли б зіткнутися з тим, що не вистачило б скриньок для голосування. По-друге, відсутність в достатній кількості бланків протоколів про підрахунок голосів та повна відсутність бланків копій протоколів для спостерігачів та кандидатів. Це серйозно гальмувало роботу комісій та провокувало нові порушення, наприклад, заповнення протоколів олівцями. Третє, не вистачало бензину на дві поїздки для транспортування бюлетенів. При чому не враховувалися ймовірні додаткові поїздки для складання уточнених протоколів», - прокоментував голова ХОО КВУ.

Заміни членів дільничних виборчих комісій напередодні дня голосування спричинило погіршення якості виконання комісіями обов’язкових виборчих процедур та провокувало порушення, зокрема під час видачі бюлетенів та підрахунку голосів. Підкреслимо, що подібні проблеми та порушення не спотворили результатів голосування та лише погіршили якість організації голосування та підрахунку голосів.

«Відзначимо серйозну проблему у відсутності обов’язково інформування виборців про всі партії та всіх кандидатів, що балотувалися на місцевих виборах. Відсутність інформації про них порушувало принцип рівності суб’єктів виборчого процесу. Виборці мають гарантовано отримувати інформацію про всіх кандидатів у депутати та політичні партії, які беруть участь у виборах», - зазначив Дементій Васильович.

Спостерігачі КВУ виявляли різноманітні факти порушень правил передвиборчої агітації. 

В день голосування спостерігачі зафіксували біг-борди та лайт-бокси з прихованою політичною рекламою на користь ВО «Батьківщина», Опозиційного блоку, «Відродження», Блоку Петра Порошенка «Солідарність».

Деякі кандидати у депутати частково розвішували листівки з політичною рекламою. Зокрема, біля приміщень для голосування на багатьох дільницях зафіксовані листівки на користь кандидатів Блока Петра Порошенка «Солідарність». Крім нових листівок, зафіксована значна кількість листівок, що залишилися з передвиборчої агітації. Це вказує на незадовільну роботу комунальних служб. Зазначимо, що комунальщики просто не в змозі справитися із великою кількістю листівок, які розклеюють із порушенням правил передвиборної агітації кандидати.

Фіксувалися окремі факти розсилання смс на користь кандидатів, стихійна агітація у приміщенні для голосування тощо.

Спостерігачі КВУ отримували інформацію від окремих штабів, що під час підвозу виборців представники «Нашого краю» нібито здійснювали контроль за волевиявленням. Подібні факти потребують додаткової перевірки із боку правоохоронних органів.

Списки виборців були значно кращої якості. Хоча на багатьох дільницях окремі виборці не знайшли своїх прізвищ у списках для голосування.

«На наш погляд, на окремих виборчих дільницях Дніпровського району необхідно провести повторне голосування по виборам до районної ради у зв’язку із великою кількістю бюлетенів, які потрапили з іншого округу», - заявив Дементій Васильович.

Спостерігачі КВУ припинили кілька випадків «каруселі». Дякуємо міліції за оперативне реагування на ці повідомлення. 

«Зазначимо позитивну тенденцію: виборчі комісії з метою запобігання каруселям на багатьох дільницях зняли шторки з кабінок для таємного голосування. Це дозволило різко знизити кількість випадків фальсифікацій», - додав голова ХОО КВУ.

У порівнянні з минулими виборами, кількість порушень є значно нижчою. Зафіксовано лише кілька грубих порушень. Це сталося, у тому числі, завдяки великій роботі, яку провели спостерігачі від різних партій.

Таким чином, можна зробити висновок, що вибори пройшли законно і їх можна визнати дійсними.

Наше відео

Про нас

"Политическая Херсонщина" создана в июне 2000 года коллективом единомышленников, активистов Комитета избирателей Украины. За годы работы, наш сайт неоднократно менял дизайн, но главным в нем оставалось желание честно освещать общественные, политические и культурные события нашей области, отображая все точки зрения, которые присутствуют в нашем обществе.

Связаться с нами можно по адресу:
Херсон, Приднепровский спуск, 1, оф. 8,
телефоны (0552) 34-44-26, (066) 100 8191 
E-mail: polit.kherson@gmail.com

Редактор сайта Дементий Белый

розроблено - photografica