незалежний спостерігач

Володимир Молчанов про причини чергової тарифної протестної кампанії

Володимир Молчанов
Володимир Молчанов проаналізував ситуацію початку січня 2021 року у світлі спроб розпочати так званий "тарифний Майдан". На його думку одні й ті ж самі ляльководи і бенефіціарії піднімають тарифи та намагаються розбурхати суспільство. Але проблема неконтрольованого та необгрунтованого підняття тарифів має місце. Далі - текст.
Детальніше

Дементій Бєлий,
редактор "Політичної Херсонщини",
політолог

Книжковий новорічний подарунок: детектив про підпілля ОУН у Херсоні

Початок нового року почався з приємної несподіванки - виходу цікавої незвичної книжки Олександр Меньшов "Репринти незакінчених чернеток". Олександр Меньшов - херсонець, вдумливий історик, цікавий публіцист. Вже давно читаю його замітки в соціальних ...
Детальніше
Політична Херсонщина » Суспільство » Обленерго ледве не ошукали мешканця Виноградівської ОТГ. Допомогли юристи

Обленерго ледве не ошукали мешканця Виноградівської ОТГ. Допомогли юристи

 До Виноградівського центру надання безоплатної первинної правової допомоги звернувся мешканець Виноградівської ОТГ Сергій  з проханням допомогти розібратися у правомірності нарахування рахунків на електроенергію. У результаті юристи допомогли чоловіку уникнути несправедливості та розібратися в справі.

Як повідомляють юристи Виноградівського центру, чоловік пояснив, що кожного місяця він надавав показники лічильника згідно умов договору та справно сплачував рахунки, які йому надходили за спожиту електроенергію. Але за останні 6 місяців Сергій виявив, що йому систематично нараховують більшу суму за електроенергію, яку він фактично не споживав.

Юристка Виноградівського центру надання безоплатної первинної правової допомоги Наталія Коваленко вивчила надані клієнтом документи, проаналізувала норми діючого законодавства і зробила висновок, що правда на стороні клієнта. Дійсно, у даному випадку права чоловіка щодо правомірності нарахування рахунків за електроенергію були порушені.

Юристка допомогла скласти звернення до ПАТ ЕК Херсонобленерго щодо здійснення перерахунку за поточні 6 місяців за встановленими тарифами згідно законодавства України. За результатами розгляду звернення та наданих підтверджуючих документів, ПАТ ЕК Херсонобленерго знайшли недоліки та помилки, у результаті чого чоловікові надали правильний розрахунок.

Юристка Виноградівського центру Наталія Коваленко прокоментувала ситуацію:

«Відповідно до Правил користування електричною енергією для населення (затв. ПКМУ від 26 липня 1999р. №1357), та Типового договору на постачання електроенергії пункта 19 та 41 споживач електричної енергії має право на: 1) Розрахунки населення за спожиту електричну енергію обчислені за діючими тарифами (цінами) для населення на підставі показів засобів обліку. 2) отримання інформації щодо якості електричної енергії, тарифів (цін), порядку оплати, умов та режимів її споживання; 3)отримання електричної енергії, якісні характеристики якої визначені державними стандартами; 4) відшкодування згідно із законодавством збитків, заподіяних внаслідок порушення його прав».

Виноградівський центр надання безоплатної первинної правової допомоги є філіалом херсонського офісу Мережі правового розвитку, що функціонує за підтримки Міжнародного Фонду «Відродження».Наше відео

Про нас

"Политическая Херсонщина" создана в июне 2000 года коллективом единомышленников, активистов Комитета избирателей Украины. За годы работы, наш сайт неоднократно менял дизайн, но главным в нем оставалось желание честно освещать общественные, политические и культурные события нашей области, отображая все точки зрения, которые присутствуют в нашем обществе.

Связаться с нами можно по адресу:
Херсон, Приднепровский спуск, 1, оф. 8,
телефоны (0552) 34-44-26, (066) 100 8191 
E-mail: polit.kherson@gmail.com

Редактор сайта Дементий Белый

розроблено - photografica