» » Колишня не хоче виписуватися з будинку. Що робити?

Колишня не хоче виписуватися з будинку. Що робити?

До Виноградівської філії офісу МПР звернувся чоловік з проханням розібратись в ситуації, яка склалась. Як розповів Володимир, він проживав з жінкою в цивільному шлюбі більше 2-х років та приписав її у своєму будинку. Через певний час вони розійшлись, але виписуватись із житла жінка  категорично відмовлялась. Не знаючи, що робити,  Володимир звернувся до  юриста Виноградівського центру надання безоплатної первинної правової допомоги Коваленко Наталії.

Як розповіла юрист, в Україні можна виписатись з місця проживання через суд або за добровільною заявою. Згідно Житлового Кодексу  через суд можна виписати без згоди особи в таких випадках. Є примусовий механізм виписки, коли людину знімають з обліку за рішенням суду.

Для цього має бути подано позов до місцевої судової інстанції з вимогою виписки і вказати в ній одну з наступних підстав:

1) Особа не має права користування приміщенням, тому що вселилася без згоди власника. Буде потрібно довести, що реєстрацію людина отримала не маючи дозволу власника.

2) Закон дозволяє виписувати осіб, які визнані безвісти зниклими або померлими, потрібно мати відповідні докази.

3) Якщо людина не користується приватною квартирою протягом півроку і не бере участі в її утриманні. Тобто, якщо громадянин виїхав на термін більше 6 місяців і не допомагає фінансово утримувати квартиру, то він втрачає право користування житлом і може бути знятий з обліку.

4)Систематичні порушення правил проживання. Що саме вказати в заяві залежить від конкретного випадку.

Успіх подібних справ залежить від того, наскільки правильно сформована позиція заявника, і які докази він надасть. Тому рекомендується заручитися кваліфікованою юридичною підтримкою.

Виноградівський центр надання безоплатної первинної правової допомоги є філіалом херсонського офісу Мережі правового розвитку, що функціонує за підтримки Міжнародного Фонду «Відродження».

скачать dle 11.1смотреть фильмы бесплатно

Наше відео

Про нас

"Политическая Херсонщина" создана в июне 2000 года коллективом единомышленников, активистов Комитета избирателей Украины. За годы работы, наш сайт неоднократно менял дизайн, но главным в нем оставалось желание честно освещать общественные, политические и культурные события нашей области, отображая все точки зрения, которые присутствуют в нашем обществе.

Связаться с нами можно по адресу:
Херсон, Приднепровский спуск, 1, оф. 8,
телефоны (0552) 34-44-26, (066) 1008191 
E-mail: polit.kherson@gmail.com

Редактор сайта Дементий Белый