» » Долматівська ОТГ створює Стратегію сталого розвитку

Долматівська ОТГ створює Стратегію сталого розвитку

Нещодавно експерти Причорноморського центру політичних та соціальних досліджень презентували в Долматівській ОТГ попередній проект Стратегії розвитку громади. Він має забезпечити сталий розвиток громади та сприятиме розв’язанню конфліктів.

Рішення про розробку Стратегії було прийнято в результаті комплексного соціологічного дослідження, яке провели експерти ПЦПСД в Долматівській громаді в рамках проекту «Побудова діалогу в об’єднаних громадах Херсонської області шлях до розв’язання конфліктів». У них брали участь мешканці різних сіл, що входять до громади, які розповідали про проблеми, які їх турбують та разом з експертами шукали шляхи їх вирішення.

Врешті-решт учасники обговорення дійшли до висновку, що одна з причин багатьох проблем – відсутність стратегічного планування, курсу розвитку громади. Тому було вирішено розробити стратегічний план розвитку Долматівської ОТГ з врахуваннях всіх її особливостей та сильних сторін.

Саме проект Стратегії презентували експерти Причорноморського центру наприкінці лютого. На заході були присутні активні громадяни, фермери, працівники комунальних закладів. Так, у документі пропонується побудувати стратегію на трьох ключових напрямках: доброчесна влада та активна громада, сталий економічний розвиток громади, створення сучасних стандартів соціальних послуг.  

Експерти зазначили, що сильною стороною Долматівської ОТГ для економічного розвитку є потужний сільськогосподарський ресурс (родюча земля, садівництво, баштанництво) та запропонували створити власний бренд кавуна, який справді в громаді особливий – без кісточок. Крім того, громаду оточує траса, яка веде до моря, тож однією з пропозицій експертів є створення тимчасових торгівельних майданчиків, де фермери могли б продавати свою продукцію курортникам. Окрім цього, експерти пропонують встановити в громаді сонячні електростанції та відновити зрошення, що стане хорошим підгрунтям для економічного розвитку, а також переглянути політику оподаткування та підвищити плату за землю.

Щодо доброчесної влади та активної громади, у Стратегії робиться акцент на забезпеченні відкритості й прозорості в роботі органів місцевого самоврядування та організаційний розвиток громадських організацій, що в свою чергу створить умови до залучення в громаду ресурсів міжнародних донорських організацій. Громаді необхідні фахівці, які будуть готувати заявки на конкурси, оголошені зовнішніми донорами.

І нарешті третій, але не по важливості, напрямок – створення сучасних стандартів соціальних послуг. Експерти ПЦПСД пропонують створити опорну школу, впровадити профільну освіту, розробити комплексну програму спорту для громадян та одне з головних завдань – забезпечити відновлення надання первинної медичної допомоги на території ОТГ. Для цього потрібно створити неприбуткове-комунальне підприємство та залучити лікарів, які отримають ліцензію та будуть укладати договори з мешканцями громади. Щодо організації дозвілля – питання дійсно нагальне для мешканців Долматівки, які скаржаться на те, що сільські клуби не опалюються, спортивні майданчики не облаштовані, у той час, як попит на це в громаді є.

Як прокоментував експерт Причорноморського центру Володимир Молчанов, на сьогоднішній день Долматівська громада – одна з найкращих по забезпеченню громадян соціальним захистом, адже місцеві програми суттєво розширяють об’єм послуг, який гарантований державою, а саме соціальні працівники за рахунок місцевого бюджету допомагають мешканцям похилого віку прибирати в оселі, обробляти городи, виносити сміття.

В ході презентації стратегічних напрямків відбулося громадське обговорення майбутнього документу. Мешканці громади радо прийняли пропозиції експертів та погодились з визначеними напрямками. Тож протягом березня експерти Причорноморського центру політичних та соціальних досліджень доопрацюють документ й у квітні в Долматівській громаді буде створена громадська рада й відбудеться обговорення повноцінної Стратегії, яка допоможе Долматівці подолати конфлікти та вийти на гідний рівень розвитку.

Проект “Побудова діалогу в об’єднаних громадах Херсонської області шлях до розв’язання конфліктів” здійснює Причорноморський центр політичних та соціальних досліджень за підтримки Міжнародного Фонду "Відродження".

скачать dle 11.1смотреть фильмы бесплатно

Наше відео

Про нас

"Политическая Херсонщина" создана в июне 2000 года коллективом единомышленников, активистов Комитета избирателей Украины. За годы работы, наш сайт неоднократно менял дизайн, но главным в нем оставалось желание честно освещать общественные, политические и культурные события нашей области, отображая все точки зрения, которые присутствуют в нашем обществе.

Связаться с нами можно по адресу:
Херсон, Приднепровский спуск, 1, оф. 8,
телефоны (0552) 34-44-26, (066) 1008191 
E-mail: polit.kherson@gmail.com

Редактор сайта Дементий Белый