незалежний спостерігач

Передвиборчі програми Ігоря Колихаєва та Володимира Сальдо: порівняльний аналіз

Сравнение программ Сальдо и Колыхаева
До другого туру виборів Херсонського міського голови вийшли Ігор Колихаєв та Володимир Сальдо. Яку політику вони проводитимуть в разі перемоги спрогнозувати складно. Адже перший, як і більшість представників його команди херсонцям поки що мало знайомі. А Володимир Сальдо керував містом 8 далеких років тому, за вже дуже «старої влади», і тому  не зрозуміло, як буде діяти в нових політичних реаліях.
Детальніше

Дементій Бєлий,
редактор "Політичної Херсонщини",
політолог

Подарок від ЦВК: довідку про судимість можна й в електронному форматі

Сьогодні на семінарі з членами територіальних виборчих комісій ми обговорювали питання чи може бути належною електронна довідка про наявність (відсутність) судимості. Тепер, на запитання "Чи можна отримувати довідку про судимість в електронному форматі?" ...
Детальніше
Політична Херсонщина » Суспільство » Субсидії у запитаннях та відповідях. Березень 2019 року

Субсидії у запитаннях та відповідях. Березень 2019 року

Поради з кабінету про надання субсидій 
На сьогодні тема отримання субсидій залишається топ-консультацією. Громадян, які звертаються до юристів Офісу Мережі правового розвитку Херсонської обласної організації КВУ цікавлять найрізноманітніші запитання. Ми поспілкувалися із  працівниками Управління соціального захисту на тему які останні запитання вони отримали у лютому – березні цього року на тему субсидій. Ось, що у нас вийшло.
Ми дякуємо працівників Департаменту соціального захисту ХОДА за співпрацю.
 
Субсидія призначена до 31.12.2018 р. У березні отримали письмове повідомлення про призначення субсидії, яку треба отримати у відділенні Ощадбанку. Проте, при спробі записатись на зустріч через сайт Ощадбанку чи гарячу лінію банку отримуємо відповідь, що інформація відсутня в реєстрі субсидіантів.

- Звертайтеся з паспортом та ідентифікаційним кодом у будь-яке найближче відділення Ощадбанку.

Чи впливає отримання спадщини на оформлення та розмір субсидії? Яким нормативно-правовим документом регулюється це питання.

- Якщо громадянин подарував або передав те чи інше майно у спадок, він не позбавляється субсидії. Натомість допомогу уже не зможе отримати той, хто отримав такий дарунок чи успадкував. Однак і тут залишаються виключення, які зможе опрацювати виключно Комісії з питань призначення житлових субсидій, які працюють при органах місцевої влади. Базовою у цьому питанні є Постанова КМУ № 848 «Про спрощення порядку надання населенню субсидій для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг, придбання скрапленого газу, твердого та рідкого пічного побутового палива». 

Субсидія була оформлена на мою бабцю, яка є власником квартири. Їй 92 роки. Кошти за лютий місяць чомусь були надіслані в Ощадбанк, хоча пенсію їй приносить поштарка. Бабця лежача й зрозуміло, що в банку забрати кошти стає неможливим. Порадили звернутися до нотаріуса й оформити довіреність. Платити 500 гривень за місячну довіреність трошки багатенько. Порадьте що робити в цьому випадку.

 - Ймовірно місцевий Пенсійний фонд подав її не в основний реєстр пенсіонерів, через це цього місяця субсидія надійшла через Ощадбанк. Наступного місяця прийде разом з пенсією.

Проживаємо з дружиною, пенсіонери, отримуємо субсидію. Маємо доньку, яка з 2010 є заміжньою і з тих пір живе своєю сім’єю окремо від нас. З 2015 року вона з чоловіком по блакитній картці живе в Німеччині. У зв’язку з тим, що власники житла, де прописана донька, продають будинок і вимагають її виписатись, мусимо прописати її у нашій квартирі. Що нам треба, щоб не втратити субсидію. Маємо мінімальні пенсії.

- На жаль, право оформити субсидію не на всіх зареєстрованих, а лише фактично проживаючих, не застосовується до тих, хто перебуває за кордоном більш ніж 60 днів – за винятком якщо це навчання або лікування. Тому таким особам для оформлення субсидії домогосподарству, де вони прописані, потрібно сплатити ЄСВ та задекларувати свій дохід за кордоном.
Водночас є випадки, коли громадяни України працюють за кордоном офіційно і сплачують там ЄСВ. За посиланням  перелік країн, з якими в України є угоди у сфері соціального забезпечення та пенсійного страхування.
Тому якщо такий громадянин сплачує ЄСВ за кордоном і підтверджує це документально, субсидію в Україні домогосподарство, в якому він зареєстрований, має право отримати на загальних умовах.

Чи можливо отримати монетизацію субсидії, якщо вона призначена з 1.01.2019?

- Якщо субсидію Вам призначено у 2019 році, Ви берете участь у безготівковій монетизації 

У березні обмін паспорта на ID карту. Чи зможу я отримати субсидію в Ощадбанку? Чи потрібно повторно подавати документи?

- Потрібно повідомити про це управління, інакше субсидію не видадуть в Ощадбанку.

 Я отримувала субсидію. Заяву подавала 1 лютого, в кінці лютого отримала позитивний результат. На сайті перевірки субсидії онлайн   в нас субсидія неактивна. Хоча при детальному перегляді з жовтня до квітня. Я - не пенсіонер. Сьогодні звернувшись в Ощадбанк, мене не знайшли в переліку. Тому жодних грошей я не отримала. Що мені робити?

- Якщо субсидію Вам призначено у 2019 році, Ви берете участь у безготівковій монетизації. Готівкою субсидію до травня отримують всі ті, кому субсидію призначено у 2018 році.

 Моя рідна бабуся померла 4 березня 2019 року. Отримувала субсидію. Проживала сама. Пенсію приносила листоноша додому 17 числа кожного місяця. Як тепер буде з комунальними за лютий 2019 року - невже я буду вимушена платити ці комунальні без врахування субсидії?
 
- Якщо в домогосподарстві були інші зареєстровані особи, то субсидію компенсують. Якщо ніхто, крім батька, не був прописаним, то субсидію не зможуть видати. Зверніться в управління соцзахисту.

Помер заявник 23 лютого 2019року. В будинку прописані інші члени домогосподарства. З якої дати зроблять перерахунок - з лютого чи з березня? Якщо з лютого чи брати до уваги в склад сім"ї померлу особу, який також користувався компослугами, щоб за лютий отримати готівку.

- Якщо є прописані інші люди, субсидію за лютий компенсують, але заднім числом. Зараз Вам потрібно оновити документи - Заяву та Декларацію про доходи, оскільки у складі сім'ї сталися зміни.

Мій батько помер 09.03.2019 р, та мав право на отримання субсидії. Субсидію мав отримати через Укрпошту, але не встиг в зв'язку зі смертю. Лист про нарахування суми субсидії отримав, сума була перерахована на Укрпошту. Як отримати суму належної йому субсидії?

-    Якщо в домогосподарстві були інші зареєстровані особи, то субсидію компенсують. Якщо ніхто, крім батька, не був прописаним, то субсидію не зможуть видати.

У листопаді 2018 року померла людина, яка була заявником на субсидію. Син, що був прописаний ,вступив у спадок у березні 2019. Чи потрібно буде повертати суму субсидії, якщо про смерть отримувача у відділ субсидій повідомлено не було?

- Так!

Якщо на грудень-квітень призначено субсидію 0.00 чи потрібно у травні подавати новий пакет документів? Нову заяву на монетизацію та декларацію подавали 20.02.19 року.

 - Щороку у травні відбувається процес перепризначення субсидій на новий рік. Тому усім  отримувачам субсидій потрібно обов’язково подати Заяву і Декларацію про доходи в управління соціального захисту населення. Автоматичне перепризначення допомоги стосуватиметься лише тих, хто звернувся за субсидією вперше у 2019 році

13.03.2019 звернувся мій батько із приводу того, що за лютий 2019 не нарахували йому субсидію. Він проживає в будинку разом з дружиною, а також проживала його мама, яка померла 25.01.2019. В соцзахисті йому сказали, що так як він не подав оновленої довідки про склад сім'ї, тобто без померлої, субсидії за лютий не буде. Сьогодні він знову подав усі документи на призначення субсидії (довідку про склад сім'ї, заяву та декларацію), Поясніть будь-ласка, чи дії працівників соцзахисту були правомірними і чи дійсно субсидію за лютий 2019 не виплатять, чи буде вона компенсована у березні.

- Про зміни у складі сім'ї Ви зобов'язані були повідомити з відповідними документами протягом місяця управління соцзахисту. Тому дії фахівці законні.

Субсидію за березень також отримаємо грошима в квітні через Ощадбанк. Чи Ощадбанк перерахує сам кошти за послуги організаціям, а нам прийдуть СМС повідомлення про доплату по рахунках.

- Усі, кому призначено субсидію з 2018 року, отримають у березні готівку для оплати комунальних платіжок за лютий 2019 року. Відповідно, у квітні прийдуть кошти для розрахунку за спожиті у березні послуги, у травні – за квітневу комуналку. 

На утриманні неповнолітня дитина, яка виписана із домоволодіння, по причині навчання в іншому населеному пункті та проживанні в гуртожитку, стипендії не отримує, інших видів доходу немає. Тобто повністю утримую дитину зі свого доходу, але при розрахунку субсидії , на неї дохід не ділиться, так як вона не зареєстрована по домоволодінню. Сама себе дитина утримувати не може, бо неповнолітня, Прошу надати відповідь!

-    Соціальні нормативи виділяються лише на зареєстрованих в домогосподарстві осіб.

 За який період береться дохід для розрахунку субсидії?

- Якщо подавати документи у березні, беруть до уваги 3-4 квартали 2018 року.  

Нагадаємо, юристи Мережі правового розвитку надають безоплатну первинну правову допомогу в приміщенні Херсонської міської ради, (проспект Ушакова, 37, кабінет 115, перший поверх) з понеділка по четвер з 9-00 до 16-00, перерва на обід з 12-00 до 13-00. Довідки за телефоном – (099) 468-38-48 (з понеділка по середу юридичну допомогу надають юристи ІЦ «Правовий простір», у четвер – юрист ХОО КВУ)
Для мешканців сільських громад у вівторок надається безоплатна правова допомога по скайпу. Попередній запис є обов’язковим (телефон +380 66 100 8191)

Матеріал підготовлено за підтримки Міжнародного фонду «Відродження» у  межах проекту «Розвиток громад Херсонщини через вдосконалення механізму безоплатної правової допомоги» . Матеріал відображає позицію авторів і не обов’язково збігається  з позицією Міжнародного фонду  «Відродження» .


Наше відео

Про нас

"Политическая Херсонщина" создана в июне 2000 года коллективом единомышленников, активистов Комитета избирателей Украины. За годы работы, наш сайт неоднократно менял дизайн, но главным в нем оставалось желание честно освещать общественные, политические и культурные события нашей области, отображая все точки зрения, которые присутствуют в нашем обществе.

Связаться с нами можно по адресу:
Херсон, Приднепровский спуск, 1, оф. 8,
телефоны (0552) 34-44-26, (066) 100 8191 
E-mail: polit.kherson@gmail.com

Редактор сайта Дементий Белый

розроблено - photografica