незалежний спостерігач

Херсонська область посіла 6 місце в рейтингу інтеграції регіонів України в європейський економічний простір


Індекс євроінтеграційного економічного поступу Херсонської області протягом п’яти років зріс у півтора рази. За підсумками 2019 р. регіон посів 6 місце в рейтингу областей за ІЄЕП, поліпшивши свою позицію з 2014 р. на 17 сходинок
Результати багаторічного дослідження оголошені під час онлайн-конференції, проведеної Херсонською міською громадською організацією «Центр досліджень південноукраїнського прикордоння» спільно з Херсонським державним університетом, Поліським фондом  міжнародних і регіональних досліджень та Асоціацією регіональних аналітичних центрів за сприяння Програми «МАТRA» Посольства Королівства Нідерландів в Україні. Учасники онлайн-конференції отримали електронні версії фінального аналітичного звіту.
Детальніше

Дементій Бєлий,
редактор "Політичної Херсонщини",
політолог

Довгий слід радянської брехні

Я неодноразово стикався із тим, як радянська влада при будь-якій можливості намагалася приховати правду. Приховувалося все, що завгодно. Наприклад, радянські кадебісти у 50-70-ті роки, тобто вже після смерті Сталіна, намагалися приховати справжній розмах ...
Детальніше
Політична Херсонщина » Суспільство » У Присиваській громаді депутати зробили крок на зустріч виборцям

У Присиваській громаді депутати зробили крок на зустріч виборцям


Депутати Присиваської сільської територіальної громади ухвалили «Порядок регулярного прийому виборців та звітування депутатів». Таким чином вони визнали необхідність проведення системної роботи із виборцями, створення механізму консультацій та зворотного зв’язку. Це рішення стало важливим кроком до консолідації громади та подолання  протиріч й конфліктних ситуацій.

Починався цей процес більше року тому, коли внутрішні протиріччя між селами, що увійшли до Присиваської об’єднаної громади, не дозволили ОТГ отримати гарантовані кошти субвенції на ремонт будівлі ФАПа. В той період діагностика конфліктів, яку провели експерти Причорноморського центру політичних та соціальних досліджень, показала високий рівень незадоволення, що вирував між сільськими громадами, між виборцями та депутатами, між керівництвом та депутатами. Всій громаді повинен був діалог.

Через обговорення внутрішніх проблем, які організували експерти Причорноморського центру в селах громади та за круглими столами з представниками влади та громадськості, депутати дійшли згоди, що їм потрібна системність зворотного механізму, постійні консультації та діалог.

 Важливо, що необхідність подібних кроків підтримало керівництво громади. А процес діалогу почав депутатський корпус минулого скликання та завершили вже депутати цього скликання.   

Ми сподіваємося, що озвучені, продискутовані та внутрішньо погоджені норми комунікації, деталізація та унормування діалогу, допоможуть зменшити напруженість та швидше знаходити спільну мову між владою та громадою.

Тепер цей документ набув статусу невеличкої конституції, що унормує спілкування між депутатами та виборцями, між депутатами та владою та у міждепутатському спілкуванні.

Положення описує дві важливі процедури - порядок регулярного прийому виборців та звітування депутатів й складається з трьох розділів, які детально описують правила та норми, яких необхідно дотримуватися депутатам при підготовці та проведенні звітів перед виборцями, публікації текстів звітів, їхнього доступу, а також при організації регулярного прийому виборців.

Таким чином, депутатський корпус взяв на себе зобов’язання дотримуватися правил публічності, доступності та прозорості у своїх комунікаціях із виборцями. При цьому ми повинні розуміти, що це рішення хоча й продумане, прописане й погоджене, але  воно може не спрацювати, якщо залишиться на папері  «добрими намірами».

Тепер депутати повинні показати серйозність своїх намірів та реалізувати їх на практиці. При цьому ми розуміємо, що у громади немає іншого шляху, ніж починати системну роботу із виборцями.

Із документом, який був ухвалений депутатами,  можна ознайомитися за посиланням.


Матеріал підготовлено за підтримки Міжнародного фонду "Відродження" у межах проекту «Запобігання та врегулювання конфліктів в громадах шляхом залучення мешканців до вирішення місцевих проблем» в рамках програмної ініціативи МФВ «Демократична практика». Матеріал відображає позицію авторів і не обов'язково збігається з позицією Міжнародного фонду "Відродження".

Наше відео

Про нас

"Политическая Херсонщина" создана в июне 2000 года коллективом единомышленников, активистов Комитета избирателей Украины. За годы работы, наш сайт неоднократно менял дизайн, но главным в нем оставалось желание честно освещать общественные, политические и культурные события нашей области, отображая все точки зрения, которые присутствуют в нашем обществе.

Связаться с нами можно по адресу:
Херсон, Приднепровский спуск, 1, оф. 8,
телефоны (0552) 34-44-26, (066) 100 8191 
E-mail: polit.kherson@gmail.com

Редактор сайта Дементий Белый

розроблено - photografica