незалежний спостерігач

«Це книга-пам’ять і книга-повага»: В Києві вийшло унікальне історико-культурне видання з історії кримськотатарського народу


«Це книга-пам’ять і книга-повага»: інтерв’ю з керівником проєкту «Календар пам’яті» про унікальне двомовне видання з історії Криму.
Нещодавно у Києві презентували унікальне історико-культурне видання — «Календар знаменних і пам’ятних дат з історії Криму і кримськотатарського народу». Унікальність цього проєкту — у поєднанні наукової точності, візуальної культури та глибокої поваги до національної спадщини. Ми поговорили з керівником проєкту Ібрагімом Сулеймановим про зміст, структуру, команду та виклики, з якими довелося стикнутись. Тим паче, що протягом року, ми періодично намагалися висвітлювати як саме просувається цей проект.
Детальніше

Дементій Бєлий,
редактор "Політичної Херсонщини",
політолог

Барабани радості або кілька слів про українське відродження

Я назавжди запам'ятав як на початку 90-х років на якусь херсонську філологічну конференцію прийшла із доповіддю талановита викладачка з української філології Херсонського державного університету Наталія Чухонцева з купою книжок. Й замість вступу почала ці ...
Детальніше
Політична Херсонщина » Хроніка » Депутат обласної ради Ігор Йосипенко: «Чому бідні? Бо дурні! Чому дурні? Бо бідні!»

Депутат обласної ради Ігор Йосипенко: «Чому бідні? Бо дурні! Чому дурні? Бо бідні!»

Про це депутат написав на своїй сторінці в Фейсбуці. Текст розміщуємо нижче:


«05.06.16 був запрошений головою Бериславської райради до с.Раківка, разом з керівником земельних ресурсів та податкової інспекції району. Для обговорення наболівшої проблеми.


На зустрічі з сільським головою дізналися про наступне: в селі 8 тис.332га. ріллі, із яких всього 1тис. 500га.! обробляються офіційно, тобто на них заключені договори оренди і сплачуються податки. Також виявили що є один фермер, котрий опрацьовує декілька років 1тис. 400га. так кажучи в "чорну", оформив лише п’ять земельних паїв! та 163га. землі державної власності сплачуючи 1%!, оренди відповідно. Як людина працює майже два роки ніде не показуючи 1200га. і як продає з них врожай?!


5тис з невеликим гаком гектарів землі на території Раківки обробляють одноосібники, котрі сплачують до бюджету лише податок на землю, до 2016року він складав в районі від 23 грн до 50 грн за гектар. Це основні податки які сплачуються в бюджет сільської ради.


І ось воно основне питання – із чого ж буде складатися бюджет села?


На сьогоднішній день для Бериславського району держава виділила субвенцію соцекономрозвиток в розмірі 6млн. 400тис. грн. на ремонт шкіл, дитсадків… Фонд регіонального розвитку виділяє більше 3-х млн. грн. на питну воду, дитсадки. Але, як в першому так і в другому випадку з виділеними коштами від держави необхідне спів фінансування на місцевому рівні! Перед цим я спеціально навів приклад бюджету одного із сіл Бериславщини!!! Доречі, як би в сьому селі всі землі оброблялися в "білу" бюджет села був би + 1,6млн.!

Йдемо далі – нам виділяє держава 120 млн грн. на ремонт дороги Берислав – Нововоронцовка. І знову мова йде про спів фінансування: потрібно 7 млн грн. з місцевих бюджетів.


В результаті маємо таку картину – держава нам кошти дає, але ми їх взяти не можемо, бо не спроможні спів фінансувати проекти розвитку!


І тут згадується прислів’я: «Чому бідні? Бо дурні! Чому дурні? Бо бідні!»

Вихід із цієї ситуації бачу лише в тому, що влада на місцях має навчитися відповідально формувати бюджет!!!

Поки МИ на місцях не наведемо лад, нічого не зміниться. Можна і далі розповідати, що влада нічого не робить, скаржитись, що держава не допомагає…


Наголошую – так ніколи нічого не зміниться! Я навів яскравий приклад того, що ресурс села мають, однак на 80% він використовуються «в чорну».


Тож час доводити до ладу той ресурс, що у нас є, а не розповідати, що немає за які кошти розвивати соціальну сферу!

Окрім того, згідно податкового Кодексу, статті 274.1 податок на сільськогосподарську землю встановлено не більше 1% від її нормативної грошової оцінки, це приблизно до 350грн/га.


В результаті ми маємо, що ті ж сільгоспвиробники «по-білому» працюють 18%, а от кошти від 82% одноосібників так до бюджету села не доходять, навіть ті мізерні.


Як депутат обласної ради, маю намір звернутися до народних депутатів, зокрема, Сергей Хлань з пропозицією провести зміни в законодавстві щодо сплати відсотків. Мова йде якраз про зміни в податковому Кодексі (ст.274.1), де податок на сільськогосподарську землю встановити від 2% до 5%) В результаті від 700грн/га до 1700грн. з гектара багарної землі підуть в бюджет сільських та селищних рад і саме сільські громади будуть встановлювати який відсоток мають сплачувати одноосібники на території їхньої громади. В такому разі село спокійно зможе проводити спів фінансування! В результаті – розвиватися!!!

Наше відео

Про нас

"Политическая Херсонщина" создана в июне 2000 года коллективом единомышленников, активистов Комитета избирателей Украины. За годы работы, наш сайт неоднократно менял дизайн, но главным в нем оставалось желание честно освещать общественные, политические и культурные события нашей области, отображая все точки зрения, которые присутствуют в нашем обществе.

Связаться с нами можно по адресу:
Херсон, Приднепровский спуск, 1, оф. 8,
телефоны (0552) 34-44-26, (066) 100 8191 
E-mail: polit.kherson@gmail.com

Редактор сайта Дементий Белый

розроблено - photografica