незалежний спостерігач

65% українців вважають нашу Перемогу дуже ймовірною, – результати соцдослідження


Українці вірять в в ЗСУ (63%), сім’ю, родичів та близьких (49%), щоденну працю (27%) та в Бога (21%). Віри у державу та у суспільство в українців менше - лише 12% і 8% відповідно. Ці результати показало опитування, яке було проведено на замовлення Національної платформи стійкості та згуртованості весною цього року.
Про ці та інші відомості йдеться в матеріалі, який ми оприлюднили на нашому сайті.
Детальніше

Дементій Бєлий,
редактор "Політичної Херсонщини",
політолог

Барабани радості або кілька слів про українське відродження

Я назавжди запам'ятав як на початку 90-х років на якусь херсонську філологічну конференцію прийшла із доповіддю талановита викладачка з української філології Херсонського державного університету Наталія Чухонцева з купою книжок. Й замість вступу почала ці ...
Детальніше
Політична Херсонщина » Хроніка » У Долматівській ОТГ буде створена Громадська рада

У Долматівській ОТГ буде створена Громадська рада

3 жовтня в Долматівській ОТГ (Голопристанський район) відбувся круглий стіл, на якому експерти Причорноморського центру політичних та соціальних досліджень презентували результати фокусованого обговорення наявних в громаді конфліктів. Фокус-група була проведена в Долматівській ОТГ в серпні. Проводив її соціолог, голова ХОО КВУ Дементій Бєлий, участь взяли вчителі, медики, старости сіл, представники виконкому ОТГ. Спілкування тривало близько 2 годин, але учасники фокус-групи були досить відвертими. На круглому столі керівник Причорноморського центру Олександр Мошнягул та експерт Володимир Молчанов представили присутнім результати фокусованого обговорення та запропонували своє бачення вирішення проблем.

Так, найбільшою проблемою в громаді є відсутність комунікації між центром та населеними пунктами та відсутність стратегічного бачення розвитку громади.

Олександр Мошнягул розповів активним мешканцям громади про такий механізм місцевої демократії як Громадські ради. Саме створення такого органу, на його думку, зможе допомогти громаді вирішити багато проблем. По-перше, в рамках діяльності Громадської Ради буде легше приймати такі документи як Статут громади, Стратегію розвитку, Положення про бюджет участі тощо. По-друге, Громадська рада стане посередником між владою та мешканцями й останні будуть більше брати участь в житті громади, у прийняття рішень, що сприятиме вирішенню та запобіганню конфліктів. Присутні на круглому столі погодилися з тим, що необхідно створювати Громадську раду, була створена робоча група, яка займеться розробкою Статуту, формуванням Стратегії, оптимізацією освітньої галузі та підготовкою перших громадських слухань по обговоренню бюджету громади.

Найближчим часом експерти Причорноморського центру знову планують виїзд в Долматівську ОТГ, під час якого відбудуться зустрічі з мешканцями та збір пропозицій щодо стратегічного розвитку громади.

Захід відбувся в рамках проекту “Побудова діалогу в об’єднаних громадах Херсонської області шлях до розв’язання конфліктів”, який здійснює Причорноморський центр політичних та соціальних досліджень за підтримки Міжнародного Фонду "Відродження".

Наше відео

Про нас

"Политическая Херсонщина" создана в июне 2000 года коллективом единомышленников, активистов Комитета избирателей Украины. За годы работы, наш сайт неоднократно менял дизайн, но главным в нем оставалось желание честно освещать общественные, политические и культурные события нашей области, отображая все точки зрения, которые присутствуют в нашем обществе.

Связаться с нами можно по адресу:
Херсон, Приднепровский спуск, 1, оф. 8,
телефоны (0552) 34-44-26, (066) 100 8191 
E-mail: polit.kherson@gmail.com

Редактор сайта Дементий Белый

розроблено - photografica