В гостях у "Політичної Херсонщини" відомий громадський діяч, медійник Ібрагім Сулейманов. Це вже четверта зустріч й вже перетворилася на добру традицію. Й ми говоримо про Крим, Херсон і чим живе громада кримських татар в такі складні часи.
Я назавжди запам'ятав як на початку 90-х років на якусь херсонську філологічну конференцію прийшла із доповіддю талановита викладачка з української філології Херсонського державного університету Наталія Чухонцева з купою книжок. Й замість вступу почала ці ...
Представник підприємства "Злато Таврії", що у селі Нові Каїри Бериславського району – Олексій Дмітрієв розповідає, тут вони орендують 5 з половиною тисяч гектарів землі, на яких вирощують пшеницю, ячмінь, соняшник, рапс і кукурудзу. Кожну культуру за сезон удобрюють по кілька разів – говорить Олексій:
"При посіві вноситься, в основне добриво вноситься, залежить знову таки від культури. Ярі такі як соняшник. То там починається з осені – під основне, під оранку, і потім при посіві. Якщо це озимий клин, то це при посіві вносяться складні. Минулого року ми вже восени вносили азотну групу і навесні вносили азотну групу, так як зима була тепла".
Щороку – говорить Олексій Дмітрієв - їх підприємство закуповує тисячі тон добрив, на які витрачає десятки мільйонів гривень. Якщо порівнювати навіть цей рік, навесні ціна на вітчизняну селітру черкаського азоту и рівне групи була від 7 200 до 7 500 тисяч за тонну в той час як турецька, польська, грузинська, різних виробників вона була в районі 6 800. Він розповів, що це у Херсоні, у порту, 800 гривень на тонні – це солідна сума.
Якщо будуть введені квоти на імпорт добрив – говорить аграрій - вони не зможуть купувати добрива в потрібній кількості, - розповів Олексій Дмітрієв:
"При введенні квот одразу виросте внутрішній ринок, так як було знову ж таки якийся дефіцит, іноді він створюється штучно , а створюється він штучно, бо в нас один монополіст на азотну групу і знову ціна підніметься за 10 тисяч можливо буде, а цьогоріч для нас це буде непідйомна ціна у зв’язку з тим, що ось у нас вже Одеська область постраждала від посухи".
Євген Коваленко – за освітою агроном. Разом з батьком на ста гектарах землі вони вирощують картоплю, пшеницю та соняшник. Добрива використовують як іноземні, так і вітчизняні. Анатолій Коваленко - фермер-одноосібник:
"Заявити про свою незгоду із наміром Міністерства розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства запровадити квоти на імпорт добрив в Україні сьогодні вийшли на акцію протесту близько 50 аграріїв Херсонщини. На думку Володимира ХвостОв, такі дії загрожуватимуть здорожчанням добрив та посиленням монополії на вітчизняному ринку".
Володимир Хвостов - голова представництва Всеукраїнської аграрної ради у Херсонській області:
"Ми хочемо висловити протест проти того, що Міністерство економіки хоче ввести квоти на імпорт добрив для того, щоб захистити монополіста. Зараз в Україні існує монополія. Це одна людина, яка робить ціни на всю Україну Це буде не захист, а навпаки, знищення аграріїв. Це призведе до того, що собівартість виробництва збільшиться. Добриво будемо отримувати по завищеним цінам. Немає ніяких обставин, щоб вводили ці квоти".
Перекрили вулицю, розказує голова аграрного підприємства "Злато Таврії" Ігор Йосипенко, де ми сьогодні побували, щоб Президент втрутився у ситуацію і не допустив ухвали рішення Міністерством: "Ми розуміємо до чого ініціатива нашого ряду приведе. До того, що ми знову будемо купляти добриво в два рази дорожче. Я вважаю, що це не йде мова допомогти вітчизняному агросектору в такі скрутні часи. Тим більш коли йде мова про відкриття ринку".
Голова аграрного товариства "Берегиня" Віктор Деркач теж думає, що квота на ввезення добрив з інших країн призведе до того, що сільгоспвиробникам доведеться закуповувати вітчизняне добриво за завищеними цінами:
"Це не зовсім правильний крок зменшення квотування на добрива. Це знову виростуть ціни на добрива та піднімуться ціни на нашу продукцію. Ми проти цього сьогодні вийшли. Ми хочемо, щоб нас почули".
"Политическая Херсонщина" создана в июне 2000 года коллективом единомышленников, активистов
Комитета избирателей Украины. За годы работы, наш сайт неоднократно менял дизайн, но главным в нем
оставалось желание честно освещать общественные, политические и культурные события нашей области,
отображая все точки зрения, которые присутствуют в нашем обществе.
Связаться с нами можно по адресу: Херсон, Приднепровский спуск, 1, оф. 8, телефоны
(0552) 34-44-26, (066) 100 8191 E-mail: polit.kherson@gmail.com