незалежний спостерігач

65% українців вважають нашу Перемогу дуже ймовірною, – результати соцдослідження


Українці вірять в в ЗСУ (63%), сім’ю, родичів та близьких (49%), щоденну працю (27%) та в Бога (21%). Віри у державу та у суспільство в українців менше - лише 12% і 8% відповідно. Ці результати показало опитування, яке було проведено на замовлення Національної платформи стійкості та згуртованості весною цього року.
Про ці та інші відомості йдеться в матеріалі, який ми оприлюднили на нашому сайті.
Детальніше

Дементій Бєлий,
редактор "Політичної Херсонщини",
політолог

Невипадкове співпадіння. Окупанти готують мобілізацію херсонців

На тимчасово окупованій території Херсонської області у часі співпало дві події: Подія перша. Малозрозуміла для невійськових. Росіяни включили наші окуповані території до свого південного військового округу. Для довідки: Військовий округ в росії - це ...
Детальніше
Політична Херсонщина » Хроніка » На конкурс ‪"Легенди Херсонщини" було надіслано більше 40 текстів

На конкурс ‪"Легенди Херсонщини" було надіслано більше 40 текстів

Переможців конкурсу визначало журі, до складу якого входили: голова громадської організації «Національний конгрес батьків України», заступник директора Херсонського вищого училища культури - Андрій Яценко; завідуюча відділом краєзнавства в Херсонській обласній універсальній науковій бібліотеці ім. О.Гончара - Оксана Токовило, голова херсонської обласної громадської організації "Комітет виборців України", краєзнавець - Дементій Бєлий; директор Цюрупинського краєзнавчого музею - Світлана Хріненко, координатор проектів БФ «Майбутнє Херсонщини», адвокат - Руслан Лазарчук; голова правління БФ «Майбутнє Херсонщини» - Юлія Ситник.

Очолила журі заступник голови Херсонської обласної ради Оксана Рукавішнікова.

«Ми з представниками депутатського корпусу облради прочитали всі ваші твори. Звичайно, було важко визначити переможців, адже всі роботи були чудові, - зазначила Оксана Рукавішнікова. - Дякую учасникам конкурсу. Я вважаю, що займатися вивченням історії нашого краю дуже важливо. Сподіваюсь, що незабаром вийде і книга «Легенди Херсонщини». 

Команда Фонду виражає окремо вдячність Оксані Олександрівна за її клопітку працю та небайдужість до соціально-культурних важливих проектів.

Літературний конкурс "Легенди Херсонщини" проводився з метою виявлення та підтримки талановитих авторів, вивчення та розповсюдження історій та легенд про Херсонщину, патріотичного виховання дітей та молоді, з ціллю викликати інтерес до нашого регіону, як туристичного осередку України.

Ми вдячні кожному за виявлений інтерес до історичного минулого та майбутнього розвитку нашого краю.

Урочисте нагородження переможців відбулось 15 червня у ХОНУБ ім. О.Гончара. Учасників розділили на категорії до та після 18 років. Найяскравіші легенди, що не увійшли до призових місць, були оцінені окремо, а їх автори отримати призи від меценатів проекту.

Отже, у категорії "18+" перемогли:

- 1 місце - Федір Торбенко (псевдонім автора) м.Херсон - 1000 грн.
- 2 місце - Галина Соломахіна м.Каховка - 600 грн.
- 3 місце - Дмитро Овдійчук м.Херсон - 400 грн.

Меценатами та ініціаторами започаткування грошових винагород стали Засновники Фонду Руслан Лазарчук та Юлія Ситник.

- 3 місце - Ольга Лозова м.Каховка (отримала окремий приз від партнерів Фонду, в особі Ольги Жукової, поїздку в "Марійкіну Садибу")

В процесі обрання переможців, склад журі одноголосно вирішив присудити окремо премію Гран-Прі одному з учасників, легенди якого сподобались найбільше. Ним став Юрій Безух з смт.Нижні Сірогози. Юрій давно захоплюється краєзнавством, хоча працює лікарем-терапевтом у райлікарні. Його легенди вже здобули своїх прихильників. Так, меценатом подарунку для Юрія Безуха, а саме грошової винагороди в 1500 грн., стала громадська діячка, депутат Новокаховської міської ради та директор медичної клініки "Богдан" - Ірена Лепень. Ірена побажала автору подальшого натхнення та наголосила, що тема нашого проекту "Легенди Херсонщини" є близькою їй особисто, так як і сама переймається питаннями розвитку культури, архітектури та історії рідного краю.

У категорії «Діти» зайняли призові місця:

- 1 місце - Ярослав Хоменко, 7 клас (від засновниці Фонду Наталії Руденко отримав відпочинок з батьками у кінному клубі "Grand Prix")
- 2 місце - Андрощук Катя, с.Львове Бериславського району , 10 клас (отримала подарунок від депутата Херсонської обласної ради Віктора Деркача )
- 2 місце - Маркуца Кирило м.Нова Каховка, 11 клас (від начальника обласного управління архітектурних пам'яток Івана Солоніцкого отримав подорож в справжню експедицію, на скіфськи розкопки, адже хлопець мріє стати археологом)
- 3 місце - Дрюк Дар'я м.Херсон, 5 клас (отримала подарунок від депутата Херсонської обласної ради Юрія Рожкова, який привітав дівчинку особисто)
- 3 місце - Андрющенко Влада м.Каховка, 11 клас (отримала в подарунок професійну фотосесію в студії "13" від друзів та партнерів Фонду)

Крім того, Дмитро Воробйов, 10-класник з м.Каховки отримав приз від депутата Херсонської обласної ради Віктора Помазнюка за вподобаний твір - розробку туристичного маршруту визначними місцями Херсонщини.

Наталка Турчин з с.Одрадного Донецької області отримала картину особисто від голови Фонду Юлії Ситник, так як її легенда про Херсонський "будинок з привидами" викликала ностальгічні почуття, шкільні спогади.

Приз глядацьких симпатій отримав Микола Черкасов з м.Нова Каховка за легенду «Мудрощі легендарного отамана Чорнобая». Його та Маркуцу Кирила з м.Нова Каховка, друзі Фонду "Новокаховське товариство охорони культурної спадщини" запросили на екскурсію старою частиною м.Нова Каховка, з метою долучення їх до проекту "Кам'яні Вишиванки".

Після урочистостей всі залюбки долучились до цікавого та пізнавального майстер-класу від Юлії Литвинової зі створення старослов'янських оберегів. Найактивнішими учасниками стали найменші учасники конкурсу Софія Бочкарьова та Ярослав Огороднійчук - 3-класники з м.Каховки.

До конкурсу долучилось багато меценатів та партнерів БФ «Майбутнє Херсонщини», тому ніхто з учасників не залишився без уваги, призу або диплому.

Окрему подяку Фонд виражає Косован Яні та арт-студії пісочної анімації " Острів" за подарункові сертифікати на майстер-класи для дітей.

Вдячні також кожному члену журі, які не тільки провели величезну роботу з відбору переможців, а й проникнувшись проектом подарували учасникам призи особисто від себе. 

Ми сподіваємось на ще більшу активність наших співвітчизників наступного року, адже конкурс #ЛегендиХерсонщини голова правління Фонду Юлія Ситник пообіцяла зробити щорічним та Всеукраїнським.

В конкурсі могли брати участь всі бажаючі, незалежно від віку, літературного досвіду, особистих досягнень чи професійної освіти. Автори також братимуть участь в урочистих заходах презентації проекту.

Ми дуже вдячні всім за активну участь та оригінальні розповіді. Таврійська земля має настільки багату історію, що про неї знають не тільки на Херсонщині. Ми дуже раді, що свої твори нам надсилали не лише мешканці Херсону та області, але і інших міст України, таких як Львів, Чернігів, Донецьк.

Знаючи своє коріння, переказуючи це молодому поколінню, можемо говорити про гідне продовження нашого роду, історії Херсонщини, України.

Всі, кому є що розказати про наші землі, давайте об’єднаємо наші зусилля і передамо ці розповіді підростаючому поколінню. Адже, те, чим ми наповнимо розум та серце наших нащадків, те і отримаємо від них згодом!

Наше відео

Про нас

"Политическая Херсонщина" создана в июне 2000 года коллективом единомышленников, активистов Комитета избирателей Украины. За годы работы, наш сайт неоднократно менял дизайн, но главным в нем оставалось желание честно освещать общественные, политические и культурные события нашей области, отображая все точки зрения, которые присутствуют в нашем обществе.

Связаться с нами можно по адресу:
Херсон, Приднепровский спуск, 1, оф. 8,
телефоны (0552) 34-44-26, (066) 100 8191 
E-mail: polit.kherson@gmail.com

Редактор сайта Дементий Белый

розроблено - photografica