незалежний спостерігач

65% українців вважають нашу Перемогу дуже ймовірною, – результати соцдослідження


Українці вірять в в ЗСУ (63%), сім’ю, родичів та близьких (49%), щоденну працю (27%) та в Бога (21%). Віри у державу та у суспільство в українців менше - лише 12% і 8% відповідно. Ці результати показало опитування, яке було проведено на замовлення Національної платформи стійкості та згуртованості весною цього року.
Про ці та інші відомості йдеться в матеріалі, який ми оприлюднили на нашому сайті.
Детальніше

Дементій Бєлий,
редактор "Політичної Херсонщини",
політолог

Невипадкове співпадіння. Окупанти готують мобілізацію херсонців

На тимчасово окупованій території Херсонської області у часі співпало дві події: Подія перша. Малозрозуміла для невійськових. Росіяни включили наші окуповані території до свого південного військового округу. Для довідки: Військовий округ в росії - це ...
Детальніше
Політична Херсонщина » Хроніка » Козаки хочуть Раду при губернаторі

Козаки хочуть Раду при губернаторі

Рада отаманів козацьких організацій Херсонщини вирішила звернутися до голови Херсонської облдержадміністрації Андрія Гордєєва із пропозицією відновити Координаційну раду з розвитку козацтва.

Це рішення було прийнято вчора, 5 травня, на засіданні, яке відбулося у сільському клубі села Козацьке Бериславського району.

На Раді отаманів були присутні 17 чоловік з Херсону, Каховки, Нової Каховки, Генічеську та Бериславу.Головував на засіданні отаман Херсонської паланки Союзу козаків України "Військо Запорозьке" Сергій Якуба.

На порядку денному стояли питання про створення нової координаційної ради з розвитку козацтва при новому губернаторі Херсонщини, хто візьметься за відновлення цієї ради та підготовка до тризни на Кам'янській січі.

Постановили: Координаційна Рада потрібна, а представляти козаків у відносинах з новим губернатором у питаннях створення ради будуть Олександр Черніченко отаман обласної організації "Козацтва нової України" та Олег Синаєв з Чорноморського козацтва.

Якщо Олег Синаєв добре відомий у козацькому русі. Він був заступником голови минулої Козацької Ради при губернаторі, то Олександр Черніченко знаний лише тим, що у січні 2014 року разом з ще дев'ятьма отаманами звинуватив учасників Майдану у спробах державного заколоту, "категорично засудив" ці дії та закликав, щоб "винні у масових безладах" понесли "повну відповідальність". 

А 18 лютого 2014 в день коли почалися масові вбивства учасників Майдану цей же Олександр Черніченко у замітці "Готові бути пішаками у чужій грі" на сайті "Херсон.Про" стверджував, що дії учасників Революції Гідності "зовсім не відповідають ані європейським цінностям, ані деклараціям лідерів опозиції про мирний характер проведення протестних акцій... й є відкритими спробами спровокувати громадянське протистояння".

Цікаво, як відреагує на такого козака губернатор Андрій Гордєєв, який був тим "заколотником" на київському Майдані, а точніше - учасником Революції Гідності?

Нагадаємо, що Рада з розвитку козацтва при обласній державній адміністрації діє з березня 2000 р., коли вона була вперше створена на виконання Указу Л.Кучми. Тоді ця Рада складалася з чиновників та з дев'яти представників одного Україського козацтва. За ці роки козацький рух дробився, створювалися нові незалежні козацькі організації й Рада неодноразово змінювала свій формат. У 2012 році до складу "козацької" Ради входили 21 представник різноманітних козацьких організацій.  

Наше відео

Про нас

"Политическая Херсонщина" создана в июне 2000 года коллективом единомышленников, активистов Комитета избирателей Украины. За годы работы, наш сайт неоднократно менял дизайн, но главным в нем оставалось желание честно освещать общественные, политические и культурные события нашей области, отображая все точки зрения, которые присутствуют в нашем обществе.

Связаться с нами можно по адресу:
Херсон, Приднепровский спуск, 1, оф. 8,
телефоны (0552) 34-44-26, (066) 100 8191 
E-mail: polit.kherson@gmail.com

Редактор сайта Дементий Белый

розроблено - photografica