незалежний спостерігач

Ібрагім Сулейманов: Ворог, апелюючи до статті про колабораціонізм, говорить кримчанам, що їм в Україну не треба тому що всі опиняться за ґратами

В гостях у "Політичної Херсонщини" відомий громадський діяч, медійник Ібрагім Сулейманов. Це вже четверта зустріч й вже перетворилася на добру традицію.  Й ми говоримо про Крим, Херсон і чим живе громада кримських татар в такі складні часи.

Детальніше

Дементій Бєлий,
редактор "Політичної Херсонщини",
політолог

Барабани радості або кілька слів про українське відродження

Я назавжди запам'ятав як на початку 90-х років на якусь херсонську філологічну конференцію прийшла із доповіддю талановита викладачка з української філології Херсонського державного університету Наталія Чухонцева з купою книжок. Й замість вступу почала ці ...
Детальніше
Політична Херсонщина » Політика » Володимир Молчанов: «Треба збільшити партійні застави вдесятеро»

Володимир Молчанов: «Треба збільшити партійні застави вдесятеро»

Про це Володимир Молчанов заявив під час обговорення змін у виборчому законодавстві, яке відбулося 30 червня 2015 року у місті Херсоні, та написав на своїй сторінці в Фейсбуці, аби продовжити дискусію.

«Спосіб формування комісій - парламентські партії за бажанням - по одному, решта - за жеребом. Очевидно, що фактор одночасно для дільничної комісії чотирьох видів місцевих виборів, усі - за ускладненою процедурою підрахунку, потребує збільшення чисельності комісій, або їх кількості із подрібненням», - розмірковує експерт.

«Тобто, у виделці передбачених законом чисельностей треба формувати максимальний склад. І хто ж це робитиме? От хто крім парламентських партій ще на щось розраховує? "Свобода", ПС, гіпотетичні об’єднані ліві і Громадянська платформа. Разом виходить 10 представників, з яких лише 6 гарантованих, що справді і щиро повинні працювати на перемогу своїх партій. Решту, окрім 6 , 12-18 місць, в залежності від розміру дільниці, займуть переможці жеребкування із числа згаданої четвірки реальних претендентів та двомастами диванно-комерційними проектами, які не мають шансів, знають це, і беруть участь у процесі виключно в інтересах інших претендентів, причому далеко не безкоштовно. Неважко здогадатись, що в великих комісіях технічним представникам гарантовано загальну чисельну перевагу, а в середніх - майже гарантовано (бо шансів у четвірки реальних претендентів через жереб разом потрапити до числа 12 обраних при двохстах конкурентах складають (1/200)^4, або один на 1,6 мільярдів).», - коментує Молчанов.

У експерта виникає 2 питання: 

1) навіщо комусь витрачати гроші для спроб створення у комісіях більшості?

2)чи усі партії, що реально претендують на перемоги, мають однаковий доступ до корупційної купівлі технічних партій?

«Якщо перше питання має очевидну відповідь, хіба що можлива градація, від простого тлумачення на свою користь сумнівних випадків і до реального спотворення результатів, то друге є спробою відшукати справедливість навіть там, де в межах закону відверто порушується право. Минулі парламентські вибори викрили певні особливості цього періодичного чорного ринку. По-перше, участь у жеребкуванні псевдо партії брали в якості інвестицій, подаючи випадкові кандидатури. Кому випав жереб (а оскільки він децентралізований, то він там-чи-сям випаде всім бажаючим), виставляються на торги, а домовившись, міняють випадкових людей на людей покупця. По-друге, на ринку виявилась монопсонія: у майже сотні продавців був один покупець - Блок Петра Порошенка. Хоча важко уявити, щоб решті впливових гравців завадили торгуватись. Скоріше тут інша ситуація - число людей, готових працювати в комісіях, з широким досвідом як роботи, так і темних справ, обмежене. Це така собі таємна каста, бійці невидимого фронту, Діти КГБ, відділів кадрів та "перших відділів" кінця 80-х, вони були успадковані Кучмою в 1994 (з допомогою "невидимої руки"), згодом - партією регіонів. На останніх виборах їх дещо проріджені часом ряди поповнились дітьми та родичами. Схоже, їх списки в руках чи то БПП, чи скоріше, адміністративної вертикалі. Для порівняння, "Батьківщина", що має на відміну від БПП первинні організації та багато щирих активістів, ледь спромоглась повноцінно забезпечити хіба власну квоту. А ще один гарантований учасник розподілу, "Свобода" через кадровий голод просто відмовилась подавати кандидатури. Як казав Сталін - не важливо, як голосують, важливо, як рахують. У нас рахують досі по-сталінські», - вважає експерт.

Єдиним способом вирішити цю проблему Володимир Молчанов вважає збільшення розміру партійних застав:

« Тобто партія, не знаючи, чи потрапить десь до комісій, за право внести списки має сплачувати не як зараз за кожного кандидата копійки, а до держбюджету кілька мільйонів відразу. Для справді партій то не сума, а решта навряд чи полізе, не знаючи попередньо майбутніх вижеребкуваних місць і розцінок за них. Теж саме для самовисуванців. Якщо ти такий розумний і популярний, що можеш виграти вибори, а грошей не маєш - хай тобі твої прихильники по 2-3 гривні позкидаються. Застава має підвищитись рівно вдесятеро».

Ось такі іноді радикальні способи вирішення проблем пропонують наші експерти.

Наше відео

Про нас

"Политическая Херсонщина" создана в июне 2000 года коллективом единомышленников, активистов Комитета избирателей Украины. За годы работы, наш сайт неоднократно менял дизайн, но главным в нем оставалось желание честно освещать общественные, политические и культурные события нашей области, отображая все точки зрения, которые присутствуют в нашем обществе.

Связаться с нами можно по адресу:
Херсон, Приднепровский спуск, 1, оф. 8,
телефоны (0552) 34-44-26, (066) 100 8191 
E-mail: polit.kherson@gmail.com

Редактор сайта Дементий Белый

розроблено - photografica