незалежний спостерігач

Ібрагім Сулейманов: Ворог, апелюючи до статті про колабораціонізм, говорить кримчанам, що їм в Україну не треба тому що всі опиняться за ґратами

В гостях у "Політичної Херсонщини" відомий громадський діяч, медійник Ібрагім Сулейманов. Це вже четверта зустріч й вже перетворилася на добру традицію.  Й ми говоримо про Крим, Херсон і чим живе громада кримських татар в такі складні часи.

Детальніше

Дементій Бєлий,
редактор "Політичної Херсонщини",
політолог

Барабани радості або кілька слів про українське відродження

Я назавжди запам'ятав як на початку 90-х років на якусь херсонську філологічну конференцію прийшла із доповіддю талановита викладачка з української філології Херсонського державного університету Наталія Чухонцева з купою книжок. Й замість вступу почала ці ...
Детальніше
Політична Херсонщина » Політика » Висновки опитування КВУ «Півроку до місцевих виборів: нові гравці та старі проблеми»

Висновки опитування КВУ «Півроку до місцевих виборів: нові гравці та старі проблеми»

Висновок № 1 
За півроку до чергових місцевих виборів політичні партії та місцеві політики працюють в режимі повноцінної виборчої кампанії. У низці областей було проведено з’їзди обласних та районних партійних організацій на яких вирішувались кадрові питання, пов’язані з підготовкою до місцевих виборів (Волинська обл. - Блок Петра Порошенка, Радикальна партія Олега Ляшка; Рівненська обл. - БПП; Кіровоградська обл. - БПП, Народний Фронт, Радикальна партія; Херсонська обл. - БПП, НФ; Львівська обл. - БПП).

Найбільш активну роботу по підготовці до виборів здійснюють БПП і Об’єднання «Самопоміч». Громадські приймальні БПП відкрито вії областях, «Самопомочі» - в 9. БПП та «Самопоміч» організовують масові заходи різного характеру: прибирання територій - Кіровоградська, Тернопільська, Чернівецька, Сумська, Рівненська обл., висадження алей - Тернопільська обл., виставки дитячої творчості - Вінницька обл., збір коштів на обладнання для дитячих лікарень - Волинська обл., благодійні акції - Кіровоградська обл. У Черкаській та Львівській обл. «Самопоміч» рекламує власну діяльність під брендом однойменної громадської організації. Радикальна партія і Опозиційний Блок провели регіональні тури лідерів у більшості областей. Регіональні тури лідерів Опозиційного блоку супроводжуються низкою конфліктів. Зокрема, місцеві активісти у м. Ржищів зірвали акцію по висадці представниками Опозиційного блоку «Алеї миру», натомість, самостійно висадили алею, присвячену загиблим за Україну героям. У м. Чернівці активісти організували пікет проти приїзду депутата Опозиційного блоку М. Папієва. Лідери регіональних організацій ВО «Батьківщина» активно критикують діяльність центральної і місцевої влади (Волинська, Миколаївська, Сумська, Черкаська обл.; організація маршу проти підвищення тарифів на ЖКГ у Дніпропетровську).

Висновок № 2
Головною темою інформаційних повідомлень регіональних організацій партій є їх діяльність з допомоги волонтерам та бійцям АТО. Свою роботу партії зосередили на проведенні таких акцій: збір коштів та гуманітарної допомоги, відвідування сімей загиблих осіб та надання їм матеріальної підтримки; закупівля військової амуніції для бійців АТО; організація центрів психологічної та правової допомоги (зокрема, в оформленні земельних ділянок).

Більшість політичних сил організували заходи для підтримки армії напереродні пасхальних свят. До прикладу, відправка святкових пасок та писанок, організована «Батьківщиною» у Чернівецькій обл. та громадською організацією «Народний фронт молоді»; акція «Пасха для солдата», проведена БПП у Херсонській обл.; встановлення 14 чотириметрових хрестів вздовж лінії фронту від Маріуполя до Станиці Луганської за підтримки «Самопомочі» тощо. Переважно заходи на підтримку АТО проводяться не безпосередньо політичними силами, а за їх сприяння, підтримки або участі місцевих депутатів чи рядових партійців. Прикладом такої «підтримки» є конфлікт навколо передачі тепловізора бійцям АТО тернопільським відділенням БПП. Громадські організації звинуватили народного депутата від БПП у самопіарі, оскільки кошти для придбання тепловізора були зібрані місцевими жителями.

Не зафіксовано прикладів організацій акцій на підтримку бійців АТО з боку Опозиційного блоку Однак місцеві відділення цієї політичної сили надають допомогу переселенцям із зони АТО (продукти харчування, одяг). Водночас, мають місце приклади коли окремі регіональні організації Опозиційного Блоку (Закарпатська організація) використовують тему АТО у своїй діяльності, заявляючи, що до партії мають намір увійти «обмануті обіцянками учасники АТО».

Висновок № 3
Одним із поширених видів роботи із виборцями залишається відкриття громадських приймалень і організація масових заходів. Популярності набуває проведення партіями роз’яснювально-просвітницької роботи з виборцями («Самопоміч» проводить семінари для жителів з питаньмісцевого благоустрою і організовує безкоштовні курси англійської мови в Одеській обл.; «Батьківщина» на Одещині інформує громадян як правильно оформлювати субсидії; партія «Воля» у Рівненській обл. реалізовує проект «Національний кадровий резерв»; з ініціативи депутата БПП розпочала діяльність «Школа лідера» в м. Дубно Рівненської обл.). Окрім цього, більшість партій розміщують у місцевих ЗМІ матеріали із ознакою замовних (найбільш активним є Опозиційний Блок у Дніпропетровській обл.).

Зовнішня реклама майже не використовується політичними партіями (як виняток, бордова кампанія БПП та партії «Нові обличчя» у Київській обл., а також низки громадських об’єднань («Ми-кияни»), які перед виборами можуть трансформуватись у політичні партії).

Висновок № 4
У низці областей розпочався процес створення так званих регіональних партій. Так, про намір створити регіональну політичну партію заявив міський голова Харкова Г. Кернес. У Черкаській обл. про намір створити «черкаську політичну партію» повідомило громадське об'єднання «Об’єднання територіальних громад - Черкащани», до складу якого входять місцеві політики та власники агрохолдингів області. У деяких областях активно діють громадські об’єднання, які можуть взяти участь у виборчому процесі шляхом перетворення в політичну партію або надання підтримки існуючим партіям чи кандидатам. До прикладу, «Розвиток громади», «Народна самооборона» та «Альтернатива» (Львівська обл.), об’єднання «Очищення» (м. Сєвєродонецьк), рух «Ми-кияни» (м. Київ), ініціатива «Рідне місто, рідний край» (Полтавська обл.). Активну роботу по підготовці до місцевих виборів проводить партія «Довіряй ділам» (Одеська обл.) назва якої співзвучна із передвиборчим гаслом міського голови Одеси Г. Труханова. Ця партія виникла на базі партії «Сільська Україна», яка в свою чергу була перейменована з «Комуністичної партії трудящих».

Висновок № 5
Жодної активності на місцевому рівні не демонструють нещодавно зареєстровані політичні партії. В Україні протягом 2014-2015 рр. Було утворено 66 нових партій: 39-у 2014 р. І 27 – у 2015 р. При цьому, в середньому в Україні реєструють 5-7 партій за рік. Більшість новостворених партій не ведуть жодної інформаційної роботи на місцевому рівні, про них немає згадок в місцевих ЗМІ і вони досі не розпочали активну діяльність.

Рекомендації 
 1. КВУ вважає за доцільне повернути у виборче законодавство норму про можливість створення блоків місцевих організацій партій на місцевих виборах. Прохідний бар’єр для блоків варто встановити на рівні 5%. Повернення такої норми сприятиме процесу об'єднання малих партій, зменшенню кількості суб'єктів виборчого процесу та представленню національних меншин в органах місцевого самоврядування.

2. Враховуючи наближення місцевих виборів, КВУ закликає політичні партії та місцевих політиків відмовитись від використання партійної символіки та виборчих гасел при організації заходів, пов’язаних із допомогою учасникам АТО.

3. КВУ звертається до лідерів політичних партій, депутатські фракції яких входять до складу парламентської коаліції висловити чітку позицію щодо необхідності проведення виборів Київського міського голови та Київської міської ради і зупинити будь-які спекуляції на цю тему.

Джерело: сайт ВГО КВУ

Наше відео

Про нас

"Политическая Херсонщина" создана в июне 2000 года коллективом единомышленников, активистов Комитета избирателей Украины. За годы работы, наш сайт неоднократно менял дизайн, но главным в нем оставалось желание честно освещать общественные, политические и культурные события нашей области, отображая все точки зрения, которые присутствуют в нашем обществе.

Связаться с нами можно по адресу:
Херсон, Приднепровский спуск, 1, оф. 8,
телефоны (0552) 34-44-26, (066) 100 8191 
E-mail: polit.kherson@gmail.com

Редактор сайта Дементий Белый

розроблено - photografica