Із 6236 неприбуткових організацій Херсонщини 3032 громадські організації вже внесли зміни до установчих документів та надали територіальним органам фіскальної служби області за місцем реєстрації низку документів, які підтверджують статус їх неприбутковості - повідомляє прес-служба Головного управління ДФС у Херсонській області.
Зважаючи на останні законодавчі зміни, решта громадських інституцій, професійних спілок, релігійних і благодійних організацій мають можливість у 2017 році впорядкувати свої статутні документи та надати до територіальних органів ДФС комплект документів для внесення їх до Реєстру неприбуткових установ та організацій.
Релігійні організації надають документи із внесеними змінами до 01 січня 2018 року, а решта неприбуткових організацій – до 01 липня 2017 року.
Перш ніж подавати комплект документів до податкових інспекцій за місцем реєстрації, керівникам неприбуткових організацій необхідно привести у відповідність до вимог чинного законодавства свої установчі документи з тим, щоб відповідати критеріям неприбуткової організації. Ознаки або критерії, які дають право на статус неприбуткової організації, передбачено в ст. 133 Податкового кодексу України відповідно до внесених змін Законом України від 17 липня 2015 року № 652-VIII "Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо оподаткування неприбуткових організацій”.
Лідери громадських інституцій мають врахувати, що неприбутковим підприємством, установою та організацією вважається підприємство, установа та організація, що одночасно відповідає таким вимогам (п.п. 133.4.1 п. 133.4 ст. 133 Податкового кодексу України):
- утворена та зареєстрована в порядку, визначеному законом, що регулює діяльність відповідної неприбуткової організації;
- установчі документи якої містять заборону розподілу отриманих (прибутків) або їх частини серед засновників (учасників), членів такої організації, працівників (крім оплати їхньої праці, нарахування єдиного соціального внеску), членів органів управління та інших пов’язаних з ними осіб;
- установчі документи якої передбачають передачу активів одній або кільком неприбутковим організаціям відповідного виду або зарахування до доходу бюджету у разі припинення юридичної особи (у результаті її ліквідації, злиття, поділу, приєднання або перетворення). Положення цього абзацу не поширюється на об’єднання та асоціації об’єднань співвласників багатоквартирних будинків;
- внесена контролюючим органом до Реєстру неприбуткових установ та організацій.
Разом з тим, обов’язковою умовою для неприбуткових організацій є використання своїх доходів (прибутків) виключно для фінансування видатків на утримання такої неприбуткової організації, реалізації мети (цілей, завдань) та напрямів діяльності, визначених її установчими документами.
Звертаємо увагу на виконання вимог Постанови Кабінету Міністрів України від 16 липня 2016 року №440 „Про затвердження Порядку ведення Реєстру неприбуткових установ та організацій, включення неприбуткових установ та організацій до Реєстру та виключення неприбуткових установ та організацій з Реєстру”.