незалежний спостерігач

Херсон зібрав Форум громадських організацій в день спонтанності

16 березня в Херсоні відбувся Форум громадських організацій, в день, коли «Все, що ти робиш – правильно!» Також в цей день відзначають День без селфі, День спонтанності, День свободи інформації  і День кольорових олівців. Також в цей день у 2014 році відбувся незаконний референдум у Криму, організований російськими окупантами, а в 2022 році в цей день росія скинула надпотужну бомбу на Драматичний театр у центрі Маріуполя. Знаменитий видався деньок! 
Детальніше

Дементій Бєлий,
редактор "Політичної Херсонщини",
політолог

Невипадкове співпадіння. Окупанти готують мобілізацію херсонців

На тимчасово окупованій території Херсонської області у часі співпало дві події: Подія перша. Малозрозуміла для невійськових. Росіяни включили наші окуповані території до свого південного військового округу. Для довідки: Військовий округ в росії - це ...
Детальніше
Політична Херсонщина » Суспільство » У Херсоні відбувся масштабний Форум волонтерів

У Херсоні відбувся масштабний Форум волонтерів

За словами голови правління фонду «Захист» Лариси Польської, організатори форуму спочатку вважали, що він зацікавить тільки херсонців. Але коли про намір провести захід дізналися волонтери з інших регіонів України, і від них почали надходити прохання взяти участь.

«Цей форум – не офіціозний і не політичний захід. Тому ми навмисне не запрошували взяти у ньому участь представників органів влади. Вони знали про форум, але жоден з них не прийшов до нас за власної ініціативи, без персонального запрошення, щоб просто поцікавитися нашими проблемами», - сказала Лариса Польська.Миколаївської, Запорізької, Одеської, Харківської, Дніпропетровської і Львівської областей.

Нижче – декілька відгуків від учасників форума.

Марина Чабан (Запоріжжя): «27 марта в Херсоне прошел первый форум волонтеров! Хочется сказать огромное спасибо организаторам и всем гостям мероприятия! Потому что собираться вместе - это действительно Важно! В очередной раз разочарование в решениях власти, которая пытается всеми мыслимыми и немыслимыми способами подавить нас! Принимая решения и законы, которые кроме, как абсурдными назвать по-другому очень сложно! Но очень радует, что все-таки наше волонтерское движение растёт, несмотря ни на что! В этот раз приехало 157 волонтеров из разных уголков Украины! В следующий раз, думаю, нас будет еще больше! Вместе мы сила, ведущая к Победе! Слава Украине!»

Валентина Крицак (Херсон): «Я особисто від всієї нашої добровольчо-волонтерської групи Скарбнички дякую Ларисі Польській за цю площадку для спілкування волонтерів, за надані стенди для презентації груп, за організацію робочих моментів, починаючи від столу та закінчуючи залом. Знаю, як це нелегко було кожному зателефонувати чи написати, але пані Лариса знайшла час та сили і терпіння. Кажу чесно, що ми не пішли би, бо в нас мало волонтерів в робочий час, але з поваги до організаторів, ми теж постарались. Дякуємо організаторам фонду "Захист" та фонду ".Милосердя та здоров'я" та Наталії Бімбірайте».

Катерина Ханікова (Херсон): «Большая благодарность лично от меня Ларисе Михайловне и Наталье Бимбирайте. Сегодня правда был насыщенный день! Я познакомилась со многими новыми для меня людьми. Один из этих удивительных людей был Григорий Янченко. Это человек с большой буквы!!! Такой сильный характер и такой эмоциональный подход ко всему далеко не у каждого есть. Этот чудесный человек стал победителем национального конкурса «Благотворитель года» в номинации «Благотворитель-физическое лицо». Еще огромное спасибо хочу сказать директору Украинского форума благотворителей, Анне Гулевской-Черныш, которая рассказала нам о волонтерстве».

Результатом Форуму волонтерів в Херсоні 27 березня 2015 року стало прийняття резолюції, яку офіційно буде направлено прем’єр-міністру України, міністру фінансів, голові Верховної Ради України, а також лідерам усіх парламентських фракцій:

Резолюція Форуму волонтерів
м.Херсон 27 березня 2015 р.

Ми, учасники Форуму волонтерів Херсонської, Миколаївської, Запорізької, Одеської, Харківської, Дніпропетровської і Львівської областей, проаналізувавши зміни в законодавстві, яке регламентує діяльність благодійних організацій та волонтерів в Україні, закликаємо прем’єр-міністра України, міністра фінансів, голову Верховної Ради України, а також лідерів усіх парламентських фракцій та груп якомога швидше виконати вимоги сектору благодійності щодо вдосконалення законодавчої бази та створення механізмів реалізації вже ухвалених законів.

1. Вимагаємо прийняти постанови Кабінету Міністрів України відповідно до пункту «а» підпункту 170.7.8. пункту 170.7 статті 170 та пункту 33 підрозділу 4 розділу ХХ «Перехідні положення» Податкового кодексу Україна, які дадуть змогу застосовувати прийнятий у вересні 2014 року Закон України “Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо деяких питань оподаткування благодійної допомоги” №1668, а саме звільнити від оподаткування на дохід фізичної особи благодійну допомогу учасникам АТО та їхнім родинам, вимушеним переселенцям та особам, які проживають на тимчасово окупованих територіях.

2. Закликаємо якнайшвидше зупинити дію частини першої Закону України № 211-VIII «Про внесення змін до Податкового кодексу України», який створює законодавчу колізію і відкриває шляхи до корупції, звільняючи в ручному режимі від оподаткування лише допомогу, надану міжнародними благодійними організаціями.

3. Запровадити механізм СМС-благодійності в Україні, ухваливши Проекти Закону про внесення змін до Податкового кодексу України (щодо створення сприятливих умов для впровадження благодійного голосового та текстового повідомлення) №2440 та №2297-1, зареєстровані 19.03.2015. Ці законопроекти – результат півторарічних публічних консультацій мобільних операторів, благодійних організацій та уряду. Вони створюють умови для надання благодійної допомоги, сприятливі і для жертводавців, і для отримувачів допомоги, і для операторів мобільного зв’язку.

4. Прийняти у другому читанні і в цілому Законопроект "Про внесення змін до Податкового кодексу України (щодо оподаткування неприбуткових організацій) №2049, який передбачає зниження податку на дохід фізичної особи при отриманні благодійної допомоги з 20 до 15%.

Сподіваємося, що спільними зусиллями ми зможемо привести українське законодавство, яке захищатиме права та інтереси українських волонтерів та благодійників, до високих міжнародних стандартів і реального застосування на практиці.

Проголосовано одноголосно.

Наше відео

Про нас

"Политическая Херсонщина" создана в июне 2000 года коллективом единомышленников, активистов Комитета избирателей Украины. За годы работы, наш сайт неоднократно менял дизайн, но главным в нем оставалось желание честно освещать общественные, политические и культурные события нашей области, отображая все точки зрения, которые присутствуют в нашем обществе.

Связаться с нами можно по адресу:
Херсон, Приднепровский спуск, 1, оф. 8,
телефоны (0552) 34-44-26, (066) 100 8191 
E-mail: polit.kherson@gmail.com

Редактор сайта Дементий Белый

розроблено - photografica