незалежний спостерігач

65% українців вважають нашу Перемогу дуже ймовірною, – результати соцдослідження


Українці вірять в в ЗСУ (63%), сім’ю, родичів та близьких (49%), щоденну працю (27%) та в Бога (21%). Віри у державу та у суспільство в українців менше - лише 12% і 8% відповідно. Ці результати показало опитування, яке було проведено на замовлення Національної платформи стійкості та згуртованості весною цього року.
Про ці та інші відомості йдеться в матеріалі, який ми оприлюднили на нашому сайті.
Детальніше

Дементій Бєлий,
редактор "Політичної Херсонщини",
політолог

Барабани радості або кілька слів про українське відродження

Я назавжди запам'ятав як на початку 90-х років на якусь херсонську філологічну конференцію прийшла із доповіддю талановита викладачка з української філології Херсонського державного університету Наталія Чухонцева з купою книжок. Й замість вступу почала ці ...
Детальніше
Політична Херсонщина » Суспільство » На Херсонщині починають створення Агенції регіонального розвитку

На Херсонщині починають створення Агенції регіонального розвитку

Днями відбувся круглий стіл з теми «Створення Агенції регіонального розвитку». Ініціаторами заходу стали: Херсонська міська громадська організація «Розвиток», Благодійна організація "Фонд громади міста Херсон "Захист", Асоціація «Туризм Херсона», Громадська організація «Глобальний погляд», Громадська організація «МИ-Херсонці», Херсонський економічно-правовий інститут.

Участь у Круглому столі взяли 36 чоловік, серед них депутати обласної ради, сільський голова, працівники державних установ, науковці, представники громадських об’єднань, підприємці, представники політичних партій, журналісти.

На Круглому столі обговорювалися наступні питання:

Чи є створення Агенції регіонального розвитку на часі? Як суспільству вплинути на прискорення початку процесу створення Агенції, як на стадії започаткування процесу створення Агенції забезпечити реальне партнерство і інтереси владних і невладних суб’єктів Херсонської області у створенні Агенції, як забезпечити принципи публічності, прозорості, демократичності у процесі започаткування створення Агенції.

Активними учасниками дискусії стали: Павел Ярмій – ГО «Агенція Регіонального Розвитку Таврійського об'єднання територіальних громад», депутат Херсонської обласної ради Шумей Олександр, Андрій Корольчук Асоціація «Туризм Херсона», Дяченко Олег підприємець, партія «Громадянська позиція», Анна Парфьонова ХМГО «Розвиток», Абсава Людмила ГО «Глобальний погляд», Херсонський економічно- правовий інститут, Грабарь Юрій - Благодійна організація "Фонд громади міста Херсон "Захист", Шелудько Володимир Партія Зелених України, та інші.

Учасники Круглого столу прийшли до спільного розуміння, що Агенція регіонального розвитку має бути створена на Херсонщині за участю усіх суб’єктів соціально- економічного розвитку області: влади, бізнесу, вищих навчальних закладів, громадських об’єднань.

Головна дискусія розвернулася - як усім не владним суб’єктам донести до обласної влади свою позицію щодо забезпечення публічності, прозорості, демократичності у процесі створення Агенції, як спонукати обласну владу до того, щоб напрацювання по моделі Агенції, її функціях і задачах, структурі, складу часників , планів діяльності відбувались у спільній роботі зацікавлених сторін, а не кулуарно самою владою.

Учасники прийшли до розуміння, що має бути створена публічно Проектна група, до складу якої мають ввійти зацікавлення сторони з усієї області.

Учасники Круглого столу негативно оцінили те, що на таку дискусію не вийшов жоден представник Херсонської державної адміністрації, а представник апарату Обласної ради виконав чисто формальну участь у Круглому столі, без висловлення будь якої позиції.

По результату Круглого столу учасники обговорили проект Резолюції круглого столу, якою Херсонській обласній адміністрації та Обласній раді запропоновано «Покроковий план дій по створенню Агенції регіонального розвитку». Наразі йде збір електронних підписів під Резолюцією і вона буде направлена до обласної влади.

Про свою готовність прийняти участь у заснуванні Агенції регіонального розвитку заявили: Федір Барулін ГО « Регіональна рада підприємців», Андрій Корольчук Асоціація «Туризм Херсону», Благодійна організація "Фонд громади міста Херсон "Захист".

Отже, готовність суспільства взяти на себе повноваження, відповідальність за розвиток регіону є. А чи є готовність обласної влади розділити з суспільством повноваження і відповідальність у питаннях розвитку області – питання поки ще відкрите…


Агенція регіонального розвитку

Наше відео

Про нас

"Политическая Херсонщина" создана в июне 2000 года коллективом единомышленников, активистов Комитета избирателей Украины. За годы работы, наш сайт неоднократно менял дизайн, но главным в нем оставалось желание честно освещать общественные, политические и культурные события нашей области, отображая все точки зрения, которые присутствуют в нашем обществе.

Связаться с нами можно по адресу:
Херсон, Приднепровский спуск, 1, оф. 8,
телефоны (0552) 34-44-26, (066) 100 8191 
E-mail: polit.kherson@gmail.com

Редактор сайта Дементий Белый

розроблено - photografica