незалежний спостерігач

Херсон потребує нового стратегічного позиціонування: це полігон унікальних практик стійкості – підсумки відкритого діалогу

27 березня 2026 року в Херсоні відбулося відкрите онлайн-обговорення на тему «Стійкість Херсонщини: від оцінки ризиків до спільних рішень влади й громади», яке організувала Національна платформа стійкості та згуртованості.
Модерувала захід Галина Бахматова, виконавча директорка Херсонської обласної організації Комітету виборців України. Розпочинаючи дискусію, вона наголосила, що концепт стійкості є вимірюваним. Тому дослідження з оцінки ризиків стійкості та згуртованості у Херсонській області, проведені наприкінці 2024 року та у 2025–2026 роках, мають велике значення для розробки та впровадження комплексного плану стійкості Херсонщини. Надалі аналітичні дані будуть інтегровані в реальну політику.


Детальніше

Дементій Бєлий,
редактор "Політичної Херсонщини",
політолог

Барабани радості або кілька слів про українське відродження

Я назавжди запам'ятав як на початку 90-х років на якусь херсонську філологічну конференцію прийшла із доповіддю талановита викладачка з української філології Херсонського державного університету Наталія Чухонцева з купою книжок. Й замість вступу почала ці ...
Детальніше
Політична Херсонщина » Суспільство » На Херсонщині починають створення Агенції регіонального розвитку

На Херсонщині починають створення Агенції регіонального розвитку

Днями відбувся круглий стіл з теми «Створення Агенції регіонального розвитку». Ініціаторами заходу стали: Херсонська міська громадська організація «Розвиток», Благодійна організація "Фонд громади міста Херсон "Захист", Асоціація «Туризм Херсона», Громадська організація «Глобальний погляд», Громадська організація «МИ-Херсонці», Херсонський економічно-правовий інститут.

Участь у Круглому столі взяли 36 чоловік, серед них депутати обласної ради, сільський голова, працівники державних установ, науковці, представники громадських об’єднань, підприємці, представники політичних партій, журналісти.

На Круглому столі обговорювалися наступні питання:

Чи є створення Агенції регіонального розвитку на часі? Як суспільству вплинути на прискорення початку процесу створення Агенції, як на стадії започаткування процесу створення Агенції забезпечити реальне партнерство і інтереси владних і невладних суб’єктів Херсонської області у створенні Агенції, як забезпечити принципи публічності, прозорості, демократичності у процесі започаткування створення Агенції.

Активними учасниками дискусії стали: Павел Ярмій – ГО «Агенція Регіонального Розвитку Таврійського об'єднання територіальних громад», депутат Херсонської обласної ради Шумей Олександр, Андрій Корольчук Асоціація «Туризм Херсона», Дяченко Олег підприємець, партія «Громадянська позиція», Анна Парфьонова ХМГО «Розвиток», Абсава Людмила ГО «Глобальний погляд», Херсонський економічно- правовий інститут, Грабарь Юрій - Благодійна організація "Фонд громади міста Херсон "Захист", Шелудько Володимир Партія Зелених України, та інші.

Учасники Круглого столу прийшли до спільного розуміння, що Агенція регіонального розвитку має бути створена на Херсонщині за участю усіх суб’єктів соціально- економічного розвитку області: влади, бізнесу, вищих навчальних закладів, громадських об’єднань.

Головна дискусія розвернулася - як усім не владним суб’єктам донести до обласної влади свою позицію щодо забезпечення публічності, прозорості, демократичності у процесі створення Агенції, як спонукати обласну владу до того, щоб напрацювання по моделі Агенції, її функціях і задачах, структурі, складу часників , планів діяльності відбувались у спільній роботі зацікавлених сторін, а не кулуарно самою владою.

Учасники прийшли до розуміння, що має бути створена публічно Проектна група, до складу якої мають ввійти зацікавлення сторони з усієї області.

Учасники Круглого столу негативно оцінили те, що на таку дискусію не вийшов жоден представник Херсонської державної адміністрації, а представник апарату Обласної ради виконав чисто формальну участь у Круглому столі, без висловлення будь якої позиції.

По результату Круглого столу учасники обговорили проект Резолюції круглого столу, якою Херсонській обласній адміністрації та Обласній раді запропоновано «Покроковий план дій по створенню Агенції регіонального розвитку». Наразі йде збір електронних підписів під Резолюцією і вона буде направлена до обласної влади.

Про свою готовність прийняти участь у заснуванні Агенції регіонального розвитку заявили: Федір Барулін ГО « Регіональна рада підприємців», Андрій Корольчук Асоціація «Туризм Херсону», Благодійна організація "Фонд громади міста Херсон "Захист".

Отже, готовність суспільства взяти на себе повноваження, відповідальність за розвиток регіону є. А чи є готовність обласної влади розділити з суспільством повноваження і відповідальність у питаннях розвитку області – питання поки ще відкрите…


Агенція регіонального розвитку

Наше відео

Про нас

"Политическая Херсонщина" создана в июне 2000 года коллективом единомышленников, активистов Комитета избирателей Украины. За годы работы, наш сайт неоднократно менял дизайн, но главным в нем оставалось желание честно освещать общественные, политические и культурные события нашей области, отображая все точки зрения, которые присутствуют в нашем обществе.

Связаться с нами можно по адресу:
Херсон, Приднепровский спуск, 1, оф. 8,
телефоны (0552) 34-44-26, (066) 100 8191 
E-mail: polit.kherson@gmail.com

Редактор сайта Дементий Белый

розроблено - photografica