незалежний спостерігач

Ібрагім Сулейманов: Ворог, апелюючи до статті про колабораціонізм, говорить кримчанам, що їм в Україну не треба тому що всі опиняться за ґратами

В гостях у "Політичної Херсонщини" відомий громадський діяч, медійник Ібрагім Сулейманов. Це вже четверта зустріч й вже перетворилася на добру традицію.  Й ми говоримо про Крим, Херсон і чим живе громада кримських татар в такі складні часи.

Детальніше

Дементій Бєлий,
редактор "Політичної Херсонщини",
політолог

Барабани радості або кілька слів про українське відродження

Я назавжди запам'ятав як на початку 90-х років на якусь херсонську філологічну конференцію прийшла із доповіддю талановита викладачка з української філології Херсонського державного університету Наталія Чухонцева з купою книжок. Й замість вступу почала ці ...
Детальніше
Політична Херсонщина » Суспільство » Змагання за Євробачення-2017. Чому мери п'яти міст україни так прагнуть "взяти" конкурс

Змагання за Євробачення-2017. Чому мери п'яти міст україни так прагнуть "взяти" конкурс

Примітно, що на таку привабливу пропозицію спокусилися мери одразу п'яти українських міст. Звичайно, першим Євробачення-2017 у Києві привітав столичний очільник Віталій Кличко. Але зненацька Київ отримав кілька альтернатив. Про готовність прийняти пісенний конкурс також заявили мер Львова Андрій Садовий, міський голова Дніпропетровська Борис Філатов, одеський очільник Геннадій Труханов і мер Херсона Володимир Миколаєнко. Читайте також: Переможниця "Євробачення" Джамала про Лазарєва: Я побажала йому успіху Зазначимо, що з усіх міст лише столиця на часі є готовою до такого заходу. Незважаючи на це, радниця міністра інфраструктури Яніка Мерило впевнена, що Євробачення має відбутися не в Києві, а в одному з регіональних центрів. "Це створить можливість прорекламувати й інші красиві міста, просуне туризм і регіональний розвиток, створить нові робочі місця", - зазначила Мерило.

У свою чергу очільник Національної телекомпанії України Зураб Аласанія заявив, що пісенний конкурс взагалі можуть провести одразу в кількох містах України, адже по суті він складається з кількох частин - національного відбору, двох півфіналів та фіналу. Тож шанси міст отримати свою частину інвестицій збільшується. ТСН.ua запитав у місцевих політологів, наскільки міста, мери яких заявили про бажання приймати конкурс, готові до таких подій та які дивіденди сподіваються отримати самі політики. До речі, до списку опитаних потрапив і Харків, мешканці якого активно підписують петиції з проханням до мера Геннадія Кернеса "домовитися про Євробачення". На сайті тим часом триває голосування за місто, яке має прийняти Євробачення-2017. На часі більшість тих, хто взяв участь в опитуванні, висловилася за Львів.

Геннадій Чижов. Одеса - Євробачення-2017 для мера Одеси Труханова - це, по-перше, політичні дивіденди, які йому вкрай необхідні в ситуації, яка склалася у зв'язку з різними скандалами, обвинуваченнями у двох паспортах, у двоєженстві (у нього дві дружини в Італії), у зв'язку з появою так званого антитруханівського майдану, у зв'язку з оформленням офшорної компанії. Все це дуже активно присутнє в публічному просторі і вилилося в масові протести. Крім того, був розгін антитруханівського майдану, який громадські працівники координаційної ради приписують саме йому. Тому Трухановому необхідно реабілітуватися. Безумовно, Одеса в Україні буде номер один серед претендентів на проведення Євробачення. В Одесі більше 500 готелів, які дозволять розселити близько 5 тисяч осіб, є туристична та будь-яка інша інфраструктура, тому що ми готувалися до чемпіонату Європи з футболу й у нас заздалегідь було багато зроблено. Крім того, знаючи пробивний характер і фінансові можливості Труханова, я можу сказати, що йому цілком під силу виграти цей конкурс. І фактично це реабілітує його за всіма статтями.

Андрій Золотарьов. Дніпропетровськ - Перше, за що вхопилися всі мери, - це піар-ефект. Певні рейтингові бали на запрошенні до себе Євробачення заробити можна. У Філатова вже закінчився "медовий місяць" - перші сто днів, коли мер лишається поза критикою, коли його не сприймають критично. Зараз прийшов час рахувати, що виконано, а що - ні. Філатов має у місті свій "фан-клуб", але прекрасно розуміє, що обмежуватися ним не можна. Потрібно заробляти рейтингові бали. Друге питання - це імідж міста. Безумовно, проведення Євробачення дозволяє поліпшити привабливість міста. Третій момент пов'язаний з тим, що проведення такого заходу - це гроші. І великі гроші. Власне кажучи, поганий той мер, який не прагне "запросити" в місто гроші. І хоча у Дніпропетровську є більш менш готова інфраструктура (аеропорт, концертні зали тощо), все одно постає запитання - чи реально це? Бо з огляду на специфіку впливу Дніпропетровська на велику українську політику, ймовірність проведення тут конкурсу мінімальна.

Дементій Бєлий. Херсон: - Першим з ініціативою проведення Євробачення в Херсоні виступив мер Миколаєнко, але потім цю ідею вже підтримали голова облдержадміністрації Андрій Гордєєв, голова обласної ради Андрій Путілов та представники херсонського Меджлісу. Вони вчора провели брифінг у стінах обладміністрації, де підписали угоду, що вони будуть координувати свої зусилля. Тобто ця ініціатива вже стає громадською, обласною та регіональною. І вона консолідує різні політичні сили навколо себе.

З іншого боку, звичайно є і критика всередині області. Представники громадськості сумніваються, що ми можемо за рік провести такий великий обсяг робіт, щоб відремонтувати дороги, щоб знайти арену для проведення фінального концерту. Проте наша влада висловлює впевненість у тому, що вони можуть все це реалізувати.

Які ж будуть дивіденди. В першу чергу зрозуміло, що Херсонська область, на жаль, знаходиться у стані економічно депресивному - бракує інвестицій. Хоча вона має чималий потенціал. Тут і величезна лінія морських курортів (це і Азовське, і Чорне море), й один з унікальних природних об'єктів - найбільша пустеля в Європі "Олешківські піски". Тобто у разі залучення інвестицій Херсонську область можна було б перетворити на перлину нашої країни.

Тож конкурс, якщо його буде проведено тут, допоможе залучити інвестиції та розкрити потенціал Херсонської області - у першу чергу туристичний, а також і прикордонний. Тобто з неї можна зробити вітрину для Криму, щоб вони бачили, що у нас таке можливо.

Але я дивлюся на шанси Херсона отримати право на проведення конкурсу досить песимістично. Звичайно, є великий політичний потенціал, який полягає у тому, що ми крайня точка, де дуже важливо продемонструвати фестиваль на хорошому рівні і вкласти гроші в розвиток майбутнього нашого краю. Але дійсно, у нас немає хорошої арени, достатньої кількості готелів, хороших доріг - дуже багато проблем, яких немає, припустимо, у Дніпропетровську або у Львові. Нам звичайно хотілося б вірити, що ми зможемо подолати труднощі. У нас є потенціал, і ми в нього віримо.

Геннадій Шипунов, Львів: - Щодо проведення Євробачення у Львову можна говорити про два аспекти. Перший аспект - це суто економічний, який, зокрема, стосується розвитку інфраструктури. Андрій Садовий вже заявив, що в разі проведення Євробачення у Львові буде відновлено низку проектів будівництва, зокрема, і великої спортивної арени, яка водночас буде використовуватися як приміщення, де будуть відбуватися масові культурні заходи. На часі у Львові такого місця немає, і вже давно йдеться про те, що потрібно зробити арену, де ми будемо приймати артистів, які виступають з такими великими шоу. Звичайно, це є черговим приводом зробити рекламу місту Львову, залучити додатково туристів... І тут ми автоматично переходимо до другого аспекту - політичного. Це великі дивіденди до скарбнички чинного мера Львова, оскільки для нього це можливість показати себе як прогресивного мера, як політика, який дбає і про імідж міста, і про самих львів'ян і намагається залучити інвестиції. І звичайно це буде екстраполюватися в очах пересічного виборця на загальнодержавний рівень. Знову ж, Андрій Іванович матиме змогу показати себе як ефективного господарника й управлінця, який перебуває поза політичними баталіями, а більше дбає про питання економічного розвитку.

Денис Під'ячев. Харків - Інфраструктурно Харків не поступається ні Одесі, ані Львову для прийому подібних подій. Якщо звичайно ж не брати до уваги один момент - це зал. Все таки у нас в місті є прогалини з глядацькими залами, які здатні вміщувати велику кількість людей. У нас поп- і рок-зірки змушені задовольнятися або кіноконцертним залом Україна, який вміщує до тисячі чоловік, або Палацом спорту, який давно не бачив ремонту. А це все потребує коштів. Свого часу, ще за Януковича, тут починався проект Євробаскету, але тоді будівництво, яке вже повним ходом відбувалося біля Палацу спорту, було заморожене, і місто лишилося без арени. Тут багато чого впирається у питання наявності ресурсів. Але, з іншого боку, безініціативність Харкова щодо Євробачення-2017 все ж таки варто розглядати у політичній площині. Адже харківський градоначальник Геннадій Кернес намагається зайвий раз ідеологічно не "світитися". Кернес, на жаль, користується великою підтримкою харків'ян, тому, напевно, і не потребує заяв про Євробачення для того, щоб заробити собі додаткові бали. Він у цих балах купається. Тож, з точки зору ентузіазму, інфраструктури (я маю на увазі готельну і транспортну складові), Харків звичайно ж готовий. А що стосується доброї волі та наявності місця для проведення конкурсу - тут є питання. На мою думку, єдине місто в Україні, яке дійсно готове, - це Київ.

Павло Кругляковський. Київ - Перша логічна думка була про те, що Євробачення буде проводиться у столиці. Тому Кличко перший відреагував, відразу сказав, що можна провести на стадіоні "Олімпійський". І тільки потім вже з'явилися ідеї проводити в інших містах. Що стосується інтересів самого Кличко - це великі бюджети на проведення заходу. Згідно з проведеними дослідженнями, поки що жодна країна не окупила інвестиції, які вкладали в проведення Євробачення. Але перший інтерес для чиновника полягає, звичайно ж, у тому, щоб управляти таким бюджетом. По-друге - з господарської точки зору - це можливість модернізувати Київ за рахунок цих грошей. Третє - це, звичайно ж, іміджеві дивіденди. До Києва приїде багато туристів. І як показало проведення Євробачення у 2005 році, конкурс привертає десятки тисяч туристів, що для Києва дуже цікаво. Особисто для Кличка - це теж непоганий майданчик для того, щоб себе пропіарити, показати себе просунутим європейським мером. Я думаю, що і сам Кличко, і його найближче оточення зацікавлені в проведенні конкурсу.

Ольга Скичко

Джерело: ТСН.ua

Наше відео

Про нас

"Политическая Херсонщина" создана в июне 2000 года коллективом единомышленников, активистов Комитета избирателей Украины. За годы работы, наш сайт неоднократно менял дизайн, но главным в нем оставалось желание честно освещать общественные, политические и культурные события нашей области, отображая все точки зрения, которые присутствуют в нашем обществе.

Связаться с нами можно по адресу:
Херсон, Приднепровский спуск, 1, оф. 8,
телефоны (0552) 34-44-26, (066) 100 8191 
E-mail: polit.kherson@gmail.com

Редактор сайта Дементий Белый

розроблено - photografica