незалежний спостерігач

«Це книга-пам’ять і книга-повага»: В Києві вийшло унікальне історико-культурне видання з історії кримськотатарського народу


«Це книга-пам’ять і книга-повага»: інтерв’ю з керівником проєкту «Календар пам’яті» про унікальне двомовне видання з історії Криму.
Нещодавно у Києві презентували унікальне історико-культурне видання — «Календар знаменних і пам’ятних дат з історії Криму і кримськотатарського народу». Унікальність цього проєкту — у поєднанні наукової точності, візуальної культури та глибокої поваги до національної спадщини. Ми поговорили з керівником проєкту Ібрагімом Сулеймановим про зміст, структуру, команду та виклики, з якими довелося стикнутись. Тим паче, що протягом року, ми періодично намагалися висвітлювати як саме просувається цей проект.
Детальніше

Дементій Бєлий,
редактор "Політичної Херсонщини",
політолог

Барабани радості або кілька слів про українське відродження

Я назавжди запам'ятав як на початку 90-х років на якусь херсонську філологічну конференцію прийшла із доповіддю талановита викладачка з української філології Херсонського державного університету Наталія Чухонцева з купою книжок. Й замість вступу почала ці ...
Детальніше
Політична Херсонщина » Суспільство » Програмою "Доступні ліки" користуються вже 42% громадян - Уляна Супрун

Програмою "Доступні ліки" користуються вже 42% громадян - Уляна Супрун

Програма  
Сьогодні програма «Доступні ліки» працює у 7138 аптеках України – приблизно у кожній третій аптеці. Про це заявила Уляна Супрун, в.о. міністра охорони здоров’я в Україні, звітуючи про підсумки року роботи програми на брифінгу в Українському кризовому медіа-центрі. 
«У квітні 2017 року все починалося з менше 5 тисяч аптек. За рік долучилося 2 тисячі аптек. За цей час було виписано 15,5 мільйона рецептів для пацієнтів, які мають хронічні серцево-судинні захворювання, бронхіальну астму або діабет 2 типу, на загальну суму 708 мільйонів гривень. У 2018 році бюджет був розширений і становить 1 мільярд гривень», – розповіла Уляна Супрун.

Найбільше аптек, які беруть участь у програмі, – у Донецькій, Харківській, Львівській, Миколаївській та Вінницькій області. Найменше – в Одеській, Волинській, Хмельницькій, Київській та Івано-Франківській.

На сьогодні у програмі «Доступні ліки» представлені 23 діючі речовини і 239 торгових найменувань препаратів. 47 з них пацієнти можуть отримати за рецептом повністю безкоштовно. Серед них – 184 препарати для лікування серцево-судинних захворювань, 43 – для лікування діабету, 12 – для лікування бронхіальної астми. «До оновленого реєстру ліків увійшли препарати від 48 виробників, із яких 18 – українські, 30 – іноземні. У порівнянні з попереднім переліком, у новому стало на 24 позиції більше препаратів для пацієнтів із серцево-судинними захворюваннями, на 14 – для діабету 2-го типу і 3 – для лікування бронхіальної астми», – зазначив заступник міністра охорони здоров’я України Роман Ілик.

Завдяки референтному регулюванню цін на деякі групи препаратів ціна знизилася на 60%. У середньому виробники для участі у програмі реімбурсації знизили ціни на чверть. «Фармвиробники на це погоджуються, тому що держава гарантує їм попит, який швидко знижується в умовах вільного ринку для препаратів, які не беруть участі у програмі. Натомість, ліки, які увійшли у програму, показують приріст у споживанні, – пояснив заступник міністра. – У 2017 році, попит на серцево-судинні препарати, що увійшли до програми, збільшився, порівняно з минулим, на 90%; споживання ліків для терапії діабету 2 типу за цей же період – на 76,5%, препаратів для лікування бронхіальної астми – на 28%».

За даними регіонів, за цей рік кількість викликів швидкої з підозрою на інсульт або інфаркт знизилася у середньому на 4,2%, для людей з приступами бронхіальної астми – на 6%. Кількість пацієнтів з нормалізованим цукром у крові при діабеті 2 типу зросла на 6%; кількість ускладнень у пацієнтів, хворих на діабет 2 типу, знизилася на 2,65%. При цьому кількість візитів до лікаря таких пацієнтів зросла утричі. Роман Ілик зауважив, що завдяки цьому не лише покращилося здоров’я людей, але й досягається економія бюджетних коштів. «Виклик швидкої коштує державі близько 600 гривень. І якщо показник викликів зменшиться більше ніж на 17 тисяч, то у підсумку ми маємо економію більше 10,5 мільйонів гривень – не кажучи про госпіталізацію і витрати на лікування хворого у стаціонарі», – пояснив він.

За результатами соцопитування соціологічної групи «Рейтинг», програму підтримують 91% українців. Програмою користуються близько 42% опитаних громадян України.

Цього року планують запровадити рецепти в електронному вигляді. «Лікар вносить на комп’ютері або планшеті дані про те, які ліки виписуються, ставить свій цифровий підпис. Пацієнтові приходить смс, і він зі своїм телефоном іде в аптеку, показує смс [із кодом] в аптеці і отримує свої ліки», – пояснила Уляна Супрун. Але якщо у пацієнта немає власного мобільного телефона, можливо буде отримати код через мобільний телефон лікаря. Пілотні проекти запустять у Вінниці та області, Дніпрі та області, Івано-Франківську та області, а також у Бахмуті, а до кінця року – по всій території України.

МОЗ також готує зміни до бюджетного законодавства, які дозволять забезпечити безперервну дію програми.

У селах програма також доступна. Світлана Янович, фельдшер села Слобода-Селець (Житомирська область), з власного досвіду розповіла, що пацієнтам регулярно виписують рецепти або лікар, який приїздить раз на декілька днів, або вона як фельдшер. «Ми вже бачимо результати: у нас зменшилася кількість ускладень по гіпертонії, цукровому діабету і бронхіальній астмі. Люди в цілому задоволені. […] Але ми знаходимося у 6 кілометрах від обласного центру, тому у пацієнтів певні труднощі з тим, щоб купити ліки. Було б добре, якби на нашому фельдшерському пункті ми мали змогу одразу отоварювати рецепти і віддавати людям в руки», – розповіла вона.

«Для нас важливо, щоб ця інформація поширювалася у сільській місцевості, бо зараз не всі знають, що рецепти для програми «Доступні ліки» можуть виписувати фельдшери. Торік необхідні ліки отримували приблизно 50% пацієнтів. Ми хочемо, щоб у цьому році ця цифра досягла майже 100%», – зазначила Уляна Супрун.

Програма «Доступні ліки»  стартувала у квітні 2017 року. Стратегічна мета програми – долучити усі ліки з державних програм, якими пацієнти лікуються на амбулаторному рівні.

Як можна отримати ліки в рамках програми "Доступні ліки":

1.Зверніться до лікаря та отримайте правильно виписаний рецепт.

2.Завітайте до аптеки з позначкою «Доступні ліки».

3.Отримайте ліки безкоштовно або з частковою доплатою.

Вартість ліків повністю або частково оплачує держава.


Загальноукраїнський сайт програми "Доступні ліки" з мапою аптек, які працюють в рамках програми

Наше відео

Про нас

"Политическая Херсонщина" создана в июне 2000 года коллективом единомышленников, активистов Комитета избирателей Украины. За годы работы, наш сайт неоднократно менял дизайн, но главным в нем оставалось желание честно освещать общественные, политические и культурные события нашей области, отображая все точки зрения, которые присутствуют в нашем обществе.

Связаться с нами можно по адресу:
Херсон, Приднепровский спуск, 1, оф. 8,
телефоны (0552) 34-44-26, (066) 100 8191 
E-mail: polit.kherson@gmail.com

Редактор сайта Дементий Белый

розроблено - photografica