незалежний спостерігач

«Це книга-пам’ять і книга-повага»: В Києві вийшло унікальне історико-культурне видання з історії кримськотатарського народу


«Це книга-пам’ять і книга-повага»: інтерв’ю з керівником проєкту «Календар пам’яті» про унікальне двомовне видання з історії Криму.
Нещодавно у Києві презентували унікальне історико-культурне видання — «Календар знаменних і пам’ятних дат з історії Криму і кримськотатарського народу». Унікальність цього проєкту — у поєднанні наукової точності, візуальної культури та глибокої поваги до національної спадщини. Ми поговорили з керівником проєкту Ібрагімом Сулеймановим про зміст, структуру, команду та виклики, з якими довелося стикнутись. Тим паче, що протягом року, ми періодично намагалися висвітлювати як саме просувається цей проект.
Детальніше

Дементій Бєлий,
редактор "Політичної Херсонщини",
політолог

Барабани радості або кілька слів про українське відродження

Я назавжди запам'ятав як на початку 90-х років на якусь херсонську філологічну конференцію прийшла із доповіддю талановита викладачка з української філології Херсонського державного університету Наталія Чухонцева з купою книжок. Й замість вступу почала ці ...
Детальніше
Політична Херсонщина » Суспільство » Херсонські громадські активісти оцінюють досвід співпраці з органами влади на трійку

Херсонські громадські активісти оцінюють досвід співпраці з органами влади на трійку

Співпраця херсонських громадських організацій із владою 
Як показали результати дослідження стану громадянського суспільства в Херсоні, яке провела компанія «Active-group» за замовленням Херсонської державної обласної адміністрації, середньозважена оцінка досвіду співпраці з органами влади у представників громадськості 3,46.
Про це розповів засновник компанії «Active-group», яка проводила дослідження, політолог Андрій Єременко під час презентації дослідження. Дослідження складалося з трьох етапів: – контент-аналіз публікацій в херсонських медіа (як міських, так і обласних), проведення фокус-групових дискусій з представниками громадянського суспільства області та кількісного дослідження.
На питання «Як часто персонал або волонтери вашої організації контактують (формально чи неформально) із державними структурами від імені інститутів громадянського суспільства (ІГС)?», 41,2% опитуваних відповіли, що вони в постійному контакті, 32,9% - нерегулярно, 12,9% - щомісяця, 10,6% - щодня або щотижня, а по 1,2% взагалі відповіли «щорічно» або «ніколи».
 Практично всі, хто відповіли на запитання, говорять про співпрацю із владою. ПРОТЕ, є велика кількість організацій, які відмовились від відповіді. Імовірно, ці організації із владою НЕ співпрацюють.
Найкраще працюють із громадськими організаціями, за результатами дослідження, окремі депутати місцевої ради (54,8%), окремі структурні підрозділи (42,5%), міська рада (35,7%). Але водночас міська рада лідирує й у відповідях на питання «Який орган влади найгірше працює із громадськими організаціями?» (29,8%) разом з обласною адміністрацією (28,5%) та центральними органами влади (27,4%).
Представники херсонських ІГС вважають, що найскладніше працювати з міською радою (16,9%), Херсонською ОДА (10,8%) та з управлінням соціального захисту (7,7%). Низка органів влади не потрапила у даний перелік (або потрапила із мінімальними результатами) через те, що з ними в принципі не співпрацюють, акцентував Андрій Єременко.
Легкість співпраці з органами влади за п’ятибальною шкалою учасники опитування оцінили менше, ніж на 3. Середньозважена оцінка 2,81% - по обласним органам влади і 2,70% - по міським органам влади. Співпраця з обласними органами влади оцінюється трохи краще, аніж з міськими. Причому різниця, нехай і не принципова, помітна по всіх оцінках.
На питання «Що найбільше заважає вашій організації співпрацювати з органами влади?» та «Що найбільше заважає громадським організаціям загалом співпрацювати з органами влади?» більшість опитуваних представників херсонської громадськості відповіли нерозуміння корисності такої співпраці з боку владних структур (60,0% та відповідно 61,2%).
Серед форм взаємодії та підтримки з боку органів влади частіше громадські організації отримували участь представника влади у заходах (67,6%), але хотіли б отримати проведення спільних заходів (51,8%).
Повну презентацію результатів соціологічного дослідження можна скачати за посиланням: https://goo.gl/uvW9m9
Посилання на відео трансляції:
перша частина: https://goo.gl/GQS6Lj
друга частина: https://goo.gl/GVrHHZ

Наше відео

Про нас

"Политическая Херсонщина" создана в июне 2000 года коллективом единомышленников, активистов Комитета избирателей Украины. За годы работы, наш сайт неоднократно менял дизайн, но главным в нем оставалось желание честно освещать общественные, политические и культурные события нашей области, отображая все точки зрения, которые присутствуют в нашем обществе.

Связаться с нами можно по адресу:
Херсон, Приднепровский спуск, 1, оф. 8,
телефоны (0552) 34-44-26, (066) 100 8191 
E-mail: polit.kherson@gmail.com

Редактор сайта Дементий Белый

розроблено - photografica