незалежний спостерігач

«Це книга-пам’ять і книга-повага»: В Києві вийшло унікальне історико-культурне видання з історії кримськотатарського народу


«Це книга-пам’ять і книга-повага»: інтерв’ю з керівником проєкту «Календар пам’яті» про унікальне двомовне видання з історії Криму.
Нещодавно у Києві презентували унікальне історико-культурне видання — «Календар знаменних і пам’ятних дат з історії Криму і кримськотатарського народу». Унікальність цього проєкту — у поєднанні наукової точності, візуальної культури та глибокої поваги до національної спадщини. Ми поговорили з керівником проєкту Ібрагімом Сулеймановим про зміст, структуру, команду та виклики, з якими довелося стикнутись. Тим паче, що протягом року, ми періодично намагалися висвітлювати як саме просувається цей проект.
Детальніше

Дементій Бєлий,
редактор "Політичної Херсонщини",
політолог

Барабани радості або кілька слів про українське відродження

Я назавжди запам'ятав як на початку 90-х років на якусь херсонську філологічну конференцію прийшла із доповіддю талановита викладачка з української філології Херсонського державного університету Наталія Чухонцева з купою книжок. Й замість вступу почала ці ...
Детальніше
Політична Херсонщина » Суспільство » Херсонщина. Газети без передплати закриваються, а з передплатниками – скорочують обсяг - НСЖУ

Херсонщина. Газети без передплати закриваються, а з передплатниками – скорочують обсяг - НСЖУ

Друкованим газетам зараз важко
Важка економічна ситуація, яку посилив вимушений карантин, змушує газетярів приймати непрості рішення й тимчасово призупиняти вихід видань. Найтяжче виживати невеличким міським та районним редакціям. Так, на Херсонщині на час карантину припинила діяльність міська газета «Нова Каховка», а все – через закриття основних точок продажу. Популярна обласна газета «Новий день» продовжує вихід, але скорочує кількість сторінок. Про це колеги інформують Національну спілку журналістів України.

- Так сталося, що нам просто немає як збувати свої тиражі. Працюємо не на передплату, а на роздрібну реалізацію. Більшість тиражу збуваємо через відповідні кіоски та місцеві потужні ринки, частково також продаємося і в магазинах. Проте на сьогодні й кіоски, й базари – закриті, а самі лише магазини не здатні продати наш тираж – 5 тисяч примірників, - розповідає редактор видання «Нова Каховка» Лариса Новохижня.

Так, число від 18 березня уже було віддруковано скороченим тиражем на 500 примірників. І досвід показав, що збути все через маркети – надзвичайно важко.

- Порахували і закрилися, адже маємо великі збитки, - каже пані Лариса. – До всього почали відходити наші партнери-рекламодавці, призупинивши співпрацю на кілька тижнів. Для невеличкого видання, яке після роздержавлення тримається на плаву саме за рахунок реклами – покрити наклади самостійно надзвичайно важко. Хоча читачі чекають, коли ж таки з’явиться улюблена газета, днями до нас завітала постійна читачка, їй вже за 80 років, прийшла з іншого кінця міста, аби дізнатися, що трапилося з її улюбленою газетою… Тому остання надія на те, що, можливо, карантинні заходи хоч трохи послаблять і в нас з’явиться можливість реалізовуватися як і раніше.

Коли районні й міські газети, не витримавши жорстких обмежень, таки призупиняють друк, обласні все ще справляються з обмеженнями і виходять у звичному для себе режимі. Приміром, херсонське видання «Новий День» дотримується традиційного графіку виходу, хоча й тут довелося піти на певні обмеженні, зокрема, скоротити обсяги з 24 сторінок до 16.

- Колектив здебільшого перейшов на роботу з дому. На роботу двічі на тиждень приїздять лише верстальники, та збирається раз на два тижні редакційна рада. Ще декого відправили в оплачувані відпустки, але лише тих працівників, які «не догуляли» в попередні роки й мають, приміром, по 10-12 днів відпустки. Решта працює в скороченому режимі з додатковими вихідними, проте заробітну платню отримують всі і в повному, до карантинному обсязі, - розповідає головний редактор Анатолій Жупина.Тим працівникам, які змушені приїздити до редакції, виплатили премію, так би мовити за ризик і відповідальне ставлення до своїх обов’язків.

Довідково. Як уже інформувала Національна спілка журналістів України, 82% редакторів, переважна частина яких очолює приватні регіональні газети, онлайн-видання та ТРК, скаржаться на втрату рекламодавців через запровадження карантинних заходів та економічну кризу, викликану епідемією коронавірусу. Редакції згортають реалізацію нових проектів (52%) та скорочують обсяги медіавиробництва (44%). При цьому 9% ЗМІ призупинили свою діяльність на час карантину. У редакціях масово впроваджують заходи зі скорочення витрат на персонал – відбувається зменшення заробітних плат (20% ЗМІ), співробітники відправляються у безоплатні відпустки (15%) або починається скорочення працівників (6%).


Наше відео

Про нас

"Политическая Херсонщина" создана в июне 2000 года коллективом единомышленников, активистов Комитета избирателей Украины. За годы работы, наш сайт неоднократно менял дизайн, но главным в нем оставалось желание честно освещать общественные, политические и культурные события нашей области, отображая все точки зрения, которые присутствуют в нашем обществе.

Связаться с нами можно по адресу:
Херсон, Приднепровский спуск, 1, оф. 8,
телефоны (0552) 34-44-26, (066) 100 8191 
E-mail: polit.kherson@gmail.com

Редактор сайта Дементий Белый

розроблено - photografica