незалежний спостерігач

Ібрагім Сулейманов: Ворог, апелюючи до статті про колабораціонізм, говорить кримчанам, що їм в Україну не треба тому що всі опиняться за ґратами

В гостях у "Політичної Херсонщини" відомий громадський діяч, медійник Ібрагім Сулейманов. Це вже четверта зустріч й вже перетворилася на добру традицію.  Й ми говоримо про Крим, Херсон і чим живе громада кримських татар в такі складні часи.

Детальніше

Дементій Бєлий,
редактор "Політичної Херсонщини",
політолог

Барабани радості або кілька слів про українське відродження

Я назавжди запам'ятав як на початку 90-х років на якусь херсонську філологічну конференцію прийшла із доповіддю талановита викладачка з української філології Херсонського державного університету Наталія Чухонцева з купою книжок. Й замість вступу почала ці ...
Детальніше
Політична Херсонщина » Суспільство » Вплив прозорості державних закупівель в Херсоні на безпеку дорожнього руху

Вплив прозорості державних закупівель в Херсоні на безпеку дорожнього руху

Одним із сегментів «тіньових можливостей» вважаються державні закупівлі. У квітні 2014 року було прийнято Закон України «Про здійснення державних закупівель» у новій редакції. Наскільки цей Закон врегульовує питання державних закупівель, забезпечує встановлення економічних принципів придбання товарів та послуг, створення необхідного конкурентного середовища, запобігання можливим проявам корупції та забезпечує ефективне використання бюджетних коштів? У новій редакції закону чітко визначено дефініцію «замовник». Відповідно до ст..1 це «органи державної влади, органи місцевого самоврядування та органи соціального страхування, створені відповідно до закону, а також юридичні особи (підприємства, установи, організації) та їх об’єднання, які забезпечують потреби держави або територіальної громади, якщо така діяльність не здійснюється на промисловій чи комерційній основі за наявності однієї з таких ознак». Дещо змінено сферу застосування, а саме, відповідно до п.1.ст.2 Закону «Цей Закон застосовується до всіх замовників та закупівель товарів, робіт та послуг за умови, що вартість закупівлі товару (товарів), послуги (послуг) дорівнює або перевищує 200 тисяч гривень, а робіт - 1 мільйон 500 тисяч гривень». Тобто фактично збільшено «зону ризику». Статтею 12 визначено перелік можливих до застосування процедур закупівель: відкриті торги; двоступеневі торги; запит цінових пропозицій; попередня кваліфікація учасників; переговорна процедура закупівлі. Слід зазначити, що визначення позитивної новації у вигляді відсутності серед зазначених процедур «закупівлі у одного учасника» є суперечливим висновком. Начебто втрачені можливості замовника застосовувати процедуру «закупівлі у одного учасника» компенсовано введенням «переговорної процедури закупівлі».
Наскільки «чисті води» в омуті використання бюджетних коштів Херсонської територіальної громади, деякими розпорядниками коштів, вирішили з’ясувати громадські експерти Причорноморського центру політичних та соціальних досліджень. Одним із «рибалок» було обрано Управління транспортної, дорожньої інфраструктури і зв’язку Херсонської міської ради.
На запит цієї громадської організації було отримано і опрацьовано 308 договорів, укладених у період з 1 січня по 31 грудня 2015 року на загальну суму 43 млн.194 тис.грн. Відразу впало в око, що кількість договорів, укладених за процедурою відкритих торгів, лише десять (3,25%), на загальну суму 5,09 млн.грн, або 11,78% від всіх, витрачених на проведення зазначених закупівель, коштів. Слід зазначити, що серед тих, хто відмітився перемогами, присутнє одне підприємство із-за меж Херсонської області. ТОВ «Прикарпатська Енергозберігаюча Компанія», яка стала переможцем за двома лотами щодо надання послуг з утримання мереж зливної каналізації та послуг з утримання мереж дренажної системи, уклавши 25.08.2015р. два договори, на загальну суму 1млн. 144,886 тис.грн.
Разом з тим, наприклад, роботи по поточному ремонту деяких вулиць виконувались на підставі декількох окремих договорів, укладених без тендерних процедур (враховуючи вартість робіт, зазначених у договорі). а у деяких випадках укладених з декількома підрядними організаціями. Зокрема, роботи по поточному ремонту вул.Залаегерсег виконували ПрАТ РСУ-3 (на підставі 3-х окремо укладених договорів від 01.09, 29.09 та 30.10.2015р.), ТОВ Кайсар,лтд (на підставі договору від 17.06.2015р.) та ТОВ Епоха (на підставі договору від 16.11.2015р.). При цьому, наприклад, з ТОВ Кайсар,лтд, який виконав роботи по поточному ремонту вул.Залаегерсег, на підставі договору від 17.06.2015р., коли укладались договори на подальший ремонт цієї вулиці, було залучено для поточного ремонту, відповідно, наприкінці серпня 2015р. вулиць 5-ї та 10-ї Східних, а наприкінці вересня пр.Карбишева та пр.Ушакова (оба договори від 29.09.2015р.). Такі випадки укладання договорів на виконання робіт, в межах однієї вулиці, не поодинокі.
Чи є це наслідками намагання уникнути відкритих торгів, чи ефективно використано бюджетні кошти, як це вплинуло на якість і фактичні об’єми виконаних робіт, чи маємо ми справу з фактами корупційних змов? Поки зарано робити висновки. Але, якщо такі питання з’являються навіть за підсумками попереднього вивчення наданої інформації, це вказує на необхідність коригування «правил гри» та забезпечення більшої прозорості процедур закупки робіт та послуг в управлінні транспортної, дорожньої інфраструктури і зв’язку Херсонської міської ради. Тим паче, що від своєчасності, об’ємів та якості ремонту міських доріг залежить безпека руху.

Автор: Владимир Макуха

Наше відео

Про нас

"Политическая Херсонщина" создана в июне 2000 года коллективом единомышленников, активистов Комитета избирателей Украины. За годы работы, наш сайт неоднократно менял дизайн, но главным в нем оставалось желание честно освещать общественные, политические и культурные события нашей области, отображая все точки зрения, которые присутствуют в нашем обществе.

Связаться с нами можно по адресу:
Херсон, Приднепровский спуск, 1, оф. 8,
телефоны (0552) 34-44-26, (066) 100 8191 
E-mail: polit.kherson@gmail.com

Редактор сайта Дементий Белый

розроблено - photografica