незалежний спостерігач

Херсонська область посіла 6 місце в рейтингу інтеграції регіонів України в європейський економічний простір


Індекс євроінтеграційного економічного поступу Херсонської області протягом п’яти років зріс у півтора рази. За підсумками 2019 р. регіон посів 6 місце в рейтингу областей за ІЄЕП, поліпшивши свою позицію з 2014 р. на 17 сходинок
Результати багаторічного дослідження оголошені під час онлайн-конференції, проведеної Херсонською міською громадською організацією «Центр досліджень південноукраїнського прикордоння» спільно з Херсонським державним університетом, Поліським фондом  міжнародних і регіональних досліджень та Асоціацією регіональних аналітичних центрів за сприяння Програми «МАТRA» Посольства Королівства Нідерландів в Україні. Учасники онлайн-конференції отримали електронні версії фінального аналітичного звіту.
Детальніше

Дементій Бєлий,
редактор "Політичної Херсонщини",
політолог

Довгий слід радянської брехні

Я неодноразово стикався із тим, як радянська влада при будь-якій можливості намагалася приховати правду. Приховувалося все, що завгодно. Наприклад, радянські кадебісти у 50-70-ті роки, тобто вже після смерті Сталіна, намагалися приховати справжній розмах ...
Детальніше
Політична Херсонщина » Колонки » Дементій Бєлий » Каховка. Вето та черговий раунд секретаріади? (доповнено)

Дементій Бєлий,
редактор "Політичної Херсонщини",
політолог

Каховка. Вето та черговий раунд секретаріади? (доповнено)

Нагадаємо, що 25 лютого двадцять депутатів з тридцяти чотирьох наявних у раді, проголосували за кандидатуру від "Самопомочі" Лілію Дроздік. Це рішення стало результатом широкого компромісу з боку "Опозиційного блоку", "Самопомічі" та "Батьківщини", яких в Каховці називають "стуренівськими партіями" (по імені Карла Стурена, засновника відомого всій Україні "Чумака"). Як повідомляють з Каховки, Карл Стурен після того, як програв "його кандидат" на виборах міського голови, намагається повернути свій вплив на міську раду. В результаті в Каховці вже кілька місяців триває "секретаріада" - протистояння між міським головою та "стуренівською" більшістю за посаду секретаря міської ради. На минулому тижні опозиції до міського голови вдалося результативне голосування за секретаря. Для цього одна з самих яскравих фігур каховської опозиції - лідер "Опозиційного блоку" Павло Філіпчук відмовився від свого бажання балотуватися на посаду секретаря.

Сам П.Філіпчук пояснив мотиви зняття своєї кандидатури таким чином: "Наша фракція Опозиційного блоку з об'єктивних причин вирішила зняти мою кандидатуру на користь Лілії, щоб вона змогла набрати максимальну кількість голосів. Якби вибрали мене, то Дяченко однозначно наклав би вето на це рішення. Ми в свою чергу подали б до суду і місто зависло б ще як мінімум на півроку в повітрі. Адже поки мер протягом трьох місяців судорожно бився за посаду секретаря, він заблокував рішення важливих для нормальної життєдіяльності нашого міста питань. І ще близько півроку застою Каховка економічно може просто не витримати... Тому ми і вирішили підтримати Лілію, щоб зрушити з цієї мертвої точки".

На думку керівника фракції "Опозиційного блоку", Лілія Дроздік є  представником "демократичних сил" й тому причин для ветування рішення з боку міського голови, який представляє Блок Петра Порошенка, немає.

"Не настільки важливо Філіпчук, Гончарова або Дроздік. По суті ми голосували за розподіл важелів влади для прийняття потрібних для міста рішень. І головне, що ми не дали Сергію Хланю (народний депутат від Каховського виборчого округу - ред.) і Андрію Дяченку підім'яти під себе депутатський корпус, поставивши свого секретаря керувати нами. Тим самим поклавши край переслідуванням і тиску на депутатів і застою в роботі виконкому" - завершив  свій коментар Павло Філіпчук.

Звісно, депутат трохи лукавив, коли говорив про представника "демократичних сил", бо на думку оглядачів, в Каховській міській раді сталося неприродне в політологічному сенсі блокування "Опозиційного блоку", "Самопомічі" та  "Батьківщини". Й тому на офіційному сайті Каховської міської ради вчора з'явився проект розпорядження "Про зупинення рішення 8 сесії VIІ скликання Каховської міської ради від 25.02.2016 року “Про секретаря міської ради”.

У цьому проекті Розпорядження, Андрій Андрійович аргументував власне вето тим, що  новообраний секретар міської ради не відповідає вимогам Типових професійно-кваліфікаційних характеристик посадових осіб місцевого самоврядування, затверджених наказом Головного управління державної служби України від 29 грудня 2009 року N 406", а саме у Лілії Сергіївни відсутній необхідний "стаж роботи за фахом на службі в органах місцевого самоврядування та державній службі на керівних посадах не менше 3 років або стаж роботи за фахом на керівних посадах в інших сферах управління не менше 5 років". Хоча, від обраних осіб цей стаж вимагається "як правило".

Також, йдеться далі у проекті розпорядження міського голови, у Лілії Дроздік відсутній досвід роботи на керівних посадах в органі місцевого самоврядування і досвід трудової діяльності взагалі та відсутні знання у обсязі, необхідному для виконання своїх службових обов’язків у сфері місцевого самоврядування. Вона - ми цитуємо далі розпорядження, -  не обізнана з загальними, конкретними та практичними проблемами в галузі соціальної та економічної політики в місті, проблемами соціального захисту тощо.

Крім того, Андрій Дяченко вважає, що під час обрання секретаря, депутати порушили таємницю голосування, коли використовували під час заповнення бюлетенів ручки з певним кольором.

Крім того, міський голова навів й інші підстави для накладання вето, зокрема, позицію Громадської ради при виконкомі Каховської міської ради, результати опитувань серед мешканців міста, а також заради запобігання можливим корупційним діянням Дроздік Л.С. в інтересах власної сім’ї щодо розподілу земельних ділянок на території міста.

Таким чином, в Каховці розпочався черговий етап секретаріади. Два сценарія розвитку подій нам вже відомі: оскаржити рішення у суді або подолати вето у сесійній залі двома третинами голосів. А це 23 й більше голосів  депутатів.

Відразу після того, як була опублікована статті нам повідомили, що в Каховці зранку 1 березня основні політичні сили досягли домовленостей й в обмін на секретаря від "Самопомічі" будуть підтримані заступники Каховського міського голови, який пропонував Андрій Дяченко та демократичні партії. Це:

- 1. На посаду першого заступника міського голови – Олега Кожемякіна. ( учасник АТО, представник Радикальної партії, з певним досвідом роботи на підприємствах міста, надійного і ділового по суті)
2. На посаду заступника міського голови з економічних питань – Сергія Заруденьця. (юриста, фахівця з податкового законодавства, з певним стажем роботи на керівних посадах, представника БЮТ)
3. На посаду заступника міського голови з гуманітарних питань – Галину Захарченко (волонтера, громадського діяча, з великим досвідом керівника та особистим авторитетом серед громадськості, представника БПП).

Заяву Андрія Дяченко з цього приводу читайте тут

Довідка: В Каховській міській раді 34 депутати, які обрані від восьми партій.

Від "Опозиційного блоку" та Блоку Петра Порошенка - по 8 депутатів, Від "Самопомічі" - 5 депутатів, від "Батьківщини" - 4 депутати, від Радикальної партії Олега Ляшка 3 депутати, від партії "Відродження", Союзу лівих сил та УКРОПу - по 2 депутати.

Дроздік Лілія Сергіївна, народилася 21.04.1993 р., освіта вища, безпартійна, працює у енергетичній компанії ТОВ "Віндкрафт Україна" молодшим юристом-консультантом.

Наше відео

Про нас

"Политическая Херсонщина" создана в июне 2000 года коллективом единомышленников, активистов Комитета избирателей Украины. За годы работы, наш сайт неоднократно менял дизайн, но главным в нем оставалось желание честно освещать общественные, политические и культурные события нашей области, отображая все точки зрения, которые присутствуют в нашем обществе.

Связаться с нами можно по адресу:
Херсон, Приднепровский спуск, 1, оф. 8,
телефоны (0552) 34-44-26, (066) 100 8191 
E-mail: polit.kherson@gmail.com

Редактор сайта Дементий Белый

розроблено - photografica