незалежний спостерігач

Громадськість – невід’ємна компонента національної стійкості


В Українському кризовому медіа-центрі відбувся Круглий стіл «Культура безпеки в умовах війни: як забезпечити стійкість суспільства та інституцій?». Головним завданням обговорення стало бажання допомогти українцям розібратися, як жити під час тривалої невизначеності
Детальніше

Дементій Бєлий,
редактор "Політичної Херсонщини",
політолог

Барабани радості або кілька слів про українське відродження

Я назавжди запам'ятав як на початку 90-х років на якусь херсонську філологічну конференцію прийшла із доповіддю талановита викладачка з української філології Херсонського державного університету Наталія Чухонцева з купою книжок. Й замість вступу почала ці ...
Детальніше
Політична Херсонщина » Колонки » Дементій Бєлий » Каховська секретаріада

Дементій Бєлий,
редактор "Політичної Херсонщини",
політолог

Каховська секретаріада

Більше всіх обурився за результати голосування голова обласної організації Радикальної партії Олега Ляшка Микола Ставицький. Він звинуватив у зраді депутатів від "Самопомічі": "Сьогоднішній день увійде в історію Каховського політикуму як суцільне позорище. Саме сьогодні, 29 грудня Каховська міська рада обирала кандидата на посаду секретаря міської ради. 

Кандидатом на цю посаду виступав наш однопартієць Олег Кожемякин, хлопець який чотирнадцять місяців провів в зоні АТО, постійно знаходячись на самому передку. В момент голосування Олегу не вистачило до перемоги всього три голоси, які за нього не віддали представники Самопомічі. 

Чи можна знайти більш достойну кандидатуру на таку важливу та відповідальну посаду, навіть відкинувши партійні приналежності. 

Гидко від того, що такі тилові щури пройшли до влади на патріотичних гаслах, і саме вони при першій загрозі власноруч віддадуть ключі від міста в руки окупанту."  

Тепер ініціатива по висуванню кандидатури на посаду секретаря, згідно Закону «Про місцеве самоврядування в Україні» перейшла до депутатів. Нагадаю, що в  ч.1 ст. 50 Закону говориться про те, що не менш як половина депутатів від загального складу відповідної ради може внести пропозицію щодо кандидатури секретаря на розгляд ради.

Каховські депутати пішли на не досить звичний крок. Вони запропонували  на посаду секретаря відразу… три кандидатури. Як розповів депутат від «Опозиційного блоку» Павло Філіпчук, це повинно стати проявом демократичності: депутати висувають відразу трьох кандидатів – по одному від «Опозиційного блоку», «Самопомічі» та «Батьківщини». Суб’єкти висування підписали пропозиції один у одного та на наступній сесії планують відразу розглянути всі запропоновані кандидатури, мовляв, хтось та пройде. 

Але демократія, це в першу чергу – процедура. Й ця процедура досить чітко прописана в  законі.

По-перше, відповідно до чинної редакції ст. 50 Закону України  «Про місцеве самоврядування в Україні» секретар сільської, селищної, міської ради обирається радою за пропозицією відповідного сільського, селищного, міського голови і  виключно у п’яти випадках половина депутатів від загального складу відповідної ради мають право вносити пропозиції щодо кандидатури секретаря.

Нагадаємо ці пять випадків:

1) на день проведення першої сесії сільської, селищної, міської ради, обраної на чергових виборах, не завершені вибори відповідно сільського, селищного, міського голови;
2) рада не підтримала кандидатуру на посаду секретаря ради, запропоновану відповідним сільським, селищним, міським головою;
3) протягом тридцяти днів з дня відкриття першої сесії сільської, селищної, міської ради відповідний сільський, селищний, міський голова не вніс кандидатуру на посаду секретаря ради;
4) на наступній черговій сесії після виникнення вакансії секретаря ради у зв'язку з достроковим припиненням його повноважень відповідний сільський, селищний, міський голова не вніс на розгляд ради кандидатуру на посаду секретаря ради;
5) посада секретаря ради стає вакантною під час вакантності посади відповідного сільського, селищного, міського голови у зв'язку з достроковим припиненням його повноважень.

По-друге, якщо запропонована кандидатура знову не буде підтримана депутатами, то «наступну пропозицію щодо кандидатури секретаря ради вносить відповідний сільський, селищний, міський голова».

Третє, в цих нормах говориться про кандидатуру (в однині), а не про кандидатури (у множині) на посаду секретаря ради.

Як бачимо, Закон чітко наголошує: й міський голова, й  половина депутатів можуть вносити лише по одній кандидатурі та почергово. Й це – щоб дотримувалися не лише демократичні норми, але й буква закону. 

Цю ситуацію прокоментували у обласній організації Комітету виборців України та закликали депутатів Каховської міської ради дотримуватися норм Закону у такій важливій справі,  як обрання секретаря та наступній сесії розглянути лише одну із трьох  запропонованих депутатами кандидатур. 

 Виникає відразу питання, яку з кандидатур першою необхідно розглянути? Звісно, ту, яка була першою запропонована половиною депутатів.


 В Каховській міській раді 34 депутати від восьми політичних партій. Найбільші фракції мають Блок Петра Порошенка "Солідарність" та "Оппозиційний блок" (по 8 депутатів). "Самопоміч" має 5 депутатів, "Батьківщина" - 4, Радикальная партія - 3 депутата. Ще три партії ("Союз лівих сил", "Відродження" та "УКРОП") - по 2 депутати.

Наше відео

Про нас

"Политическая Херсонщина" создана в июне 2000 года коллективом единомышленников, активистов Комитета избирателей Украины. За годы работы, наш сайт неоднократно менял дизайн, но главным в нем оставалось желание честно освещать общественные, политические и культурные события нашей области, отображая все точки зрения, которые присутствуют в нашем обществе.

Связаться с нами можно по адресу:
Херсон, Приднепровский спуск, 1, оф. 8,
телефоны (0552) 34-44-26, (066) 100 8191 
E-mail: polit.kherson@gmail.com

Редактор сайта Дементий Белый

розроблено - photografica