незалежний спостерігач

Ібрагім Сулейменов: В Україні завершується підготовка унікального Календаря пам'ятник дат кримськотатарського народу


Керівник Кримськотатарського центру "Куреш" Ібрагім Сулеймановим, розповів про загрозливі тенденції з асиміляцією кримськотатарського народу, яке здійснює російський окупаційний режим. Про нові ініціативи "Курешу", зокрема, про Календар пам'ятних дат кримськотатарського народу та про ініціативи в перейменуванні херсонських вулиць.
Детальніше

Дементій Бєлий,
редактор "Політичної Херсонщини",
політолог

Довгий слід радянської брехні

Я неодноразово стикався із тим, як радянська влада при будь-якій можливості намагалася приховати правду. Приховувалося все, що завгодно. Наприклад, радянські кадебісти у 50-70-ті роки, тобто вже після смерті Сталіна, намагалися приховати справжній розмах ...
Детальніше
Політична Херсонщина » Колонки » Катерина Пономаренко » Кочубеївська об’єднана громада почала роботу над стратегією власного розвитку

Кочубеївська об’єднана громада почала роботу над стратегією власного розвитку

В заході, крім експертів проекту, взяли участь: Кочубеїіський сільський голова Іван Дударь, його заступник Людмила Костюк, секретар ради Наталія Алексеєва, керуючий справами виконавчого комітету ради Надія Денисюк, представники різних відділів виконкому громади. Також участь в обговоренні взяли підприємці, представники дитячих садочків, шкіл, директори комунальних підприємств.

Експерти презентували присутнім напрацьовані ними матеріали по стратегії розвитку Кочубеївської об’єднаної громади. Селяни розповіли, що існує план соціально-економічного розвитку об’єднаної громади на рік, яким передбачено частковий ремонт автошляху в бік Херсона (наразі непроїзний для автівок) та закупівлю шкільних автобусів. У процесі обговорення херсонські експерти записали бажання громадян та сформували робочу групу по подальшій розробці стратегії.

Як виявилося, у мешканців Кочубеївської ОТГ є своє бачення щодо «точок росту», якими вони поділилися з експертами. Наприклад: відновити виробництво, щоб дати людям робочі місця: запровадити місцеву переробку молока і ковбасне виробництво (наразі худобу продають "живою вагою", а молоко перекуповують за безцінок підприємці з Дніпропетровської області).

Незважаючи на те, що робота над стратегією тільки розпочалась, експертам теж було що запропонувати кочубеївцям:

а)Забезпечити бюджетні установи твердопаливними котлами і здійснити термомодернізацію будівель (лише в спрощеному вигляді - заміну вікон) - за рахунок бюджетних коштів;
б) Налагодити виробництво палива для твердопаливних котлів - шляхом залучення інвестицій на місцевій сировинній базі (солома та сухостій деревини місцевих лісових насаджень);
в)Реконструювати за рахунок бюджету свердловини питної води, забезпечити водопроводом 2 села, що наразі користуються ґрунтовими водами (криницями);
г)Залучити інвестиції з Німеччини - знайти земельні ділянки в межах населених пунктів для будівництва сонячних електростанцій з подальшим продажем електроенергії енергоринку (поруч ВКЛ Каховська ГЕС- Кривий Ріг) за зеленим тарифом;
 д) За рахунок інвесторів збудувати водозабірну станцію технічної води з Інгульця і розпочати послуги крапельного зрошення.
є) Основною особливістю для залучення європейських інвесторів визнати історичну спадщину сіл громади, що протягом близько 100 років від заснування до депортації нацистськими військами при відступі, були німецькими меннонітськими колоніями. Для цього відновити єдину достовірно відому будівлю тих часів - руїни будинку молитви меннонітів у с. Орлове (Орлаф), а також зберегти від декомунізації пам'ятник Карлу Марксу як великому вченому з Німеччини.

Ще під час дискусії народилась ідея боротьби з крадіжками (що на сьогодні є головною проблемою громадської безпеки) шляхом створення добровільного загону громадської варти з наступним перетворенням його на підрозділ муніципальної поліції (після прийняття відповідного закону).

Результатом зустрічі стало підписання Меморандуму про подальшу спільну розробку стратегії розвитку Кочубеївської об’єднаної територіальної громади та координація подальших дій. 

Нагадаємо, що проект «Громадськість за сталий стратегічний розвиток Кочубеївської громади Херсонської області» виконується за фінансової підтримки Міжнародного фонду "Відродження".

Наше відео

Про нас

"Политическая Херсонщина" создана в июне 2000 года коллективом единомышленников, активистов Комитета избирателей Украины. За годы работы, наш сайт неоднократно менял дизайн, но главным в нем оставалось желание честно освещать общественные, политические и культурные события нашей области, отображая все точки зрения, которые присутствуют в нашем обществе.

Связаться с нами можно по адресу:
Херсон, Приднепровский спуск, 1, оф. 8,
телефоны (0552) 34-44-26, (066) 100 8191 
E-mail: polit.kherson@gmail.com

Редактор сайта Дементий Белый

розроблено - photografica