Дементій Бєлий,
редактор "Політичної Херсонщини",
політолог
Голова постійної комісії з питань управління об’єктами комунальної власності, архітектури, будівництва та транспорту Юрій Рожков висловив занепокоєння тим, що з 1 січня перестали надходити дотації на проїзд пільгових категорій громадян, у зв’язку з чим потрібно проаналізувати потреби пільговиків по області та впровадити адресну матеріальну допомогу. Також Юрій Рожков висловив пропозицію – запровадити відкритий конкурс для громадян на надання приміщень в оренду.
Представник фракції «Укропу» в обласній раді, член депутатської комісії з питань бюджету, фінансів та соціально-економічного розвитку Олександр Шумей обурений тим, що до компетенції обласного бюджету перейшло фінансування професійно-технічних закладів (ПТУ). На його думку, це «діра» в бюджеті, на якій депутати повинні зосередитися.
Також, на думку Олександра Шумея, Херсонська область розвивається нерівномірно:
«Якщо подивитися програму соціально-економічного розвитку на 2016 рік, можна побачити, що в деяких районах нема жодного заходу, в деяких – по одному, по два заходи. Ми будемо вимагати від ОДА перелік та працювати над тим, щоб область розвивалась рівномірно», - прокоментував представник «Укропу».
Також він відмітив, що на черговій сесії у нього будуть конкретні звернення до голови антикорупційного комітету України та до Президента України.
Голова фракції «Опозиційного блоку» в Херсонській обласній раді, голова комісії з питань бюджету, фінансів та соціально-економічного розвитку Василь Федін підтримав колегу, підтвердивши, що обласного фінансування ПТУ вистачить лише на 5 місяців (з необхідних 71 мільйона гривень на утримання ПТУ в бюджеті виділили 35 млн.), далі доведеться знову просити допомоги з державного бюджету.
«Тому потрібно підготувати план антикризових дій на випадок, якщо держава не зможе нам допомогти. Треба визначити, які напрямки ПТУ є найбільш потрібними в нашій області. Враховуючи особливості Херсонщини, це сільське господарство, туризм, промисловість», - прокоментував Василь Вікторович.
За його словами, проблеми з фінансуванням наявні також в сфері охорони здоров’я, освіти. Довелося навіть розбиратися з витратами на утриманням обласної ради, а саме з підвищенням вартості послуг охоронної служби, що в нинішніх умовах обласна рада не може собі дозволити.
Василь Федін заявив, що фракція «Опозиційного блоку» в обласній раді буде підтримувати бюджет.
Голова постійної комісії з питань промисловості, агропромислового комплексу, міжнародного співробітництва та інвестицій Євген Рищук під час брифінгу заявив, що потрібно переходити «із бюджету проїдання на бюджет розвитку» і думати в першу чергу не про гроші, а про коефіцієнт корисної дії, тобто закладати в бюджет фінансування тих сфер, які на Херсонщині є перспективними (туризм, сільське господарство).
Голова депутатської фракції політичної партії «Блок Петра Порошенка», заступник голови комісії з питань бюджету, фінансів та соціально-економічного розвитку Марина Чернишова вважає що обласний бюджет обов’язково потрібно прийняти.
«Усі депутатські комісії розглянули бюджет та рекомендували до розгляду на сесії. Неприняття бюджету допустити не можна, адже в ньому закладені заробітні плати та інші соціальні потреби громадян», - прокоментувала голова фракції БПП.
Також Марина Чернишова розповіла про ініціативу депутатів обласної ради – проведення перевірки та аудиту діяльності комунальних підприємств, що діють в Херсонській області.
Голова фракції «Радикальної партії» в обласній раді, секретар комісії з питань бюджету, фінансів та соціально-економічного розвитку Микола Ставицький заявив, що «Радикальна партія» також буде підтримувати обласний бюджет на 2016 рік, але однозначно виступатиме за висловлення недовіри Кабінету міністрів та Прем’єр-міністру України:
«Ми вчора на президії фактично всі політичні сили розмежували поняття: перше – це обласного бюджету, ми навіть не хочемо обговорювати що його треба з якихось причин не приймати, і друге – це однозначна недовіра Кабінету міністрів і Прем’єр-міністру України, тому що та політика яку вони ведуть – планово знищує все що в нас залишилось, наш фундамент Херсонської області, в першу чергу це сільське господарство».
Також під час брифінгу виступив координатор Експертної ради при депутатській комісії з питань житлово-комунального господарства, тарифної політики та взаємодії з підприємствами енергетичної галузі Анндрій Курилко. Він відмітив, що більшість програм обласної ради написані не зовсім професійно, відсутнє економічне обґрунтування, що є дуже важливим.
«Експертна рада – за публічність та відкритість проектів рішень для громади. Щоб на сайті обласної ради публікувалися не тільки самі рішення, а й їх проекти, пропозиції», - прокоментував Андрій Курилко.
Після промов спікерів журналісти задали свої питання та отримали на них відповідь. Чи буде прийнятий бюджет та які фракції підтримають висловлення недовіри Кабміну та Прем’єр-Міністру, буде відомо вже завтра, на сесії Херсонської обласної ради.
"Политическая Херсонщина" создана в июне 2000 года коллективом единомышленников, активистов Комитета избирателей Украины. За годы работы, наш сайт неоднократно менял дизайн, но главным в нем оставалось желание честно освещать общественные, политические и культурные события нашей области, отображая все точки зрения, которые присутствуют в нашем обществе.
Связаться с нами можно по адресу:
Херсон, Приднепровский спуск, 1, оф. 8,
телефоны
(0552) 34-44-26, (066) 100 8191
E-mail: polit.kherson@gmail.com
Редактор сайта Дементий Белый