незалежний спостерігач

65% українців вважають нашу Перемогу дуже ймовірною, – результати соцдослідження


Українці вірять в в ЗСУ (63%), сім’ю, родичів та близьких (49%), щоденну працю (27%) та в Бога (21%). Віри у державу та у суспільство в українців менше - лише 12% і 8% відповідно. Ці результати показало опитування, яке було проведено на замовлення Національної платформи стійкості та згуртованості весною цього року.
Про ці та інші відомості йдеться в матеріалі, який ми оприлюднили на нашому сайті.
Детальніше

Дементій Бєлий,
редактор "Політичної Херсонщини",
політолог

Барабани радості або кілька слів про українське відродження

Я назавжди запам'ятав як на початку 90-х років на якусь херсонську філологічну конференцію прийшла із доповіддю талановита викладачка з української філології Херсонського державного університету Наталія Чухонцева з купою книжок. Й замість вступу почала ці ...
Детальніше
Політична Херсонщина » Колонки » Катерина Пономаренко » У Херсоні готують Програму щодо підтримки внутрішньо-переміщених осіб

У Херсоні готують Програму щодо підтримки внутрішньо-переміщених осіб

У обговоренні взяли участь:
• Старюк Олена Олександрівна – Херсонський обласний Фонд Милосердя та здоров’я, Провідний юрист громадської приймальні, регіональний координатор
• Крапівнюк Любов Олександрівна – Благодійний Фонд «Гореніє», координатор проекту м. Дніпропетровськ.
• Олексій Тільненко – Представник ГІ «Крим SOS»
• Гаврилова Катерина Юріївна – Головне управління ДСНС України у Херсонській області
• Лариса Миколаївна Завгородня – ініціативна група ВПО

Також на заході були присутні: заступник начальника управління лікувально-профілактичної допомоги населенню, медичних кадрів та звернення громадян Наталя Шахман Департаменту охорони здоров’я ХОДА, представник департаменту соціального захисту населення Херсонської облдержадміністрації, журналіст газети «Вгору» Олена Піменова, керівник робочої групи регіонального штабу Херсонської області Іван Теленик, громадські активісти, журналісти.

Любов Крапівнюк наголосила на тому, що зустріч в Херсоні проходить вже втретє та розповіла:

«Всеукраїнський благодійний фонд «Гореніє», який я тут представляю, був співавтором такої програми ще в 2014 році в Дніпропетровській області. В той час в Україні ще не було такого поняття як внутрішньо-переміщені особи, довелося нашим юристам попрацювати зі світовим досвідом, з науковими надбаннями. Тому така програма – «Обласна програма надання соціальної підтримки громадянам, які переселяються до Дніпропетровської області з тимчасово окупованої території України та районів проведення АТО» - в 2014 році уже була прийнята в Дніпропетровській обласній раді».

Мета цієї програми: реалізація комплексу взаємопов’язаних завдань і заходів, що спрямовані на розв’язання найважливіших проблем, які виникають з прибуттям на постійне або тимчасове проживання громадян, надання підтримки та соціального захисту, впровадження заходів із соціальної адаптації, забезпечення державних гарантій, а також співпраця з іншими регіонами задля спільної координації ресурсів та діяльності щодо соціальної адаптації представників зазначених цільових груп.

На сьогоднішні день окрім Дніпропетровської цей проект діє ще в 4 областях: в Донецькій, Харківській, Запорізькій та Херсонській.

Як розповіла Любов Олександрівна, в Дніпропетровську також прийнята «Програма створення робочих місць для осіб, які переселяються до Дніпропетровської області з тимчасово окупованої території України та районів проведення АТО», яку теж можна впровадити в Херсонській області.

На попередніх зустрічах була створена робоча група, завданням якої було виокремити в Програмі заходи, які підходять саме для Херсонської області, попрацювати над документом та внести пропозицій до Програми передати в Херсонську обласну раду. На сьогоднішній день вже прийнята подібна державна програма, більш розширена, закон та змін у закони щодо переселенців.

Як зазначила представник Херсонський обласний Фонд Милосердя та здоров’я, Провідний юрист громадської приймальні, регіональний координатор Олена Старюк, після попередніх обговорень пропозиції не змінилися (вони будуть додані в кінці) та передала слово Ларисі Завгородій, яка представляє Ініціативну групу ВПО в Херсоні.

«Я знаходжусь тут з серпня 2014 року і у мене складається таке враження, що, висловлюючись образно, лікують якогось невідомого хворого без його участі. Всі питання щодо переселенців вирішуються без участі переселенців. Ми про заходи, що проходять, дізнаємося із інтернет-ресурсів вже постфактум, але нас нікуди не запрошують, тобто інформаційна складова всієї цієї роботи дорівнює нулю», - зазначила Лариса Миколаївна.

Одна з вимог переселенців, яку озвучила Лариса Завгородня – щоб їх включили в робочу групу, яка займається цими питаннями та щоб включили в Громадську раду при ХОДА. Решту пропозицій Лариса Завгородня передала регіональному координатору проекту в Херсоні Олені Старюк.

Представник головного управління ДСНС України у Херсонській області Гаврилова Катерина Юріївна зазначила, що вони готові запрошувати переселенців на офіційні засідання регіонального штабу для того, щоб вони знали, як координується діяльність державних органів щодо питань ВПО.

Представник ГІ «Крим SOS» Олексій Тільненко в свою чергу зазначив, що державна програма має більше декларативний характер, там не прописані конкретні процедури, тому дуже добре, що розроблюється така регіональна програма, адже потім досвід різних областей буде врахований та увійде в державну програму. Одна з пропозицій Олексія Тільненко – приділити в регіональній програмі більше уваги психологічній допомозі переселенцям, решта пропозицій була передана регіональному представнику проекту.

Наприкінці заходу Любов Крапівнюк ще раз попросила присутніх передавати свої пропозиції до Програми та нагадала, що після цього відповідні корегування будуть внесені в підготовлені документи, яку буде подано на розгляд у Херсонську обласну раду.

Нижче публікуємо ПЕРЕЛІК наявних та сьогодні пропозицій до обласної програми надання соціальної підтримки громадянам, які переселяються до Херсонської області з тимчасово окупованої території України та районів проведення антитерористичної операції 2016-2017 р.

1. Забезпечення тимчасовим житлом громадян, які переселяються до Херсонської області з тимчасово окупованої території України та районів проведення антитерористичної операції.
2. Забезпечення прав переселених громадян на свободу пересування та вільний вибір місця проживання.
3. Створення обласної робочої групи з питань надання соціальної підтримки громадянам, які переселяються до Херсонської області з тимчасово окупованої території України та районів проведення антитерористичної операції.

Наше відео

Про нас

"Политическая Херсонщина" создана в июне 2000 года коллективом единомышленников, активистов Комитета избирателей Украины. За годы работы, наш сайт неоднократно менял дизайн, но главным в нем оставалось желание честно освещать общественные, политические и культурные события нашей области, отображая все точки зрения, которые присутствуют в нашем обществе.

Связаться с нами можно по адресу:
Херсон, Приднепровский спуск, 1, оф. 8,
телефоны (0552) 34-44-26, (066) 100 8191 
E-mail: polit.kherson@gmail.com

Редактор сайта Дементий Белый

розроблено - photografica