незалежний спостерігач

Громадськість – невід’ємна компонента національної стійкості


В Українському кризовому медіа-центрі відбувся Круглий стіл «Культура безпеки в умовах війни: як забезпечити стійкість суспільства та інституцій?». Головним завданням обговорення стало бажання допомогти українцям розібратися, як жити під час тривалої невизначеності
Детальніше

Дементій Бєлий,
редактор "Політичної Херсонщини",
політолог

Барабани радості або кілька слів про українське відродження

Я назавжди запам'ятав як на початку 90-х років на якусь херсонську філологічну конференцію прийшла із доповіддю талановита викладачка з української філології Херсонського державного університету Наталія Чухонцева з купою книжок. Й замість вступу почала ці ...
Детальніше
Політична Херсонщина » Колонки » Катерина Пономаренко » Головні порушники прав людини на Херсонщині

Головні порушники прав людини на Херсонщині

Спікери:
• Наталія Козаренко – координатор мережі громадський приймалень УГСПЛ в Україні;
• Олена Старюк - координатор приймалень Херсонській області;
• Олександр Токаленко – юрист приймальні УГСПЛ.

«Мережа була заснована в 2004 році, в тому числі такими громадськими організаціями як КВУ та Фонд милосердя і здоров’я. Зараз у склад мережі входить більше 30 організацій по всій Україні», - розповіла координатор мережі громадський приймалень УГСПЛ в Україні Наталія Козаренко.

У минулому році до приймалень УГСПЛ звернулося 23 тисячі людей. Як розповіла Наталія, основні порушення прав людини по Україні пов’язані з судовими процедурами, Міністерством оборони, адміністрацією підприємств (звільнення, невиплата зарплат). Другий блок тем, з яких звертаються найчастіше – виплата соціальної допомоги, органи місцевого самоврядування, Міністерство внутрішніх справ.

Юристи приймалень займаються не тільки наданням консультацій, а й допомагають звертатися в Європейський суд.

«Сьогодні наші спеціалісти розробили алгоритм та зразки звернень до Європейського суду з Прав Людини по відшкодуванню збитків заподіяного руйнуванням майна в зв'язку з проведенням АТО. Тому у нас є прохання допомогти розповсюдити інформацію серед людей, які потерпіли від проведення АТО, втратили своє майно. Ми готові допомагати їм звертатися до ЄСПЛ», - зазначила Наталія Козаренко.

Координатор приймалень УГСПЛ в Херсонській області Олена Старюк розповіла про результати роботи приймалень саме на Херсонщині. Так, найбільша кількість звернень стосується соціального захисту, роботи ЖЕКів та ОСББ, трудового права. Показовою успішною історією є те, що одній з клієнток приймальні (жительці мікрорайону Шуменський) навіть без суду ЖЕК відремонтував дах, і не один раз.

«Якщо не виходить вирішити проблему на місцевому рівні, ми звертаємося до Європейського суду. Наприклад, судове рішення по справі одного з наших клієнтів не виконувалося 4 роки. Після звернення до Європейського суду, по-перше, людина отримала компенсацію, по-друге, тепер рішення справи будуть контролювати представники Європейського суду в Кабінеті Міністрів», - розповіла Наталія Козаренко.

Як розповів юрист приймальні УГСПЛ, яка працює при ХОО КВУ, Олександр Токалено, тільки в цій приймальні за період з 01.01.2016 по теперішній час було надано 108 безкоштовних консультацій громадянам та групам громадян, що мешкають у м. Херсоні та у сільській місцевості Херсонської області.

«Більшість громадян, які звертаються, мали вік від 50 років. Цих людей насамперед турбують питання організації свого життя, тож вони потребують від юристів приймальні допомоги при вирішення правовим шляхом власних проблем», - прокоментував юрист.

Олександр Токаленко розповів про найтиповіші ситуації, пов’язані з Пенсійним фондом:

Люди працювали на підприємстві, отримували заробітну плату і не знали, що підприємство не сплачує за них соціальні внески. Коли приходить час отримувати пенсію, люди звертаються до Пенсійного фонду й той період, за який не було сплачено соціальні внески, їм не враховується в період страхового стажу.

При призначенні пенсії органами пенсійного фонду не враховуються інші виплати, окрім заробітної плати. Хоча за законом окрім заробітної плати при призначенні пенсії повинні враховуватися й інші виплати, з яких сплачувалися податки і збори.

За словами Олександра Токаленко, у приймальні вже є певні успішні алгоритми позитивного вирішення подібних проблемних ситуацій, в тому числі в суді, але Пенсійний фонд продовжує порушувати права громадян.

Окремим напрямком діяльності приймалень УГСПЛ є юридична допомога переселенцям (звертатись до приймальні по вул. Фрунзе 2)

Адреси приймалень:
- вул. Фрунзе, 2 (1 поверх), офіс 19 м. Херсон. Попередній запис за телефоном: (0552) 49-60-03, факс 26-50-39
- Придніпровський узвіз, 1, оф.8 Попередній запис за телефоном: 066-100-81-91, (0552) – 344426

Статистика по Херсонській приймальні за 2016 рік:
• Всього звернень – 284
• Невиконання судових рішень – 37
• Порушення трудового законодавства – 20
• Порушення сімейного права (в тому числі невиплата аліментів, насильство в сім'ї) – 21
• Порушення в ході судового розгляду – 55
• Скарги на дії органів ПФУ – 37
• Скарги на дії органів соціального захисту – 38
• Скарги на правоохоронні органи – 8
• Консультації (в т.ч. громадські, трудові, спадкове право) – 68

Наше відео

Про нас

"Политическая Херсонщина" создана в июне 2000 года коллективом единомышленников, активистов Комитета избирателей Украины. За годы работы, наш сайт неоднократно менял дизайн, но главным в нем оставалось желание честно освещать общественные, политические и культурные события нашей области, отображая все точки зрения, которые присутствуют в нашем обществе.

Связаться с нами можно по адресу:
Херсон, Приднепровский спуск, 1, оф. 8,
телефоны (0552) 34-44-26, (066) 100 8191 
E-mail: polit.kherson@gmail.com

Редактор сайта Дементий Белый

розроблено - photografica