незалежний спостерігач

Херсон зібрав Форум громадських організацій в день спонтанності

16 березня в Херсоні відбувся Форум громадських організацій, в день, коли «Все, що ти робиш – правильно!» Також в цей день відзначають День без селфі, День спонтанності, День свободи інформації  і День кольорових олівців. Також в цей день у 2014 році відбувся незаконний референдум у Криму, організований російськими окупантами, а в 2022 році в цей день росія скинула надпотужну бомбу на Драматичний театр у центрі Маріуполя. Знаменитий видався деньок! 
Детальніше

Дементій Бєлий,
редактор "Політичної Херсонщини",
політолог

Невипадкове співпадіння. Окупанти готують мобілізацію херсонців

На тимчасово окупованій території Херсонської області у часі співпало дві події: Подія перша. Малозрозуміла для невійськових. Росіяни включили наші окуповані території до свого південного військового округу. Для довідки: Військовий округ в росії - це ...
Детальніше
Політична Херсонщина » Колонки » Катерина Пономаренко » Тролейбусники вимагають погасити заборгованість й звільнити керівництво

Тролейбусники вимагають погасити заборгованість й звільнити керівництво

Під час прес-конференції була озвучена ситуація, яка склалася навколо КП «Херсонелектротранс», а саме – заборгованість по заробітній платі працівникам, заборгованість перед Херсонобленерго, дефіцитність самого підприємства.

Віктор Анатолійович Дяченко, слюсар, працівник КП «Херсонелектротранс», повідомив про заборгованість перед працівниками по заробітній платі:

«На той час, як ми збирались /на акцію протесту 1 березня/ нам не заплатили за листопад, грудень та січень. Потім нам заплатили за листопад і 40% грудня. І все, на цьому все закінчилось. І ми не витримали".

"Ми приходимо на роботу, є в нас такі слюсаря, що не можуть купити собі поїсти, і ми ділимось з ними куском хліба, куском сала, щоб він хоча б голодний не був, щоб в нього голова не закружилась і він не впав в яму. Недопустимо так працювати. А коли заходиш в кабінет до директора, до юриста, то вони сидять і їдять каву зі слойками. Так недопустимо – що там голодні, а тут жирують», - розповів Віктор Дяченко.

Також активіст повідомив про вимоги, які мають працівники підприємства:

«Ми вимагаємо повністю виплатити заборгованість по заробітній платі і щоб більше такого не було. А також – повну заміну керівництва підприємства. Тоді буде порядок».

Також працівник «Херсонелектротранс» повідомив про ситуацію в Миколаєві, де керівника аналогічного КП заарештували і посадили, а новий керівник працює добросовісно, робітники отримують зарплатню, підприємство купує нові тролейбуси і т.д.

Єгор Олександрович Устінов прокоментував позицію депутатів по цьому питанню:

«У нас в Херсоні склалася дивна ситуація - чиновники виконкому, які повинні вирішувати цю проблему, фактично самоусунулись. І тут вже депутати повинні підключатись і допомагати у вирішенні цих проблем. Заборгованість по заробітнім платам з'явилась ще в листопаді і дивує позиція виконкому, Управління транспортно-дорожньої інфраструктури. Безумовно, дивує позиція керівництва цього підприємства».

Депутат повідомив, що заборгованість по заробітній платі (60% листопада і весь грудень) виникла внаслідок того, що держава не виконала в минулому році в повному обсязі свої обов’язки по погашенню суми компенсації за пільговий проїзд.

«Внаслідок зміни законодавства, ця сума фінансується з місцевого бюджету. Депутати при прийнятті міського бюджету заклали цю компенсацію в розмірі 13,8 млн. грн. на рік», - зазначив депутат.

«На підприємстві існує велика проблема з, м’яко кажучи, некомпетентністю керівництва – починаючи від керівника підприємства, його заступників, головного бухгалтера і касира, який приймає гроші. А підприємство заробляє, по інформації, яку надав керівник підприємства, близько 300 тис. грн. від продажу квитків. Крім цього – підприємство не заробляє нічого. Якщо б там було нормальне керівництво, то ця сума 100% могла була би бути більша», - додав Єгор Устінов.

Депутат зазначив, що заборгованість за грудень становить 774 тис. грн. На останній сесії депутати виділили підприємству 1 млн. грн, ще 600 тис. надійдуть з казначейства за рахунок компенсації пільгових перевезень. Таким чином, буде повністю покрита заборгованість за грудень і частково – на 80% - за січень цього року.

На одній з останніх сесій була створена тимчасова депутатська комісія (в її склад також входить Єгор Устінов), яка сьогодні вивчає діяльність цього підприємства в цілому. Комісія буде працювати до 25 березня. Вся вивчена документація, як зазначив депутат, в разі необхідності буде передана до правоохоронних органів.

Якщо ситуація з заробітною платою в найближчий час не буде вирішена, як зазначила Антонюк Ольга Семенівна, навіть водії влаштують страйк:

«Тому що водії так само повірили. Ми всі повірили – куди вже більше брехати? Чому тільки від сесії залежать наші гроші? Чому отримують пенсіонери, вчителі, медики? Ми хочемо щоб кожного місяця, як і належить, платили зарплатню», - зазначила Ольга Антонюк.

Наше відео

Про нас

"Политическая Херсонщина" создана в июне 2000 года коллективом единомышленников, активистов Комитета избирателей Украины. За годы работы, наш сайт неоднократно менял дизайн, но главным в нем оставалось желание честно освещать общественные, политические и культурные события нашей области, отображая все точки зрения, которые присутствуют в нашем обществе.

Связаться с нами можно по адресу:
Херсон, Приднепровский спуск, 1, оф. 8,
телефоны (0552) 34-44-26, (066) 100 8191 
E-mail: polit.kherson@gmail.com

Редактор сайта Дементий Белый

розроблено - photografica