незалежний спостерігач

Гіперлокальні видання Херсонщини живуть війною: результати моніторингу


Херсонщина залишається регіоном, який потерпає від постійних бойових дій та обстрілів. Більша частина області (районних центрів) і надалі залишаються окупованими.
Якщо видання обласного центру після повернення Херсона під контроль України дещо ожили, то зовсім інша ситуація із гіперлокальними виданнями окремих громад – друковані видання перестали існувати як клас взагалі, а щодо онлайн видань – ті повністю адмініструються з підконтрольних територій. Відтак змінилася специфіка їх наповнення. Звичайно, ми не вважаємо медіями новостворені пропагандистські ЗМІ, які мають «власкорів на місцях», доступ до місця подій, «героїв», «експертів» тощо. Наші видання, які залишаються проукраїнськими, натомість змушені посилатися на анонімні телеграм-канали, свідчення місцевих мешканців, а також передруки тих же пропагандистів.
Детальніше

Дементій Бєлий,
редактор "Політичної Херсонщини",
політолог

На лівобережжі окупанти влаштовують передвиборчу "показуху"

На лівобережній окупованій Херсонщині від учора почалися так звані "вибори" "президента рф". Хоча на самій росії голосування відбудеться за три тижні з 15 по 17 березня, на окупованих територіях росіяни почали раніше. Бо треба всіх об'їхати, щоб примусити ...
Детальніше
Політична Херсонщина » Колонки » Катерина Пономаренко » Міжнародний відео-марафон "За 80 у.о. навколо Євро" як виклик для кіношників-мандрівників

Міжнародний відео-марафон "За 80 у.о. навколо Євро" як виклик для кіношників-мандрівників

Спікери:
• Леонід Єжуров - голова громадської організації "Режисер.Орг", займається проведенням кіноосвітніх та кінофестивальних заходів з 2010-го року. Співзасновник міжнародного відео-марафону "За 80 у.о. навколо Євро";
• Олексій Бедрінов - директор туристичної компанії «ПанГео» , співзасновник відео-марафону "За 80 у.о. навколо Євро";
• Дмитро Козонак - керівник pr-агенції «ОфОнОф», співзасновник відео-марафону "За 80 у.о. навколо Євро";
• Артем Шоломко - херсонський фільмейкер, переможець 1-го етапу відео-марафону "За 80 у.о. навколо Євро";
• Артур Бурмістров - фільмейкер, переможець 1-го етапу відео-марафону "За 80 у.о. навколо Євро". Свою конкурсну роботу знімав перебуваючи у Китаї;
• Руслан Бурмістров - херсонський фільмейкер.
• Галико Анастасія – миколаївський фільмейкер, переможець 1-го етапу відео-марафану.

Організатори розповіли про перший відео-марафон в Херсоні «За 80 у.о. навколо Європи» Леонід Єжуров зазначив головні цілі проекту:

«Представити всіх кіношників в Україні один одному, і щоб херсонці побачили, які є інші незалежні фільммейкери, і щоб вся Україна побачила херсонців, миколаївців, львів’ян. Також ціль проекту була познайомити українських професіоналів з Європою, тому що молоді люди зараз рідко їздять в Європу. Тому ця ідея, яку запропонувала туристична компанія «ПанГео» та pr-агенція «ОфОнОф», - що можна подорожувати Європою дуже дешево, привела до того, що навіть ті, хто не виграв в конкурсі, все одно перемогли, тому що дізналися про те, як можна подорожувати Європою дуже недорого».

Під час проекту організатори розповіли, як можна дуже дешево подорожувати Європою. Наприклад, загальна вартість маршруту, який переміг, «Будапешт-Мілан, Мілан-Берлін, Берлін-Брюссель, Брюссель-Будапешт» - $64.

«В сьогоднішньому розумінні подорожування з однієї точки в іншу – сотні доларів мусить коштувати авіаквиток. Так і є, але наявні і інші можливості – за 10 євро, наприклад. Отже, зібравши кілька сотень доларів чи євро, і при відкритій візі можна спокійно вкластися в бюджет і об’їздити половину Європи. Директор туристичної компанії «ПанГео» так і подорожував багато зі своєю дружиною. Тому я вважаю, що цей проект є корисним для суспільства в першу чергу, тому що існує багато стереотипів, пов’язаних з подорожуванням», - зазначив Дмитро Козонак, керівник pr-кампанії «ОфОнОф».

Олексій Бердінов розповів, що вирішив взяти участь в проекті, тому що сам має досвід у подорожуванні лоу-костами, і захотів поділитися своїми знаннями та підтримати молодь, допомогти побачити світ, і показати що подорожувати насправді не так дорого, як більшість вважає.

Брати Артур та Руслан Бурмістрови розповіли, що в них виникла висока мотивація на участь в кіно-марафоні, тому що вони ніколи не були в Європі.

«Я вважаю, що це неймовірна можливість і гарна ідея, яку змогли реалізувати організатори, тому ми їм дуже вдячні. Під час зйомок ніяких труднощів не було, бо у нас була висока мотивація на участь у цьому проекті. Коли дізнався про цей конкурс, я був в Китаї і кожного дня брав з собою камеру, шукав потрібні локації і просто знімав», - зазначив Артур Бурмістров.

Анастасія Галико розповіла про задумку свого фільму – дівчину, яка після попадання осколку снаряда їй до вуха перестала чути. Автори хотіли передати ті почуття, які переживала дівчина, яка більше 20 років чула, а після трагедії втратила слух.

«Багато хто питав у нас, чи це справжня дівчина, чи це була реальна історія. Але ні – це вигадана історія. І якщо багато хто подумав, що наша історія справжня – то ми якось достукались до глядачів, і це має сенс», - прокоментувала Анастасія Галико.

Про міжнародний марафон:

Міжнародний відео-марафон «За 80 у.о. навколо Євро» почався 31-го грудня в Херсоні, і був доступним для участі, як професійним кінематографістам, так і кіноаматорам. Всі учасники повинні були записати відеопрезентацію, зняти короткий фільм в своєму місті, написати сценарій і розробити маршрут поїздки, враховучи відвідування від 3-х до 5-ти європейських міст (всі витрати на проїзд та проживання беруть на себе організатори).

Серед завдань відео-марафону: - створення умов для ще більшої активізації українських кінематографістів і кіноаматорів знімати якісні фільми та шоу; - Демонстрація можливостей і набуття навичок учасників відео-марафону подорожувати по Європі з комедійно-смішними цінами; - Придбання спільного досвіду пітчинг проектів (пітчинг - це презентація кінопроекту з метою знаходження інвесторів, готових фінансувати цей проект).

Відео-запис прес-конференцій можна подивитися на Youtube каналі ХКМЦ: https://www.youtube.com/watch?v=8FMCfrVwK9k

Наше відео

Про нас

"Политическая Херсонщина" создана в июне 2000 года коллективом единомышленников, активистов Комитета избирателей Украины. За годы работы, наш сайт неоднократно менял дизайн, но главным в нем оставалось желание честно освещать общественные, политические и культурные события нашей области, отображая все точки зрения, которые присутствуют в нашем обществе.

Связаться с нами можно по адресу:
Херсон, Приднепровский спуск, 1, оф. 8,
телефоны (0552) 34-44-26, (066) 100 8191 
E-mail: polit.kherson@gmail.com

Редактор сайта Дементий Белый

розроблено - photografica