незалежний спостерігач

«Це книга-пам’ять і книга-повага»: В Києві вийшло унікальне історико-культурне видання з історії кримськотатарського народу


«Це книга-пам’ять і книга-повага»: інтерв’ю з керівником проєкту «Календар пам’яті» про унікальне двомовне видання з історії Криму.
Нещодавно у Києві презентували унікальне історико-культурне видання — «Календар знаменних і пам’ятних дат з історії Криму і кримськотатарського народу». Унікальність цього проєкту — у поєднанні наукової точності, візуальної культури та глибокої поваги до національної спадщини. Ми поговорили з керівником проєкту Ібрагімом Сулеймановим про зміст, структуру, команду та виклики, з якими довелося стикнутись. Тим паче, що протягом року, ми періодично намагалися висвітлювати як саме просувається цей проект.
Детальніше

Дементій Бєлий,
редактор "Політичної Херсонщини",
політолог

Барабани радості або кілька слів про українське відродження

Я назавжди запам'ятав як на початку 90-х років на якусь херсонську філологічну конференцію прийшла із доповіддю талановита викладачка з української філології Херсонського державного університету Наталія Чухонцева з купою книжок. Й замість вступу почала ці ...
Детальніше
Політична Херсонщина » Колонки » Катерина Пономаренко » Херсонські студенти будуть боротися з корупцією

Херсонські студенти будуть боротися з корупцією

На прес-конференції виступили:
• Таміла Кошман – експерт Студентського антикорупційного бюро, голова ГО "Молодий Народний Рух", координатор кампанії в СумДУ "Де мило за 52 000?", блогер, автор журналістських розслідувань для "Бюро аналізу політики”, член експертного співтовариства "Бюро аналізу політики”, експерт в сфері тендерних закупівель;
• Микита Євстіфеєв – експерт Студентського антикорупційного бюро, голова Студентської виборчої комісії НаУКМА (2015-2016рр.), координатор судової справи щодо втручання адміністрації ХНУРЕ в діяльність ОСС, позивач у судових справах проти Президента України (щодо відпрацювання студентів-бюджетників) та проти Кабінету Міністрів України (щодо правил перевступу на бюджетне навчання);
• Людмила Лук’янова – регіональний координатор «Студентського антикорупційного семінару».
Студентське антикорупційне бюро, як зазначив Микита Євстіфеєв, є молодою ініціативою, яка була започаткована у лютому 2016 року на Всеукраїнському студентському форумі в Кіровограді. Мета створеної платформи – координація дій студентів по всій Україні з питань протидії корупції у ВНЗ.

«Херсон – це шістнадцяте місто, куди ми приїхали з цим семінаром. В подальшому планується продовження діяльності тих регіональних осередків, які були створені в кожному місті (в Херсоні в тому числі). Будемо займатися різноманітними питаннями, що стосуються питань вищої освіти. Зокрема, починаючи з корупції на побутовому рівні (в навчальному процесі, в гуртожитках), закінчуючи корупцією на національному рівні - акредитації, ліцензування, залученні студентів до цих процесів», - прокоментував Микита Євстіфеєв.

Як і в кожному місті, в Херсоні обрали регіонального координатора, який буде в подальшому співпрацювати з іншими активістами по всій Україні і представляти Студентське антикорупційне бюро в нашому місті. Нею стала Влада Яценко, яка є студенткою Херсонського національного технічного університету. Координатори в містах також будуть виконувати просвітницьку функцію – надавати інформацію студентам, як і де шукати документи, що стосуються тендерних закупівель, які сайти використовувати для пошуку і аналізу необхідної інформації, тощо.

«В кожному місті, де ми побували, проблеми є індивідуальними – починаючи з проблем в тендерних закупівлях, закінчуючи корупцією в навчальному процесі, в гуртожитках, при вступі в магістратуру і т.д. Сьогодні на форумі ми дізнались, що в Херсоні, як і в кожному місті, існує проблема корупції в навчальному процесі, коли викладач просить, щоб купили його книжечку або здали пачку паперу в університет.

Нас зацікавило те, що доступ до гуртожитку не є цілодобовим і студентів не пропускають після 12 ночі. Хоча, згідно листа міністра освіти і науки С.Квіта, це не є законним, бо доступ до гуртожитка є цілодобовим. Над цією проблемою ми будемо працювати в подальшому і будемо робити все можливе, щоб студенти мали цілодобовий доступ до власного житла», - Таміла Кошман.

Необхідно зазначити, що студентський антикорупційний форум\семінар  в Херсоні пройшов вперше . Відмінною рисою цього семінару було те, що тренери і самі студенти, які мали досвід в антикорупційній діяльність в своїх навчальних закладах. Така форма «від студента студенту» є ефективним інструментом в мотивації молоді до захисту своїх прав та ще раз доводить, що кожен може ефективно боротись з корупцією в своїх містах, університетах, коледжах.

«На семінарі було близько 50 студентів з різних вищих навчальних закладів: Херсонський національний технічний університет, Херсонський державний університет, Херсонська державна морська академія, представники коледжів, громадських організацій та інших ВНЗ. Ми дізналися, що все ж таки є проблеми – з гуртожитками, з корупцією, з органами студентського самоврядування (в деяких університетах). Наші тренери сьогодні багато розповідали про інструменти та шляхи подолання корупції в університетах, тому я думаю, що після сьогоднішніх порад наші студенти будуть більш озброєні і застосовувати знання на практиці», - наголосила Людмила Лук’янова.

Повний відео-запис прес-конференції:


Наше відео

Про нас

"Политическая Херсонщина" создана в июне 2000 года коллективом единомышленников, активистов Комитета избирателей Украины. За годы работы, наш сайт неоднократно менял дизайн, но главным в нем оставалось желание честно освещать общественные, политические и культурные события нашей области, отображая все точки зрения, которые присутствуют в нашем обществе.

Связаться с нами можно по адресу:
Херсон, Приднепровский спуск, 1, оф. 8,
телефоны (0552) 34-44-26, (066) 100 8191 
E-mail: polit.kherson@gmail.com

Редактор сайта Дементий Белый

розроблено - photografica