незалежний спостерігач

65% українців вважають нашу Перемогу дуже ймовірною, – результати соцдослідження


Українці вірять в в ЗСУ (63%), сім’ю, родичів та близьких (49%), щоденну працю (27%) та в Бога (21%). Віри у державу та у суспільство в українців менше - лише 12% і 8% відповідно. Ці результати показало опитування, яке було проведено на замовлення Національної платформи стійкості та згуртованості весною цього року.
Про ці та інші відомості йдеться в матеріалі, який ми оприлюднили на нашому сайті.
Детальніше

Дементій Бєлий,
редактор "Політичної Херсонщини",
політолог

Барабани радості або кілька слів про українське відродження

Я назавжди запам'ятав як на початку 90-х років на якусь херсонську філологічну конференцію прийшла із доповіддю талановита викладачка з української філології Херсонського державного університету Наталія Чухонцева з купою книжок. Й замість вступу почала ці ...
Детальніше
Політична Херсонщина » Колонки » Катерина Пономаренко » Херсонські студенти будуть боротися з корупцією

Херсонські студенти будуть боротися з корупцією

На прес-конференції виступили:
• Таміла Кошман – експерт Студентського антикорупційного бюро, голова ГО "Молодий Народний Рух", координатор кампанії в СумДУ "Де мило за 52 000?", блогер, автор журналістських розслідувань для "Бюро аналізу політики”, член експертного співтовариства "Бюро аналізу політики”, експерт в сфері тендерних закупівель;
• Микита Євстіфеєв – експерт Студентського антикорупційного бюро, голова Студентської виборчої комісії НаУКМА (2015-2016рр.), координатор судової справи щодо втручання адміністрації ХНУРЕ в діяльність ОСС, позивач у судових справах проти Президента України (щодо відпрацювання студентів-бюджетників) та проти Кабінету Міністрів України (щодо правил перевступу на бюджетне навчання);
• Людмила Лук’янова – регіональний координатор «Студентського антикорупційного семінару».
Студентське антикорупційне бюро, як зазначив Микита Євстіфеєв, є молодою ініціативою, яка була започаткована у лютому 2016 року на Всеукраїнському студентському форумі в Кіровограді. Мета створеної платформи – координація дій студентів по всій Україні з питань протидії корупції у ВНЗ.

«Херсон – це шістнадцяте місто, куди ми приїхали з цим семінаром. В подальшому планується продовження діяльності тих регіональних осередків, які були створені в кожному місті (в Херсоні в тому числі). Будемо займатися різноманітними питаннями, що стосуються питань вищої освіти. Зокрема, починаючи з корупції на побутовому рівні (в навчальному процесі, в гуртожитках), закінчуючи корупцією на національному рівні - акредитації, ліцензування, залученні студентів до цих процесів», - прокоментував Микита Євстіфеєв.

Як і в кожному місті, в Херсоні обрали регіонального координатора, який буде в подальшому співпрацювати з іншими активістами по всій Україні і представляти Студентське антикорупційне бюро в нашому місті. Нею стала Влада Яценко, яка є студенткою Херсонського національного технічного університету. Координатори в містах також будуть виконувати просвітницьку функцію – надавати інформацію студентам, як і де шукати документи, що стосуються тендерних закупівель, які сайти використовувати для пошуку і аналізу необхідної інформації, тощо.

«В кожному місті, де ми побували, проблеми є індивідуальними – починаючи з проблем в тендерних закупівлях, закінчуючи корупцією в навчальному процесі, в гуртожитках, при вступі в магістратуру і т.д. Сьогодні на форумі ми дізнались, що в Херсоні, як і в кожному місті, існує проблема корупції в навчальному процесі, коли викладач просить, щоб купили його книжечку або здали пачку паперу в університет.

Нас зацікавило те, що доступ до гуртожитку не є цілодобовим і студентів не пропускають після 12 ночі. Хоча, згідно листа міністра освіти і науки С.Квіта, це не є законним, бо доступ до гуртожитка є цілодобовим. Над цією проблемою ми будемо працювати в подальшому і будемо робити все можливе, щоб студенти мали цілодобовий доступ до власного житла», - Таміла Кошман.

Необхідно зазначити, що студентський антикорупційний форум\семінар  в Херсоні пройшов вперше . Відмінною рисою цього семінару було те, що тренери і самі студенти, які мали досвід в антикорупційній діяльність в своїх навчальних закладах. Така форма «від студента студенту» є ефективним інструментом в мотивації молоді до захисту своїх прав та ще раз доводить, що кожен може ефективно боротись з корупцією в своїх містах, університетах, коледжах.

«На семінарі було близько 50 студентів з різних вищих навчальних закладів: Херсонський національний технічний університет, Херсонський державний університет, Херсонська державна морська академія, представники коледжів, громадських організацій та інших ВНЗ. Ми дізналися, що все ж таки є проблеми – з гуртожитками, з корупцією, з органами студентського самоврядування (в деяких університетах). Наші тренери сьогодні багато розповідали про інструменти та шляхи подолання корупції в університетах, тому я думаю, що після сьогоднішніх порад наші студенти будуть більш озброєні і застосовувати знання на практиці», - наголосила Людмила Лук’янова.

Повний відео-запис прес-конференції:


Наше відео

Про нас

"Политическая Херсонщина" создана в июне 2000 года коллективом единомышленников, активистов Комитета избирателей Украины. За годы работы, наш сайт неоднократно менял дизайн, но главным в нем оставалось желание честно освещать общественные, политические и культурные события нашей области, отображая все точки зрения, которые присутствуют в нашем обществе.

Связаться с нами можно по адресу:
Херсон, Приднепровский спуск, 1, оф. 8,
телефоны (0552) 34-44-26, (066) 100 8191 
E-mail: polit.kherson@gmail.com

Редактор сайта Дементий Белый

розроблено - photografica