незалежний спостерігач

Місцеві вибори за новими правилами: обговорення Виборчого кодексу

Обговорення Виборчого кодексу. Фото Костянтина Шульги

У Кризовому медіа центрі. Херсон відбулося обговорення нових правил на місцевих виборах, яке було організоване місцевим відділенням Комітету виборців України. В обговоренні взяли участь організатори виборчого процесу, депутати, представники органів влади, громадські діячі та журналісти.

В центрі уваги були наступні теми: структура та головні розділи Виборчого кодексу, права виборців та новели в організації виборчого процесу, принцип розподілу округів, розміри застав, особливості висування, розподіл місць в списках по округах, внутріпартійна конкуренція в середині списків, визначення переможців на виборах, гендерні квоти та участь жінок у виборчому процесі, інші процедури нещодавно ухвалення Виборчого кодексу.

Детальніше

Дементій Бєлий,
редактор "Політичної Херсонщини",
політолог

Проблеми голосування кримчан: між правами та безпекою

Українська влада подала як перемогу спрощення процедури голосування для кримчан під час виборів Президента у 2019 році. Хоча це спрощення є умовним. Щоб взяти участь у голосуванні кримчанам не потрібно жодних додаткових документів, крім паспорту. ...
Детальніше
Політична Херсонщина » Політика » Бюджет без зайвої ейфорії

Бюджет без зайвої ейфорії

Кулуари бюджетної сесії 
Для уникнення зайвої ейфорії в Херсоні з приводу "прийняття вперше некорупційного бюджету" або навпаки, паніки про те, що новий бюджет супердерибанний, недарма не було громадських слухань.

Чи були рекомендації громадянського суспільства, і яка їх доля?

Злободенні, ті, що змінюються нескладними маніпуляціями з цифрами - більше враховані, ніж не враховані. Враховані на стадії остаточної підготовки документу. Жахливі і аморальні заявки чотирьох навколодепутатських КП анульовані, двох - зменшені, ще двох переоформлені на зворотню фінансову допомогу, тобто на короткостроковий безвідсотковий кредит.

Довгострокові рекомендації, які ми вперто повторюємо з року в рік - на 100% проігноровані як завжди повністю. Спортивні і ветеранські організації одержують бюджетне фінансування без конкурсів, в частині спорту це все більше перетворює херсон на місто опікуваних депутатами федерацій карате.

Капітальні видатки (автобуси, тролейбуси, будівництво систем очищення води) відбуваються не через профільні управління, а через КП, що збільшує корупційний ризик, а часто є ознакою неефективності управлінської схеми міста. Приклад Водоканалу, який хвацько взявся побудувати фільтрувальні станції на Шуменському, замість УКБ: "у нас є власні спеціалісти і з кошторисів, і з технаглядів, і з оформлення виконавчої документації, і з проектування". Стоп, шановні, якщо вони Є, то ви їх утримуєте незважаючи на відсутність у них наприклад цьогоріч, роботи. За рахунок тарифу на воду. І саме через такі утримання сторонніх до процесу водопостачання працівників, у вас не вистачає обігових коштів передплатити за електроенергію, і ви заразом просите грошей на допомогу.

Ще частину зауважень відкладено до процесу оформлення паспортів бюджетних програм. Наприклад, повалення дерев може оплачуватись через спецфонд, тобто вважатися капітальним ремонтом, лише в разі одночасної висадки там нових дерев, інакше це послуга. Але сума 1,5 мільйони оформлюється без тендеру на відомо якого псевдоактивіста

Наше відео

Про нас

"Политическая Херсонщина" создана в июне 2000 года коллективом единомышленников, активистов Комитета избирателей Украины. За годы работы, наш сайт неоднократно менял дизайн, но главным в нем оставалось желание честно освещать общественные, политические и культурные события нашей области, отображая все точки зрения, которые присутствуют в нашем обществе.

Связаться с нами можно по адресу:
Херсон, Приднепровский спуск, 1, оф. 8,
телефоны (0552) 34-44-26, (066) 100 8191 
E-mail: polit.kherson@gmail.com

Редактор сайта Дементий Белый

розроблено - photografica