незалежний спостерігач

Місцеві вибори за новими правилами: обговорення Виборчого кодексу

Обговорення Виборчого кодексу. Фото Костянтина Шульги

У Кризовому медіа центрі. Херсон відбулося обговорення нових правил на місцевих виборах, яке було організоване місцевим відділенням Комітету виборців України. В обговоренні взяли участь організатори виборчого процесу, депутати, представники органів влади, громадські діячі та журналісти.

В центрі уваги були наступні теми: структура та головні розділи Виборчого кодексу, права виборців та новели в організації виборчого процесу, принцип розподілу округів, розміри застав, особливості висування, розподіл місць в списках по округах, внутріпартійна конкуренція в середині списків, визначення переможців на виборах, гендерні квоти та участь жінок у виборчому процесі, інші процедури нещодавно ухвалення Виборчого кодексу.

Детальніше

Дементій Бєлий,
редактор "Політичної Херсонщини",
політолог

Проблеми голосування кримчан: між правами та безпекою

Українська влада подала як перемогу спрощення процедури голосування для кримчан під час виборів Президента у 2019 році. Хоча це спрощення є умовним. Щоб взяти участь у голосуванні кримчанам не потрібно жодних додаткових документів, крім паспорту. ...
Детальніше
Політична Херсонщина » Хроніка » Володимир Молчанов: «У виборчих списках треба впровадити антирейтинг»

Володимир Молчанов: «У виборчих списках треба впровадити антирейтинг»

Експерт ХОО КВУ Володимир Молчанов вважає, що виборці списки треба доповнити «антирейтингом», де виборці могли б відмічати тих кандидатів, які їм не подобаються.

Таку думку експерт висловив під час публічного діалогу “ВиБОРИ: нові правила”, що організувала в Херсоні громадська організація “Центр UA”.

«На мою думку, відкриті списки мають цікаву хибу – вони не враховують анти рейтинг. Є багато людей, які мають медіа підтримку, олігархи і т.д., які мають великий шанс пройти. Але виборці матимуть змогу також проголосувати проти них і сформувати  таким чином антирейтинг. Тобто це невеличке ускладнення додасть людині окрім голосу за партію і голосу за кандидата ще голос проти конкретного кандидата», - висловив свою думку Володимир Молчанов.

Щодо місцевих виборів, на думку експерта, мажоритарна система спотворює політичні погляди громадян.

«У пропорційну систему доцільно додати місцеві непартійні списки, але продумати механізми відповідальності цих списків. Тобто потрібно, щоб була жорстка програма, зареєстрована з певними вимогами до її наповнення, невиконання якої призведе до відкликання цих депутатів», - вважає пан Молчанов.

Повний відеозапис дискусії можна подивитися тут.

Нагадаємо, що зараз вибори до Верховної Ради відбуваються за змішаною системою: 225 депутатів за пропорційною системою+225 депутатів із мажоритарних округів. Така система має чимало негативних наслідків.

Наше відео

Про нас

"Политическая Херсонщина" создана в июне 2000 года коллективом единомышленников, активистов Комитета избирателей Украины. За годы работы, наш сайт неоднократно менял дизайн, но главным в нем оставалось желание честно освещать общественные, политические и культурные события нашей области, отображая все точки зрения, которые присутствуют в нашем обществе.

Связаться с нами можно по адресу:
Херсон, Приднепровский спуск, 1, оф. 8,
телефоны (0552) 34-44-26, (066) 100 8191 
E-mail: polit.kherson@gmail.com

Редактор сайта Дементий Белый

розроблено - photografica