незалежний спостерігач

Херсонська область посіла 6 місце в рейтингу інтеграції регіонів України в європейський економічний простір


Індекс євроінтеграційного економічного поступу Херсонської області протягом п’яти років зріс у півтора рази. За підсумками 2019 р. регіон посів 6 місце в рейтингу областей за ІЄЕП, поліпшивши свою позицію з 2014 р. на 17 сходинок
Результати багаторічного дослідження оголошені під час онлайн-конференції, проведеної Херсонською міською громадською організацією «Центр досліджень південноукраїнського прикордоння» спільно з Херсонським державним університетом, Поліським фондом  міжнародних і регіональних досліджень та Асоціацією регіональних аналітичних центрів за сприяння Програми «МАТRA» Посольства Королівства Нідерландів в Україні. Учасники онлайн-конференції отримали електронні версії фінального аналітичного звіту.
Детальніше

Дементій Бєлий,
редактор "Політичної Херсонщини",
політолог

Довгий слід радянської брехні

Я неодноразово стикався із тим, як радянська влада при будь-якій можливості намагалася приховати правду. Приховувалося все, що завгодно. Наприклад, радянські кадебісти у 50-70-ті роки, тобто вже після смерті Сталіна, намагалися приховати справжній розмах ...
Детальніше
Політична Херсонщина » Хроніка » Правозахисники розповіли про ситуацію із внутрішньопереміщеними особами

Правозахисники розповіли про ситуацію із внутрішньопереміщеними особами

В Кризовому медіа центрі відбулася інформаційна сесія з представниками внутрішньо переміщених осіб за участі експертів Українського інституту з прав людини Жанни Лук'яненко та УГСПЛ Наталії Козаренко.
Фото Ірина Ухваріна, газета  

Це – одна із декількох зустрічей, запланованих для проведення у Сєвєродонецьку, Краматорську, Херсоні, Дніпропетровській та Харківській областях. Відбуваються вони за ініціативою ГО «Український інститут з прав людини» та за участі експертів Української Гельсінської спілки з прав людини (УГСПЛ) і підтримки Агентства ООН у справах біженців (УВКБ ООН).
Метою заходу було визначення пріоритетних питань як для внутрішньо переміщених осіб, так і для громад Херсонщини, до яких відбулось переміщення, пропозиції шляхів вирішення вказаних пріоритетів у життя, побудови ефективних адвокаційних компаній, пошуку механізмів безпосереднього включення внутрішньо переміщених осіб, активістів у законодавчий процес.
Експерти представили присутнім загальний огляд 15 зареєстрованих у парламенті протягом останніх чотирьох років законопроектів, покликаних забезпечити реалізацію прав внутрішньо переміщених осіб та осіб, уражених конфліктом.

В ході обговорення Жанна Лук’яненко привернула увагу до загальних питань, що протягом тривалого часу залишаються невирішеними:
1. Відсутність житла у фондах органів місцевого самоврядування, що може бути надано внутрішньо переміщеним особам.
2. Факти припинення пенсійних виплат з підстав, що не передбачені законодавством, незаконні відмови відновити пенсійні виплати мешканцям Донбасу та кримчанам.
3. Нестача адміністративних процедур щодо взяття до уваги інформації, що міститься у документах, отриманих на окупованій території, для реєстрації актів цивільного стану, призначення пенсій, інших соціальних виплат.
4. Невирішеність питання щодо участі внутрішньо переміщених осіб у місцевих виборах.
5. Відсутність реальних механізмів інтеграції внутрішньо переміщених осіб.

Наше відео

Про нас

"Политическая Херсонщина" создана в июне 2000 года коллективом единомышленников, активистов Комитета избирателей Украины. За годы работы, наш сайт неоднократно менял дизайн, но главным в нем оставалось желание честно освещать общественные, политические и культурные события нашей области, отображая все точки зрения, которые присутствуют в нашем обществе.

Связаться с нами можно по адресу:
Херсон, Приднепровский спуск, 1, оф. 8,
телефоны (0552) 34-44-26, (066) 100 8191 
E-mail: polit.kherson@gmail.com

Редактор сайта Дементий Белый

розроблено - photografica