незалежний спостерігач

Ібрагім Сулейменов: В Україні завершується підготовка унікального Календаря пам'ятник дат кримськотатарського народу


Керівник Кримськотатарського центру "Куреш" Ібрагім Сулеймановим, розповів про загрозливі тенденції з асиміляцією кримськотатарського народу, яке здійснює російський окупаційний режим. Про нові ініціативи "Курешу", зокрема, про Календар пам'ятних дат кримськотатарського народу та про ініціативи в перейменуванні херсонських вулиць.
Детальніше

Дементій Бєлий,
редактор "Політичної Херсонщини",
політолог

Довгий слід радянської брехні

Я неодноразово стикався із тим, як радянська влада при будь-якій можливості намагалася приховати правду. Приховувалося все, що завгодно. Наприклад, радянські кадебісти у 50-70-ті роки, тобто вже після смерті Сталіна, намагалися приховати справжній розмах ...
Детальніше
Політична Херсонщина » Хроніка » У неділю свободівці пікетували будівництво фірми представників "Батьківщини"

У неділю свободівці пікетували будівництво фірми представників "Батьківщини"

У неділю 22 травня Херсонська організація ВО "Свобода" спільно з представниками Радикальної партії провела пікет біля будівництва житлового комплексу ПАТ "Будмеханізація". На місце будівництва протестувальники викликали поліцію та слідчо-оперативну групу з метою перевірки законності будівництва.

Чомусь виявилося, що у неділю у представників фірми-забудовника дозвільних документів на будівництво не виявилося. Це дуже здивувало протестувальників. Забудовники попросили завітати правоохоронців в офіс у понеділок.

Напередодні недільного пікету прес-служба обласної організації "Свободи" розповсюдила заяву, в який виклала власну позицію щодо будівництва житлового комплексу в мкр. IV Таврійський.

В заяві йдеться, що до приймальні депутата Херсонської міської ради від Всеукраїнського об'єднання "Свобода" Віталія Урбанського звернулися місцеві мешканці з колективним зверненням щодо незаконних дій будівельної компанії ПАТ "Будмеханізація". В своєму зверненні заявники зазначили, що будівництво в їхньому мікрорайоні IV Таврійський відбувається без належної документації, до того ж було знищено частину зелених насаджень в районі будівництва.

Віталій Урбанський вважає, що - цитуємо документ  - "знищення зелених насаджень - це лише верхівка айсбергу. Я як депутат Херсонської міської ради провів роботу зі збору документів, що дає змогу констатувати: будівництво цього комплексу відбувається без належної документації. Було зроблено відповідні звернення до департаменту містобудування та землекористування. Відповідь була чітка - рішень щодо надання землі ПАТ "Будмеханізація" Херсонська міська рада не ухвалювала. Це підтверджують і викопіювання карти земельних ділянок на мікрорайоні IV Таврійський, які офіційно надані в користування міською радою. Але якщо узяти інформацію з Держархбудінспекції України за 2013 рік, то по "Будмеханізації" у графі "Інформація по земельній ділянці" зазначено, що, виявляється, є договір оренди, датований 2008 роком. Стало відомо, що є кримінальне впровадження, внесене в ЄРДР у справі незаконного будівництва цією організацією. Зі зверненням я також звернувся в ДАБІ, аби вони зі своєї сторони розібралися у цій справі".

Директором публічного акціонерного товариства "Будмеханізація" є керівник обласної організації ВО "Батьківщина" Юрій Одарченко. До речі, запит депутата від "Свободи" Віталія Урбанського до прокурора щодо незаконності будівництва цією фірмою на четвертому Таврійському не був підтриманий на квітневій сесії міської ради депутатами віб "Батьківщини", після чого фракцію "Батьківщини" деякі політичні оглядачі назвали фракцією "Будмеханізації".

В середу 25 травня о 13:30 відбудеться засідання депутатської земельної комісії, де буде оголошений результат розслідування ДАБІ щодо законності будівництво.

Як прокоментував цю ситуацію депутат від ВО "Батьківщина" Дмитро Ільченко, по-перше, представництво фірми "Будмеханізація" вже два тижня запрошує депутатів від ВО "Свободи" прийти та ознайомитися із документами щодо будівництва.

По-друге, депутати від "Свободи" намагаються помститися Батьківщині, бо вважають, що у нас прямо вся фракція зав'язана на Будмеханізації, хоча там працює одна людина із шести, а в результаті боротьба ВО "Свободи" направлена проти людей, які купили квартири.

Третє, Закони не мають зворотньої сили. До 2006 року для будівництва землю виділяти було не потрібно - будівництво велося на комунальній землі за дозволом міського голови. Після того, як отримувати землю в оренду або власність стало обов'язково всі будівництва, які почалися без виділення землі можуть завершуватися за старими правилами. Бо закон не має зворотньої сили.

Спеціально для тих, хто цього не розуміє в 2011 році прийняли закон, де чітко написали "всі будівництва, які ведуться за старими дозволами можуть закінчуватися за цими старими дозволами без будь-яких додаткових погоджень". Все, крапка.

Старий дозвіл є, земля була надана під забудову в 1987 році.

На думку Дмитра Ільченка остаточно цей конфлікт буде вирішуватися у суді.

Нагадаємо, що цією весною між депутатами ВО "Свободи" та ВО "Батьківщини" в Херсонській міській раді виник конфлікт навколо кількох принципових голосувань, зокрема голосування щодо призначенні колишнього керівника фракції Партії Регіонів у міській раді Ігора Козакова на посаду першого заступника. Тоді депутати від "Батьківщини" звинуватили депутатів-свободівців у тому, що вони нібито будуть підтримувати регіонала. Але фракція ВО "Свободи" не голосувала за це питання.

Наше відео

Про нас

"Политическая Херсонщина" создана в июне 2000 года коллективом единомышленников, активистов Комитета избирателей Украины. За годы работы, наш сайт неоднократно менял дизайн, но главным в нем оставалось желание честно освещать общественные, политические и культурные события нашей области, отображая все точки зрения, которые присутствуют в нашем обществе.

Связаться с нами можно по адресу:
Херсон, Приднепровский спуск, 1, оф. 8,
телефоны (0552) 34-44-26, (066) 100 8191 
E-mail: polit.kherson@gmail.com

Редактор сайта Дементий Белый

розроблено - photografica