незалежний спостерігач

Херсонська область посіла 6 місце в рейтингу інтеграції регіонів України в європейський економічний простір


Індекс євроінтеграційного економічного поступу Херсонської області протягом п’яти років зріс у півтора рази. За підсумками 2019 р. регіон посів 6 місце в рейтингу областей за ІЄЕП, поліпшивши свою позицію з 2014 р. на 17 сходинок
Результати багаторічного дослідження оголошені під час онлайн-конференції, проведеної Херсонською міською громадською організацією «Центр досліджень південноукраїнського прикордоння» спільно з Херсонським державним університетом, Поліським фондом  міжнародних і регіональних досліджень та Асоціацією регіональних аналітичних центрів за сприяння Програми «МАТRA» Посольства Королівства Нідерландів в Україні. Учасники онлайн-конференції отримали електронні версії фінального аналітичного звіту.
Детальніше

Дементій Бєлий,
редактор "Політичної Херсонщини",
політолог

Довгий слід радянської брехні

Я неодноразово стикався із тим, як радянська влада при будь-якій можливості намагалася приховати правду. Приховувалося все, що завгодно. Наприклад, радянські кадебісти у 50-70-ті роки, тобто вже після смерті Сталіна, намагалися приховати справжній розмах ...
Детальніше
Політична Херсонщина » Політика » Патріоти не змогли провести спільну ходу на честь Героїв Крут. Причина - у політичних амбіціях

Патріоти не змогли провести спільну ходу на честь Героїв Крут. Причина - у політичних амбіціях

Фото Дениса Чистикова взято в Facebook  
Марш пам’яті Героїв Крут відбувся у Херсоні увечері 29-го січня. Маршрут ходи – від площі Свободи проспектом Ушакова до алеї Героїв Небесної сотні. Його пройшли дві окремі групи патріотів, які потім провели й два окремі мітинги. Перша група - активісти "Національного корпусу". Друга група - всі інші патріоти, які прийшли віддати данину пам'яті загиблим під Крутами.

Як розповів один з організаторів сьогоднішнього маршу депутат Херсонської міської ради від ВО "Свобода" Віталій Урбанський:

"Це період Української Народної Республіки і тут була Україна. Не 1991-го року! Ми свідомо заявили, що в 1991-му році ми не здобули, а відновили незалежність. Ми є правонаступниками Української Народної Республіки, тому ми маємо вшановувати всі події, які пов’язані з Українською Народною Республікою. Хоч її історія була коротка (близько восьми місяців), але це була незалежна держава".

Відомий громадський діяч, один із ветеранів Народного руху України Олександр Жупина розповів:

"Вшанувати пам’ять героїв, людей, які загинули, захищаючи нашу незалежність, державність. Тим більше, є паралель з сьогоднішнім днем, адже на фронті наші вояки теж захищають Україну. І це їм підтримка - що треба стояти, не здавати ворогові території".

Як розповіли журналісти, єдиної Ходи на честь героїв Крут не відбулося. Учасники акції розбилися на дві групи і йшли один від одного на відстані. Як пояснив голова обласної організаці ВО "Свобода" Олег Гаврилко, представники Національного корпусу не побажали йти разом з іншими.

"Можна сказати, що це спільна хода - ми одночасно йшли, але просто на відстані. Там відбулась така ситуація, що перед ходою вийшли представники Нацкорпусу - вони будуть висувати своїх кандидатів на місцеві вибори і вони попереду будуть іти. А ми вирішили, що у нас все ж таки захід був вшанування крутянців, а не висування. Тому ми зробили невелику паузу, щоб вони пройшли окремо з висуванцями, а ми пішли вже вшанувати крутянців".

На алеї Героїв Небесної сотні обидві групи також провели окремі мітинги - повідомили кореспонденти Суспільного.

Як це було можна подивитися у репортажу:


Фото Дениса Чистікова, взяте в соціальній мережі Фейсбук

Наше відео

Про нас

"Политическая Херсонщина" создана в июне 2000 года коллективом единомышленников, активистов Комитета избирателей Украины. За годы работы, наш сайт неоднократно менял дизайн, но главным в нем оставалось желание честно освещать общественные, политические и культурные события нашей области, отображая все точки зрения, которые присутствуют в нашем обществе.

Связаться с нами можно по адресу:
Херсон, Приднепровский спуск, 1, оф. 8,
телефоны (0552) 34-44-26, (066) 100 8191 
E-mail: polit.kherson@gmail.com

Редактор сайта Дементий Белый

розроблено - photografica