незалежний спостерігач

65% українців вважають нашу Перемогу дуже ймовірною, – результати соцдослідження


Українці вірять в в ЗСУ (63%), сім’ю, родичів та близьких (49%), щоденну працю (27%) та в Бога (21%). Віри у державу та у суспільство в українців менше - лише 12% і 8% відповідно. Ці результати показало опитування, яке було проведено на замовлення Національної платформи стійкості та згуртованості весною цього року.
Про ці та інші відомості йдеться в матеріалі, який ми оприлюднили на нашому сайті.
Детальніше

Дементій Бєлий,
редактор "Політичної Херсонщини",
політолог

Барабани радості або кілька слів про українське відродження

Я назавжди запам'ятав як на початку 90-х років на якусь херсонську філологічну конференцію прийшла із доповіддю талановита викладачка з української філології Херсонського державного університету Наталія Чухонцева з купою книжок. Й замість вступу почала ці ...
Детальніше
Політична Херсонщина » Політика » Як депутати Херсонської міської ради відвідують засідання постійних комісій

Як депутати Херсонської міської ради відвідують засідання постійних комісій

Депутати Херсонської міської ради 
Відвідання місцевими депутатами засідань постійних комісій є важливим як само по собі, адже це їх прямий обов’язок, так і з точки зору відповідальності перед виборцями. Згідно норм закону «Про статус депутатів місцевих рад» за пропуск обранцем більш ніж 50% засідань комісій відкривається можливість для їх дострокового відкликання за народною ініціативою.
Ми проаналізували відвідання депутатами Херсонської міської ради засідань постійних комісій за перші 7 місяців 2019 року і побачили наступну картину.

Херсонська міська рада складається з 6 постійних комісій, чотири обранці не входять до складу жодної з них (Михайло Линецький, Сергій Жуйков, Олег Романюк та Віктор Шевчук). Інформація про відвідання оприлюднюється на сайті міської ради в спеціальній таблиці, яка постійно оновлюється. Саме на цю таблицю ми спирались проводячи даний моніторинг.

Постійна комісія з самою довгою назвою (мандатна, з питань регламенту, депутатської діяльності, етики, законності, правопорядку, прав людини та взаємодії з громадськими організаціями, антикорупційної політики, сприяння децентралізації, розвитку місцевого самоврядування та громадського суспільства, свободи слова та інформації) до якої входять 5 обранців, збиралась на засідання рідше за інших, всього 6 разів (лише один раз літом). Але слід зазначити, що всі члени комісії відвідали 100% її засідань.

Бюджетна комісія, до складу якої входить 10 депутатів, провела 15 засідань. Єдиним, хто не пропустив жодного засідання є її голова, позафракційний Руслан Рубан. Ольга Маренчук («Наш Край») пропустила одне засідання. Крім них до складу комісії входить ще 8 обранців. Двоє з них, представник «Самопомочі» Андрій Дмитрієв та «Солідарності» Дмитро Іванов пропустили більше половини засідань, 8 та 9 відповідно.

Постійна комісія з питань містобудування, архітектури, комунальної власності та регулювання земельних відносин провела більше всіх, аж 18 засідань. Двоє депутатів, Олена Мазур (УКРОП) та Антон Хмаро (Опозиційний Блок) відвідали 100% засідань. По одному засіданню пропустили: керівник комісії Ігор Грек та Ігор Семенчев (обидва «Наш Край»), Дініс Бердник з «Самопомочі» та позафракційний Ігор Токарєв. Більше половини, а саме, 10 засідань пропустила Оксана Матусевич («Наш Край)».

16 засідань відбулось в комісії з питань житлово-комунального господарства, благоустрою, енергозбереження та інженерної інфраструктури, яку очолює Сергій Собчук (Опозиційний Блок). В цій комісії тільки один депутат, Оксана Дякова (Радикальна Партія) відвідала 100% засідань. По одному засіданню пропустили Віталій Урбанський («Свобода») та Роман Підперигора («Наш Край»). І є один обранець, позафракційна Лариса Леонова, яка пропустила більше половини, аж 10 засідань.

Так звана гуманітарна комісія, або постійна комісія  з питань освіти, спорту, культури, медицини, соціального захисту населення, охорони навколишнього середовища та у справах дітей. До її складу входить 8 депутатів, які в цьому році провели 10 засідань. Її керівник Леонід Ремига  («Солідарність») єдиний хто не пропустив жодного засідання. Одне засідання пропустила Вікторія Борисевич (УКРОП). Тільки 2 з 10 засідань відвідав представник Опозиційного Блоку Артем Кияновський. Також, більше половини (6 з 10) пропустив представник «Батьківщини» Олег Черненко.

Остання комісія, постійна комісія з питань промисловості, підприємництва, торгівлі, туризму, транспорту, дорожньої інфраструктури і зв'язку, реклами та сфери послуг, до складу якої входить 6 депутатів провела 17 засідань. 100% засідань в цій комісії відвідав лише один депутат, Олександр Ложичев із «Свободи». Одне засідання пропустила представниця Опозиційного Блоку Алла Біличенко. Більше половини, або 9 засідань пропустив Валерій Боржков з фракції УКРОП.

Таким чином, за майже 8 місяців роботи постійних комісій в 2019 році маємо наступні результати.
Тільки 11 обранців з 52 не пропустили жодного засідання постійних комісій, і ще 8 пропустили одне засідання. Поруч з цим 7 обранців пропустили більше половини засідань постійних комісій. До кінця року у них є час виправити ситуації та вийти з небезпечної зони. Адже ми маємо пам’ятати, пропуск більш ніж половини засідань постійних комісій на протязі року є підставою для дострокового припинення повноважень депутата.

В рамках всеукраїнської кампанії Атестації депутатів місцевих рад, ми продовжуємо відстежувати діяльність наших депутатів. Цікаві результати будуть представлені у наступних публікаціях.
Наразі, за постійними оновленнями кампанії можна слідкувати:
В розділі «Атестація місцевих депутатів» на інформаційному ресурсі «Ізбірком» https://izbirkom.org.ua/news/attestatsiia-mestnykh-deputatov-29/
Докладніше про громадську кампанію «Атестація депутатів місцевих рад», про те як, здійснювалось оцінювання в попередні роки та про його результати можна дізнатись на сайті організації 

За додатковою інформацією про здійснення ініціативи в місті Херсоні звертайтесь до: Причорноморського центру політичних та соціальних досліджень, тел. +38 (050) 396 6752, e-mail admos@ukr.net

Громадська кампанія «Атестація депутатів місцевих рад» спрямована на сприяння вирішенню проблеми низького рівня відкритості, прозорості та підзвітності виборцям депутатів 23 місцевих рад з 17 областей України, а також підвищення поінформованості громадян про діяльність місцевих депутатів. Проект «Атестація депутатів місцевих рад» реалізується Одеською обласною організацією ВГО «Комітет виборців України» разом з партнерськими організаціями з 16-ти регіонів України за підтримки Національного фонду демократії (NED, США). У 2016 році апробація методології відбулася в місцевих радах Одеської області за підтримки Міжнародного фонду «Відродження», з 2018-го року за підтримки Міжнародного фонду «Відродження» відбувається розробка веб-платформи «Місцеві депутати. Атестація». В місті Херсоні за реалізацію ініціативи відповідає Причорноморський центр політичних та соціальних досліджень.

Наше відео

Про нас

"Политическая Херсонщина" создана в июне 2000 года коллективом единомышленников, активистов Комитета избирателей Украины. За годы работы, наш сайт неоднократно менял дизайн, но главным в нем оставалось желание честно освещать общественные, политические и культурные события нашей области, отображая все точки зрения, которые присутствуют в нашем обществе.

Связаться с нами можно по адресу:
Херсон, Приднепровский спуск, 1, оф. 8,
телефоны (0552) 34-44-26, (066) 100 8191 
E-mail: polit.kherson@gmail.com

Редактор сайта Дементий Белый

розроблено - photografica