незалежний спостерігач

Над місцевим самоврядуванням нависла загроза - думки учасників круглого столу


У п'ятницю, 24 липня в Херсоні відбувся круглий стіл на тему «Конфлікти в існуючих і нових ОТГ Херсонської області в умовах завершення децентралізації  та пандемії». Більшість його учасників, представники громадських організацій, об'єднаних громад, новостворених територіальних громад, висловили занепокоєність ситуацією, що склалася навколо завершення реформи децентралізації та проведення адміністративно-територіальної реформи. Друкуємо резолюцію круглого столу:
Детальніше

Дементій Бєлий,
редактор "Політичної Херсонщини",
політолог

Проблеми голосування кримчан: між правами та безпекою

Українська влада подала як перемогу спрощення процедури голосування для кримчан під час виборів Президента у 2019 році. Хоча це спрощення є умовним. Щоб взяти участь у голосуванні кримчанам не потрібно жодних додаткових документів, крім паспорту. ...
Детальніше
Політична Херсонщина » Політика » Хто в Херсоні найкращий та найгірший: депутати міської ради - 2019

Хто в Херсоні найкращий та найгірший: депутати міської ради - 2019
В рамках кампанії Атестація депутатів місцевих рад, яка охоплює шістнадцять областей України, Херсонська обласна організація Комітету виборців України та Причорноморський центр політичних та соціальних досліджень презентувала результати персонального оцінювання діяльності депутатів Херсонської міської ради за 2019 рік.
Оцінювання роботи депутатів відбувалося двома способами – об’єктивні показники виконання депутатами своїх повноважень за 5-бальною шкалою та експертне опитування.
Вперше за кілька років проведення Атестації один з депутатів отримав найбільший бал за об’єктивними показниками. Ним став позафракційний Михайло Лінецький. Цікаво, що в минулому році Михайло Линецький отримав найвищий бал за результатами експертного опитування, а тепер й за об’єктивними показниками.
15 депутатів отримали чотири бали. 23 депутати по «3» бали, 11 депутатів «2 » бали, і 2 обранці по «1» балу.. Це Сергій Жуйков та Віктор Шевчук.
Згідно із результатами експертного опитування, п’ять депутатів очолюють рейтинг найкращих депутатів. Це Оксана Д’якова  (15,1% разів її називали найкращою депутаткою ), Віталій Богданов (11,3%), Михайло Линецький (7,5%), Станіслав Трошин (5,7%), Олена Урсуленко (5,7%).
Якщо порівнювати цьогорічне оцінювання по об’єктивним показникам з 2018 роком, слід зазначити, що результати оцінювання суттєво погіршились. Тоді добру оцінку отримали 22 депутати. Кількість задовільних зменшилась (було 28), але суттєво збільшилась кількість негативних оцінок (було лише 3 двійки та не було жодної одиниці).
Деякі депутати покращили свої оцінки, наприклад Іван Горланов, Руслан Рубан та Євген Назарян покращили оцінки з трійки до четвірки. Але значна частина обранців (21) оцінки погіршила. Складається враження, що багато хто з депутатів, з різних причин втратив мотивацію до виконання своїх обов’язків, що і призвело до погіршення оцінок.
Погіршили свої оцінки: Дмитро Больбот,,Віктор Шевчук, Ігор Грек, Роман Підперигора, Володимир Сальдо, Ігор Семенчев, Юрій Кліментенко (всі Наш Край); Валерій Боржков та Вікторія Борисевич  (обидва УКРОП);  Дмитро Ільченко, Станіслав Трошин, Катерина Пушкарьова, Олег Черненко (всі Батьківщина); Євген Матковський (Свобода);; Сергій Жуйков, Юрій Кирилов, Дмитро Іванов (всі Солідарність) Віталій Богданов, Олексій Заболотний, Валентин Сух, Єгор Устінов, Михайло Чемерис (всі позапартійні).
Зниження оцінок відбувалось за більшістю параметрів дослідження: знизився рівень інформування виборців про свою діяльність, знизилось відвідування пленарних засідань сесій та депутатських комісій, голосування по спірним питанням проти інтересів громади, зменшилась кількість та якість звітів перед виборцями.
Але поруч з цим, на фоні інших обласних центрів в яких проводиться Атестація, оцінки отримані херсонськими депутатами виглядають не так вже і погано. Так, тільки в 3 містах крім Херсону є депутати які отримали вищий бал. За кількістю добрих оцінок Херсон ділить 5 місце з Львовом, в якому більше депутатів в раді. І тільки в 7 містах менше негативних оцінок («2» та «1») ніж у нас.
Текст звіту по Атестації: https://attestation.in.ua/company_products/analytical_reports/24
Докладніше про громадську кампанію «Атестація депутатів місцевих рад», про те як, здійснюється оцінювання та про його результати можна дізнатись на сайті організації
За постійними оновленнями кампанії можна слідкувати:
В соціальній мережі Facebook на сторінці «Місцеві депутати. Атестація» З червня 2019 – на платформі Атестація депутатів місцевих рад  В розділі «Атестація місцевих депутатів» на інформаційному ресурсі «Ізбірком»
відкритості, прозорості та підзвітності виборцям депутатів 23 місцевих рад з 17 областей України, а також підвищення поінформованості громадян про діяльність місцевих депутатів.
Проект «Атестація депутатів місцевих рад» реалізується Одеською обласною організацією ВГО «Комітет виборців України» разом з партнерськими організаціями з 16-ти регіонів України за підтримки Національного фонду демократії (NED, США). У 2016 році апробація методології відбулася в місцевих радах Одеської області за підтримки Міжнародного фонду «Відродження», з 2018-го року за підтримки Міжнародного фонду «Відродження» відбувається розробка веб-платформи «Місцеві депутати. Атестація». 

Наше відео

Про нас

"Политическая Херсонщина" создана в июне 2000 года коллективом единомышленников, активистов Комитета избирателей Украины. За годы работы, наш сайт неоднократно менял дизайн, но главным в нем оставалось желание честно освещать общественные, политические и культурные события нашей области, отображая все точки зрения, которые присутствуют в нашем обществе.

Связаться с нами можно по адресу:
Херсон, Приднепровский спуск, 1, оф. 8,
телефоны (0552) 34-44-26, (066) 100 8191 
E-mail: polit.kherson@gmail.com

Редактор сайта Дементий Белый

розроблено - photografica