незалежний спостерігач

Общественный совет считает обвинения против секретаря Елены Урсуленко абсурдными

Елена Урсуленко
Вчера, на заседании общественного совета при Херсонском городском голове обсуждали вопрос отставки секретаря Херсонского городского совета Елены Урсуленко, который будет рассматриваться на ближайшей сессии 9 июля. По данному вопросу члены общественного совета приняли единогласное заявление, суть которого сводится к следующему.
Обвинения, которые предъявляет Елене Борисовне группа депутатов - инициаторов данного вопроса выглядят абсурдными.
Детальніше

Дементій Бєлий,
редактор "Політичної Херсонщини",
політолог

Проблеми голосування кримчан: між правами та безпекою

Українська влада подала як перемогу спрощення процедури голосування для кримчан під час виборів Президента у 2019 році. Хоча це спрощення є умовним. Щоб взяти участь у голосуванні кримчанам не потрібно жодних додаткових документів, крім паспорту. ...
Детальніше
Політична Херсонщина » Суспільство » Більшість порушень свободи слова в березні пов’язані з Кримом

Більшість порушень свободи слова в березні пов’язані з Кримом

Зокрема, ІМІ зафіксував 11 випадків викрадень та незаконного утримання представників ЗМІ в Україні. Усі вони були скоєні проросійськими бойовиками в Криму. Так, декілька днів не могли знайти журналістку «Українського тижня» Олену Максименко; журналіста «Радіо Свобода» Левка Стека у Бахчисараї витягнули з автобусу, і, повозивши декілька годин, викинули у полі, сказавши не повертатись у Крим.

Із 44 нападів на журналістів, зафіксованих у березні в Україні, 30 сталися в Криму, 8 – у східних регіонах країни. Із 34 перешкоджань – 25 пов’язані з Кримом. У березні також втроє зросла кількість нападів на офіси ЗМІ — 12 випадків (у лютому 4, у січні не зафіксовано), з них 9 сталися в Криму, і 3 – у східних регіонах України (Харків, Донецьк, Луганськ).

З 16 випадків цензури — 14 пов’язані з Кримом. У березні майже всі українські телеканали були незаконно відключені на півострові та замінені на російські. Місцеві ЗМІ теж зазнавали утисків, зокрема, мовлення Чорноморської ТРК було взагалі відключено, а на її частотах виходить в ефір канал «Росія 24». Головний редактор «Аргументи тижня — Крим» Заір Акадиров, який пропрацював у газеті від самого її початку, змушений був звільнитися через цензуру і втручання у редакційну політику засновників.

У березні майже вчетверо зросла кількість кібер-злочинів проти журналістів і ЗМІ — 18 випадків (у лютому — 5, у січні — 13), з них 15 — DDoS-атаки на медіа-сайти.

Загалом, за даними Інституту масової інформації, у першому кварталі 2014 року було зафіксовано 196 випадків побиттів і нападів на журналістів, що майже вдвічі більше, ніж протягом всього 2013 року (101 випадок), і втричі більше, ніж у 2012 році (65 нападів).

Довідка:
Інститут масової інформації проводить щомісячний всеукраїнський моніторинг свободи слова за наступними категоріями: фізична агресія, цензура та доступ до інформації, економічний та політичний тиск, юридичний тиск, та кібер-злочини проти ЗМІ і журналістів. До щомісячного звіту включаються лише випадки, пов’язані зі свободою слова та професійною журналістською діяльністю. Детальніше про методологію можна прочитати тут.

Наше відео

Про нас

"Политическая Херсонщина" создана в июне 2000 года коллективом единомышленников, активистов Комитета избирателей Украины. За годы работы, наш сайт неоднократно менял дизайн, но главным в нем оставалось желание честно освещать общественные, политические и культурные события нашей области, отображая все точки зрения, которые присутствуют в нашем обществе.

Связаться с нами можно по адресу:
Херсон, Приднепровский спуск, 1, оф. 8,
телефоны (0552) 34-44-26, (066) 100 8191 
E-mail: polit.kherson@gmail.com

Редактор сайта Дементий Белый

розроблено - photografica