незалежний спостерігач

Володимир Молчанов про причини чергової тарифної протестної кампанії

Володимир Молчанов
Володимир Молчанов проаналізував ситуацію початку січня 2021 року у світлі спроб розпочати так званий "тарифний Майдан". На його думку одні й ті ж самі ляльководи і бенефіціарії піднімають тарифи та намагаються розбурхати суспільство. Але проблема неконтрольованого та необгрунтованого підняття тарифів має місце. Далі - текст.
Детальніше

Дементій Бєлий,
редактор "Політичної Херсонщини",
політолог

Три дня назад я вакцинировался от коронавируса

Три дня назад я вакцинировался от коронавируса Постоянно сталкиваюсь с недоверием окружающих к вакцинам от Ковида. Бытует почему-то такое опасливое мнение даже в моём окружении. Поэтому хочу показать, что вакцинация - это важно, безопасно и необходимо, ...
Детальніше
Політична Херсонщина » Суспільство » Херсонські громадські активісти оцінюють досвід співпраці з органами влади на трійку

Херсонські громадські активісти оцінюють досвід співпраці з органами влади на трійку

Співпраця херсонських громадських організацій із владою 
Як показали результати дослідження стану громадянського суспільства в Херсоні, яке провела компанія «Active-group» за замовленням Херсонської державної обласної адміністрації, середньозважена оцінка досвіду співпраці з органами влади у представників громадськості 3,46.
Про це розповів засновник компанії «Active-group», яка проводила дослідження, політолог Андрій Єременко під час презентації дослідження. Дослідження складалося з трьох етапів: – контент-аналіз публікацій в херсонських медіа (як міських, так і обласних), проведення фокус-групових дискусій з представниками громадянського суспільства області та кількісного дослідження.
На питання «Як часто персонал або волонтери вашої організації контактують (формально чи неформально) із державними структурами від імені інститутів громадянського суспільства (ІГС)?», 41,2% опитуваних відповіли, що вони в постійному контакті, 32,9% - нерегулярно, 12,9% - щомісяця, 10,6% - щодня або щотижня, а по 1,2% взагалі відповіли «щорічно» або «ніколи».
 Практично всі, хто відповіли на запитання, говорять про співпрацю із владою. ПРОТЕ, є велика кількість організацій, які відмовились від відповіді. Імовірно, ці організації із владою НЕ співпрацюють.
Найкраще працюють із громадськими організаціями, за результатами дослідження, окремі депутати місцевої ради (54,8%), окремі структурні підрозділи (42,5%), міська рада (35,7%). Але водночас міська рада лідирує й у відповідях на питання «Який орган влади найгірше працює із громадськими організаціями?» (29,8%) разом з обласною адміністрацією (28,5%) та центральними органами влади (27,4%).
Представники херсонських ІГС вважають, що найскладніше працювати з міською радою (16,9%), Херсонською ОДА (10,8%) та з управлінням соціального захисту (7,7%). Низка органів влади не потрапила у даний перелік (або потрапила із мінімальними результатами) через те, що з ними в принципі не співпрацюють, акцентував Андрій Єременко.
Легкість співпраці з органами влади за п’ятибальною шкалою учасники опитування оцінили менше, ніж на 3. Середньозважена оцінка 2,81% - по обласним органам влади і 2,70% - по міським органам влади. Співпраця з обласними органами влади оцінюється трохи краще, аніж з міськими. Причому різниця, нехай і не принципова, помітна по всіх оцінках.
На питання «Що найбільше заважає вашій організації співпрацювати з органами влади?» та «Що найбільше заважає громадським організаціям загалом співпрацювати з органами влади?» більшість опитуваних представників херсонської громадськості відповіли нерозуміння корисності такої співпраці з боку владних структур (60,0% та відповідно 61,2%).
Серед форм взаємодії та підтримки з боку органів влади частіше громадські організації отримували участь представника влади у заходах (67,6%), але хотіли б отримати проведення спільних заходів (51,8%).
Повну презентацію результатів соціологічного дослідження можна скачати за посиланням: https://goo.gl/uvW9m9
Посилання на відео трансляції:
перша частина: https://goo.gl/GQS6Lj
друга частина: https://goo.gl/GVrHHZ

Наше відео

Про нас

"Политическая Херсонщина" создана в июне 2000 года коллективом единомышленников, активистов Комитета избирателей Украины. За годы работы, наш сайт неоднократно менял дизайн, но главным в нем оставалось желание честно освещать общественные, политические и культурные события нашей области, отображая все точки зрения, которые присутствуют в нашем обществе.

Связаться с нами можно по адресу:
Херсон, Приднепровский спуск, 1, оф. 8,
телефоны (0552) 34-44-26, (066) 100 8191 
E-mail: polit.kherson@gmail.com

Редактор сайта Дементий Белый

розроблено - photografica