незалежний спостерігач

НЕЗАБАРОМ. Найочікуваніша кіноподія року – Одеський міжнародний кінофестиваль


З 29 вересня до 2 жовтня в межах секції Film Industry Office 11-го Одеського міжнародного кінофестивалю пройдуть онлайн-заходи для кінопрофесіоналів, спрямовані на підтримку і розвиток української індустрії кіно та міжнародне просування українського кінематографа: Пітчинг і Work in Progress, серія презентацій та панельних дискусій, конкурс пітчингу серіалів EastSeries, promoLAB
Детальніше

Дементій Бєлий,
редактор "Політичної Херсонщини",
політолог

Подарок від ЦВК: довідку про судимість можна й в електронному форматі

Сьогодні на семінарі з членами територіальних виборчих комісій ми обговорювали питання чи може бути належною електронна довідка про наявність (відсутність) судимості. Тепер, на запитання "Чи можна отримувати довідку про судимість в електронному форматі?" ...
Детальніше
Політична Херсонщина » Суспільство » Мед з Херсонщини експортують до країн ЄС та США

Мед з Херсонщини експортують до країн ЄС та США

Юрій Лавриненко. Фото Прес-служба Головного управління Держпродспоживслужби в Херсонській області
У Херсонській області офіційно зареєстровані 1554 пасіки. Найбільша серед них знаходиться в селі Таврійське Голопристанського району. Там живуть 200 бджолосімей. Її господар – Юрій Лавриненко. Бджолярством він займається вже більше 35 років. Каже, що головне для пасічника – прокинутись раніше за бджіл, аби встигнути перевірити, що у них все добре. Цього року, через погоду, меду назбирали дуже мало. Трохи врятував ситуацію соняшник, який добре цвів на сусідніх полях - повідомляє прес-служба Головного управління Держпродспоживслужби в Херсонській області.

- Якщо минулого року у серпні ми вже три рази проводили медозбір, то цього року лише один раз. А у серпні бджоли вже починають готуватись до зимівлі, тому це дуже важливий місяць для пасічників. – розповів Юрій Лавриненко.

Також Юрій Лавриненко першим в області запустив виробництво крем-меду. Це мед, до якого додають фруктовий сік у сухому 
вигляді.

Але виробництво меду для нього – лише побічна діяльність. Основне його заняття – розведення племінних бджіл української степової породи і їх продаж. Бо саме ця порода найбільш пристосована до життя в наших посушливих умовах.
Мед, зібраний бджолами в Херсонській області, цінується за кордоном. ТОВ ГК «Содружество» займається виключно експортом меду до країн ЄС та США. Зараз компанія подала документи, аби наш мед продавався і на китайському ринку.

- Ми закуповуємо мед в 9 областях України. Якщо казати по цифрам, то минулого року ми закупили 2,5 тисячі тон, з яких приблизно тисячу – саме у пасічників Херсонщини. Через багате різнотрав’я наш мед дуже люблять за кордоном. Але і вимоги там жорсткіші, ніж в Україні. Аби потрапити на закордонні ринки, ми, наприклад, перевіряємо мед на наявність 15 антибіотиків. Взагалі дослідження проходять у кількох лабораторіях: лабораторії на підприємстві, лабораторії Держпродспоживслужби в області та Києві, і у Німеччині. – розповів начальник виробництва виробничого комплексу програми «Мед» Олександр Ніконов.

До замовників мед потрапляє гомогенізованим (тобто різні сорти меду змішуються в одну однорідну консистенцію) у спеціальних контейнерах. І вже потім, за кордоном, його фасують у тару.
Наразі у підприємства є багато замовлень саме на цьогорічний мед. Але його ще не закупали, бо пасічники скаржаться на погані збори.

Кожний етап виробництва меду – від пасіки до місця реалізації – контролюється спеціалістами Головне управління Держпродспоживслужби в Херсонській області.

- Усі пасіки мають бути зареєстровані, паспортизовані та раз на рік проходити ветеринарно-санітарний контроль. В Україні діє програма державного контролю залишків ветеринарних препаратів. Херсонські пасіки також беруть в них участь, відбираються зразки і відправляються до київської лабораторії на дослідження. Також ми проводимо лабораторний контроль кожної партії готової продукції, яканаправляється на експорт.
Уже два роки поспіль, завдяки профілактичній роботі з агропідприємствами, на Херсонщині не було зафіксовано випадків мору бджіл.
Ті, хто займається виробництвом, переробкою або реалізацією меду, мають бути зареєстровані в Держпродспоживслужбі як оператори ринку харчових продуктів.
Усі харчові продукти ми рекомендуємо купувати лише у зареєстрованих операторів ринку, а не на узбіччі доріг. Бо визначити в домашніх умовах чи немає у меді якихось домішок – неможливо. При купівлі звертайте увагу на консистенцію – вона має бути однорідною. Мед не повинен бути занадто рідким. І скуштуйте його – не повинно бути жодних сторонніх присмаків. – зазначає начальник управління безпечності харчових продуктів та ветеринарної медицини ГУ Держпродспоживслужби у Херсонській області Віталій Боярський.Наше відео

Про нас

"Политическая Херсонщина" создана в июне 2000 года коллективом единомышленников, активистов Комитета избирателей Украины. За годы работы, наш сайт неоднократно менял дизайн, но главным в нем оставалось желание честно освещать общественные, политические и культурные события нашей области, отображая все точки зрения, которые присутствуют в нашем обществе.

Связаться с нами можно по адресу:
Херсон, Приднепровский спуск, 1, оф. 8,
телефоны (0552) 34-44-26, (066) 100 8191 
E-mail: polit.kherson@gmail.com

Редактор сайта Дементий Белый

розроблено - photografica