незалежний спостерігач

Херсонська область посіла 6 місце в рейтингу інтеграції регіонів України в європейський економічний простір


Індекс євроінтеграційного економічного поступу Херсонської області протягом п’яти років зріс у півтора рази. За підсумками 2019 р. регіон посів 6 місце в рейтингу областей за ІЄЕП, поліпшивши свою позицію з 2014 р. на 17 сходинок
Результати багаторічного дослідження оголошені під час онлайн-конференції, проведеної Херсонською міською громадською організацією «Центр досліджень південноукраїнського прикордоння» спільно з Херсонським державним університетом, Поліським фондом  міжнародних і регіональних досліджень та Асоціацією регіональних аналітичних центрів за сприяння Програми «МАТRA» Посольства Королівства Нідерландів в Україні. Учасники онлайн-конференції отримали електронні версії фінального аналітичного звіту.
Детальніше

Дементій Бєлий,
редактор "Політичної Херсонщини",
політолог

Довгий слід радянської брехні

Я неодноразово стикався із тим, як радянська влада при будь-якій можливості намагалася приховати правду. Приховувалося все, що завгодно. Наприклад, радянські кадебісти у 50-70-ті роки, тобто вже після смерті Сталіна, намагалися приховати справжній розмах ...
Детальніше
Політична Херсонщина » Суспільство » Журналісти Херсонщини навчаються

Журналісти Херсонщини навчаються


10 грудня 2021 року в  Херсоні відбувся  тренінг для журналістів Херсону та області  з теми: «ЖУРНАЛІСТИКА ДАНИХ: ІНСТРУМЕНТИ ТА ЛАЙФХАКИ РОБОТИ З ВІДКРИТИМИ ДЖЕРЕЛАМИ». 
Тренер Петро Боднар, аналітик  інтернет-видання «Texty.org»  розповів представникам херсонських ЗМІ про основи роботи з даними, а саме: як проводити обробку даних, їхнє очищення та базовий аналіз, якими є  засоби та форми візуалізації даних. Тренер розкрив секрети роботи  з джерелами даних в різних форматах, як  відкривати та обробляти різні типи даних, як проводити пошук історій  в статистичних даних, а також де отримати основні ні дані про економіку. 
Під час одноденного тренінгу  теоретичні та інформативні частини гармонійно поєднувались з практичними завданнями учасникам тренінгу, кожен зміг попрактикуватись  та отримати навички з заявленої теми. 
Відгуки журналістів підкреслили актуальність та новизну отриманої інформації, її корисність та необхідність в роботі, чіткість і змістовність викладення нового матеріалу професійним тренером.  Особливо важливою практикою для всіх виявились   засоби візуалізації даних за допомогою програми Florish. Цікавими виявились також і алгоритми роботи з таблицями та графіками. Журналістам сподобався індивідуальних підхід  до кожного учасника з боку тренера, його допомога у виконанні  складних завдань, наприклад, трансформація  табличних даних у кольоровий лінійний графік.  Журналісти запропонували організаторам  декілька  нових важливих тем для подальшого навчання.  
Тренінг був організований Українським Кризовим Медіа-центром за підтримки посольства Норвегії в Україні.  

Галина Бахматова

Наше відео

Про нас

"Политическая Херсонщина" создана в июне 2000 года коллективом единомышленников, активистов Комитета избирателей Украины. За годы работы, наш сайт неоднократно менял дизайн, но главным в нем оставалось желание честно освещать общественные, политические и культурные события нашей области, отображая все точки зрения, которые присутствуют в нашем обществе.

Связаться с нами можно по адресу:
Херсон, Приднепровский спуск, 1, оф. 8,
телефоны (0552) 34-44-26, (066) 100 8191 
E-mail: polit.kherson@gmail.com

Редактор сайта Дементий Белый

розроблено - photografica