незалежний спостерігач

Херсонська область посіла 6 місце в рейтингу інтеграції регіонів України в європейський економічний простір


Індекс євроінтеграційного економічного поступу Херсонської області протягом п’яти років зріс у півтора рази. За підсумками 2019 р. регіон посів 6 місце в рейтингу областей за ІЄЕП, поліпшивши свою позицію з 2014 р. на 17 сходинок
Результати багаторічного дослідження оголошені під час онлайн-конференції, проведеної Херсонською міською громадською організацією «Центр досліджень південноукраїнського прикордоння» спільно з Херсонським державним університетом, Поліським фондом  міжнародних і регіональних досліджень та Асоціацією регіональних аналітичних центрів за сприяння Програми «МАТRA» Посольства Королівства Нідерландів в Україні. Учасники онлайн-конференції отримали електронні версії фінального аналітичного звіту.
Детальніше

Дементій Бєлий,
редактор "Політичної Херсонщини",
політолог

Довгий слід радянської брехні

Я неодноразово стикався із тим, як радянська влада при будь-якій можливості намагалася приховати правду. Приховувалося все, що завгодно. Наприклад, радянські кадебісти у 50-70-ті роки, тобто вже після смерті Сталіна, намагалися приховати справжній розмах ...
Детальніше
Політична Херсонщина » Суспільство » Херсонці виступили проти демонтажу Оглядового колеса

Херсонці виступили проти демонтажу Оглядового колеса


10 січня у Херсоні люди вийшли з акцією протесту до атракціонів, які розташовані у парку "Херсонська фортеця". Вони виступають проти знесення оглядового колеса та вимагають діалогу із владою - повідомляє "Суспільно. Херсон"

Херсонці тримали у руках плакати: «Збережемо визначні пам`ятки Херсона», «Прозорість у прийнятті рішень».

Борис Романченко, який є членом громадської ради, розказав нам, що наприкінці 2021 року відбулося засідання комісії, де прийняли рішення про знесення атракціонів.

"Незрозуміло чому, засідання комісії, де прийняли остаточне рішення, відбулося за зачиненими дверима – без преси, не було трансляції засідання. Підприємця, який з 2004 року займається цими атракціонами, не пустили і не запросили. Він прийшов із документами, а його не пустили. У цій історії багато темних плям, яких ми не розуміємо", - говорити учасник акції Романченко.

Чоловік додає, що за його інформацією, тут також планують прибрати всі дерева, квіти. Замість цього зробити скейтпарк вартістю 70 млн грн коштом держсубвенції.

"Якщо ці гроші вкласти в якусь установу, коли в місті не працює жодне підприємство – наскільки це стимулює молодь, щоб вона не їхала за кордон на заробітки. Тобто після катання на скейтах, вони все одно поїдуть потім за кордон заробляти гроші. Можливо треба ці кошти витрачати більш розумно", - говорить Борис Романченко.


Вікторія Карпова говорить, що це оглядове колесо важливо зберегти саме на цьому місці.

"Настільки це візитівка нашого міста це колесо огляду, що коли до нас приїжджають з сусідніх країн друзі, то перш за все ведемо їх сюди. Це дає можливість огляду і центру міста, і зелених зон, наш Дніпро, плавні. Це завжди викликає таке захоплення усіх людей, які приїжджають. То я думаю, це найкраще місце огляду, яке може бути у нашому Херсоні", - каже Вікторія Карпова.

Херсонка Ганна Парфьонова обурена тим, що рішення про знесення оглядового колеса прийнято владою без порад із громадськістю.

"Мене це обурює – як це, ми обирали владу для чого? Щоб вони вирішували все, не питаючи громадськість? Вони краще знають, що нам потрібно? Вони нас вважають за лохів, за дурнів? Треба починати не з цього, а з того, як нам робити робочі місця для молоді", - говорить Ганна Парфьонова.

Провести роботи з демонтажу оглядового колеса міська влада доручила комунальному підприємству "Гарантія". Його директор Ігор Семенчев сказав, що 29 грудня була проведена експертиза споруди.

"У своїх висновках нам експертиза зауважила, що згідно з законодавчими актами відмова елементів колеса може стати причиною аварійної ситуації з прямою загрозою для людей. Внаслідок суцільної корозії можливі відриви металевих частин конструкції, травмування людей, а також падіння всієї конструкції. Технічний стан в цілому оцінюється, як аварійний", - розповів директор КП "Гарантія".

Співзасновник парку атракціонів Вадим Калініченко розказав, що поки представники влади з ним не зв`язувались, тож яких дій чекати надалі, поки не знає. Він показав документи, які підтверджують, що оглядове колесо у належному технічному стані. Експертиза була проведена у вересні 2021 року.


На засіданні міської комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій, яке відбулося після експертизи, оглядове колесо вирішили демонтувати. Комунальне підприємство Гарантія звернулося до Укрдержбудекспертизи для оцінки вартості цих робіт, після чого оголосило тендер на демонтаж, коштуватиме який понад 400 тисяч гривень, розказав Ігор Семенчев.

Учасники акції пообіцяли зареєструвати електронну петицію для збереження парку атракціонів. 

Наше відео

Про нас

"Политическая Херсонщина" создана в июне 2000 года коллективом единомышленников, активистов Комитета избирателей Украины. За годы работы, наш сайт неоднократно менял дизайн, но главным в нем оставалось желание честно освещать общественные, политические и культурные события нашей области, отображая все точки зрения, которые присутствуют в нашем обществе.

Связаться с нами можно по адресу:
Херсон, Приднепровский спуск, 1, оф. 8,
телефоны (0552) 34-44-26, (066) 100 8191 
E-mail: polit.kherson@gmail.com

Редактор сайта Дементий Белый

розроблено - photografica