незалежний спостерігач

Херсонська область посіла 6 місце в рейтингу інтеграції регіонів України в європейський економічний простір


Індекс євроінтеграційного економічного поступу Херсонської області протягом п’яти років зріс у півтора рази. За підсумками 2019 р. регіон посів 6 місце в рейтингу областей за ІЄЕП, поліпшивши свою позицію з 2014 р. на 17 сходинок
Результати багаторічного дослідження оголошені під час онлайн-конференції, проведеної Херсонською міською громадською організацією «Центр досліджень південноукраїнського прикордоння» спільно з Херсонським державним університетом, Поліським фондом  міжнародних і регіональних досліджень та Асоціацією регіональних аналітичних центрів за сприяння Програми «МАТRA» Посольства Королівства Нідерландів в Україні. Учасники онлайн-конференції отримали електронні версії фінального аналітичного звіту.
Детальніше

Дементій Бєлий,
редактор "Політичної Херсонщини",
політолог

Довгий слід радянської брехні

Я неодноразово стикався із тим, як радянська влада при будь-якій можливості намагалася приховати правду. Приховувалося все, що завгодно. Наприклад, радянські кадебісти у 50-70-ті роки, тобто вже після смерті Сталіна, намагалися приховати справжній розмах ...
Детальніше
Політична Херсонщина » Суспільство » У Львові стартує експеримент з реформування міліції – почнуть із аудиту

У Львові стартує експеримент з реформування міліції – почнуть із аудиту

 «Насамперед, ми хочемо з’ясувати, які є проблеми і чого львів’яни очікують від реформи міліції, – розповів Євген Захаров. – Тому буде проведено аудит, анонімне опитування персоналу і соціологічне дослідження у Львівській області» - повідомляє ZiK

За словами Захарова, на сьогодні загальної концепції реформування МВС в Україні не існує, точніше, є дві концепції, але вони розроблялися ще в березні, коли в країні не було воєнної ситуації, і на даний час уже не годяться.

За результатами проведеного на Львівщині експерименту планується розробити концепцію реформування всього МВС і розповсюдити ці напрацювання по всій країні. Для напрацювання моделі трансформації міліції створено сім робочих груп за окремими напрямами.

«Міліція Львівщини та особовий склад головного управління готові розпочати такий процес, – заявив начальник ГУ МВС України у Львівській області Дмитро Загарія. – Ми будемо сприяти Експертній раді і всім робочим групам, відкриємо всі активи, всі свої інформаційні можливості».

Також він додав, що в першу чергу потрібно реформувати блок міліції громадської безпеки, оскільки безпосередньо ця ланка найближча до населення. «Думаю, якщо нам вдасться реалізувати цей проект, ми зуміємо відновити довіру населення до міліції», – зазначив Загарія.

За словами голови Львівської обласної ради Петра Колодія, сьогодні багато функцій потрібно передати громаді. «У світлі реформи органів місцевого самоврядування і децентралізації це сьогодні дійсно є на часі», – заявив він.

Разом з тим, Євген Захаров зазначив, що в рамках цього експерименту будуть зроблені лише перші кроки до створення місцевої муніципальної міліції, які не потребують зміни законодавства.

«На сьогодні зміна закону – це доволі довгий процес, і не слід чекати, що навіть прогресивні зміни будуть радо сприйматися і будуть тут же впроваджуватися в життя. Тому ми будемо робити перші кроки, реалізовувати модель community policing – йдеться про співпрацю міліції з місцевим населенням, яка передбачає значно більшу кількість контактів і оцінку дій міліції місцевим населенням», – сказав голова Експертної ради.

«Але хочу зазначити, що розвиток місцевої або муніципальної міліції залежить, насамперед, від розвитку місцевих громад – наскільки вони зрілі і в змозі справді здійснювати громадський контроль за діями міліції. Саме тому для експерименту був обраний Львів, бо ми якраз розраховуємо на сильну львівську громадськість, яка, на наш погляд, порівняно з іншими регіонами є найсильнішою і має добрий контакт із новопризначеним начальником обласного управління міліції», – зазначив він.

Перший заступник міського голови Львова Олег Синютка при цьому додав, що проти половинчастих рішень у реформуванні міліції і буде на цьому наполягати. «Ми повинні йти на кардинальні зміни, інакше нічого не вийде», – наголосив він

Наше відео

Про нас

"Политическая Херсонщина" создана в июне 2000 года коллективом единомышленников, активистов Комитета избирателей Украины. За годы работы, наш сайт неоднократно менял дизайн, но главным в нем оставалось желание честно освещать общественные, политические и культурные события нашей области, отображая все точки зрения, которые присутствуют в нашем обществе.

Связаться с нами можно по адресу:
Херсон, Приднепровский спуск, 1, оф. 8,
телефоны (0552) 34-44-26, (066) 100 8191 
E-mail: polit.kherson@gmail.com

Редактор сайта Дементий Белый

розроблено - photografica