незалежний спостерігач

«Це книга-пам’ять і книга-повага»: В Києві вийшло унікальне історико-культурне видання з історії кримськотатарського народу


«Це книга-пам’ять і книга-повага»: інтерв’ю з керівником проєкту «Календар пам’яті» про унікальне двомовне видання з історії Криму.
Нещодавно у Києві презентували унікальне історико-культурне видання — «Календар знаменних і пам’ятних дат з історії Криму і кримськотатарського народу». Унікальність цього проєкту — у поєднанні наукової точності, візуальної культури та глибокої поваги до національної спадщини. Ми поговорили з керівником проєкту Ібрагімом Сулеймановим про зміст, структуру, команду та виклики, з якими довелося стикнутись. Тим паче, що протягом року, ми періодично намагалися висвітлювати як саме просувається цей проект.
Детальніше

Дементій Бєлий,
редактор "Політичної Херсонщини",
політолог

Барабани радості або кілька слів про українське відродження

Я назавжди запам'ятав як на початку 90-х років на якусь херсонську філологічну конференцію прийшла із доповіддю талановита викладачка з української філології Херсонського державного університету Наталія Чухонцева з купою книжок. Й замість вступу почала ці ...
Детальніше
Політична Херсонщина » Колонки » Дементій Бєлий » Виборчі комісії: перевага за пропрезидентськими партіями

Дементій Бєлий,
редактор "Політичної Херсонщини",
політолог

Виборчі комісії: перевага за пропрезидентськими партіями

Чи змогли партії заповнити всі посади в комісіях?

На цих виборах комісії формуються у складі від дев’яти до вісімнадцяти осіб.  У максимальному складі (18 осіб) сформовано менше половини з усіх комісій - дев’ять з двадцяти трьох.

Одинадцять комісій сформовані у складі від 15 до 17 членів.

У мінімальному складі сформована Голопристанська районна виборча комісія. Й на першому ж засіданні у цій комісії були присутні усього п’ять з дев’яти  членів. Тому, мінімальний склад в цій комісії може ускладнити проведення виборів до Голопристанської районної ради. Про причини цієї ситуації ми вже писали.  Друга за кількістю членів є також Голопристанська, але міська виборча комісія. Вона має дванадцять членів. Ймовірно, Гола Пристань не дозріла до свого статусу міста обласного значення. Й це може спричинити проблеми під час виборів.

В цілому, політичні партії спромоглися заповнити вакантні посади у виборчих комісіях, що полегшить організацію виборчого процесу.

Політичне розмаїття у виборчих комісіях


В комісіях представлено двадцять три політичні партії, з яких п’ять політичних сил отримали 76% всіх місць. Це Блок Петра Порошенка (18% місць), ВО «Батьківщина» (18% місць), «Опозиційний блок» (17%), «Народний фронт» (12%) та Радикальна партія Олега Ляшка (11%).

Якщо врахувати, що Блок Петра Порошенка, Народний фронт та УДАР вирішили об’єднатися, то саме ця президентська політична сила отримала найбільшу кількість місць у виборчих комісіях першого рівня в Херсонській області, а саме 114 місць, або 30%.

Блок Петра Порошенка отримав й більше всього керівних посад – 14 з 69, а саме чотири посади голів комісії (Херсонська обласна, Генічеська, Нижньосірогозька, Іванівська районні виборчі комісії), п’ять заступників та п’ять секретарів.


На одну посаду менше у «Опозиційного блоку» - 13. «Опозиціонери» отримали також чотири посади голів комісій (Каховська міська, Бериславська, Високопільська, Чаплинська), шість заступників та три секретаря комісії.

12 керівних посад отримала ВО «Батьківщина», з яких чотири посади голови комісії (Голопристанська міська, Каховська, Нововоронцовська та Скадовська районні комісії), п’ять заступників та три секретаря комісій.

11 керівних посад у «Народного фронта»  - три посади голів комісій (Великоолександрівська, Голопристанська та Горностаївська районні), дві посади заступника, шість секретарів комісій.

7 керівних посад у Радикальної партії Олега Ляшка – три посади голови ( Білозерська, Великолепетиська та Новотроїцька районні), одного заступника та три посади секретаря комісій.

Таким чином, ті ж п’ять політичних партій, які отримали більше усього місць в комісіях, вони ж отримали й найбільшу кількість керівних посад – 83%.

Подібна монополія є природньою, бо згідно закону про місцеві вибори гарантовані місця у виборчих комісіях отримали партії, що мають фракції у парламенті. Всі вакантні місця заповнюються за поданням місцевих осередків інших партій, а у разі потреби проводиться жеребкування.

Якщо знову взяти до уваги особливості політичного блокування, то пропрезидентські політичні сили мають перевагу й у розподілі всіх керівних посад. Блок Петра Порошенка, Народний Фронт та УДАР отримала 26 з 69 керівних посад, або 38% у тому числі сім посад голів комісій.

«Майданівські» партії не цураються залучати колишніх регіоналів по своїм квотам

Представники Комітету виборців зробили експрес-аналіз попереднього виборчого досвіду членів виборчих комісій. Подібний аналіз є досить фрагментарним, бо повних баз даних членів виборчих комісій не існує у вільному доступі. Спираючись на відкриті відомості складів окружних виборчих комісій, які формувалися у Херсоні, Новій Каховці, Каховці, Бериславі та Цюрупинську, відомостей про довірених осіб, а також Люстраційного списку членів виборчих комісій, які були помічені у недоброчесній поведінці (список був складений КВУ у квітні 2014 року), можна зробити наступні висновки:

На момент публікації списків членів виборчих комісій, з «майданівських» політичних партій – лише  УДАР та Блок Петра Порошенка не скористалися послугами колишніх членів виборчих комісій, які мають сумнівну репутацію або працювали на Партію Регіонів. Але вже 10 вересня у Блоці Петра Порошенка «виправили» ситуацію та замінили голову обласної виборчої комісії на колишнього регіонала, якого у 2010 році критикували за факти порушень норм виборчого права.

З  інших «майданівських» партій  найчастіше подавали діючих та колишніх регіоналів та комуністів представники Радикальної партії Олега Ляшка (помічені чотири особи, при чому одна – із Люстраційного списку КВУ) та «Батьківщини» (три особи).  Народний фронт подав від своєї партії одну особу, яка багато років працювала у виборчих комісіях від імені регіоналів.

До речі, найбільш політично послідовні представники Опозиційного блоку та Нашого краю. Ми не зафіксували жодного випадку, щоб від цих партій у комісії потрапили представники «майданівських» партій.

Жінкам у нас всюди дорога

80% членів  територіальних виборчих комісіях Херсонської області є жінки.  Вони переважають на всіх посадах у комісіях та у всіх вікових групах. Жінки це – 19 голів, 20 заступників, 20 секретарів та 243 члена комісії. Чоловіків на керівних посадах на порядок менше – 4 голови, по 3 заступника та секретаря.

Щодо віку. Два члени комісії мають по 78 років. Це Міра Всеволодівна Черній, яка представляє у Скадовській районній виборчій комісії Блок Петра Порошенко, та Григорій Єрвенович Крігер, який представляє у Чаплинській районній виборчій комісії ВО «Свободу»

Три члени виборчих комісій мають по 19 років. З них одна – Євгенія Лілік з Горностаївки є наймолодшим в області заступником голови комісії, представницею ВО "Батьківщини".

Наше відео

Про нас

"Политическая Херсонщина" создана в июне 2000 года коллективом единомышленников, активистов Комитета избирателей Украины. За годы работы, наш сайт неоднократно менял дизайн, но главным в нем оставалось желание честно освещать общественные, политические и культурные события нашей области, отображая все точки зрения, которые присутствуют в нашем обществе.

Связаться с нами можно по адресу:
Херсон, Приднепровский спуск, 1, оф. 8,
телефоны (0552) 34-44-26, (066) 100 8191 
E-mail: polit.kherson@gmail.com

Редактор сайта Дементий Белый

розроблено - photografica