незалежний спостерігач

Ібрагім Сулейманов: Ворог, апелюючи до статті про колабораціонізм, говорить кримчанам, що їм в Україну не треба тому що всі опиняться за ґратами

В гостях у "Політичної Херсонщини" відомий громадський діяч, медійник Ібрагім Сулейманов. Це вже четверта зустріч й вже перетворилася на добру традицію.  Й ми говоримо про Крим, Херсон і чим живе громада кримських татар в такі складні часи.

Детальніше

Дементій Бєлий,
редактор "Політичної Херсонщини",
політолог

Барабани радості або кілька слів про українське відродження

Я назавжди запам'ятав як на початку 90-х років на якусь херсонську філологічну конференцію прийшла із доповіддю талановита викладачка з української філології Херсонського державного університету Наталія Чухонцева з купою книжок. Й замість вступу почала ці ...
Детальніше
Політична Херсонщина » Колонки » Катерина Пономаренко » Більшість державних коштів в Херсоні розподіляється "в ручному режимі"

Більшість державних коштів в Херсоні розподіляється "в ручному режимі"

Проміжні результати дослідження презентував експерт Причорноморського центру Володимир Молчанов на засіданні Громадської ради при Херсонському міському голові, яке відбулося в п’ятницю, 5 лютого. Висновок зроблений на основі дослідження тендерної документації Управління транспортної, дорожньої інфраструктури і зв’язку та Управління капітального будівництва Херсонської міської ради.

"У транспортному управлінні відсоток закупівель, здійснених за конкурсом – 11,8 %, в УКБ – 9, 1 %", - прокоментував Володимир Молчанов.
Експерт навів приклади штучного розділення предмету закупівель на частини, аби уникнути конкурсу (Управління транспортної, дорожньої інфраструктури і зв’язку).

- Договори №№ 80 і 104 обидва від 20.05.15 між УТДІЗ та КП «Дорожник» (директор Сергій Герасимюк), предмети обох договорів – послуга з поточного ремонту вул. Кутузова, суми обох договорів – по 116144,40 грн (гранична сума без торгів для послуг і товарів – 200000 грн).

- №137від 07.07 та № 182 від 01.09 між тими ж, суми 116070 та 116187, предмет – поточний ремонт вул. 40р.жовтня. Разом подібних договорів-двійників на суми від 116 до 117 тис між УТДІЗ та КП «Дорожник» – 10 шт.

- У КП «Славута» (директор Леонід Яковенко) двічі закуповувались люки і кришки на 109122,0 та 98999,4 грн.

- №№262 від 05.11 та 279 від 12.11 на 895827,00 кожний, предмет обох - Кап.ремонт вул.49 ГХД,28-вул.Ворошилова,27 підрядник ПП "Херсонтехнопроект" (директор Віталій Фоменко, діяльність згідно з ЄДРПОУ – оптова торгівля).

- Послуги з поточного ремонту вул. Бегми розбито на два однакових договори по 113362,91 грн, але між двома різними підрядниками – ТОВ «Камелія-1» та ПрАТ «РБУ-3».

Той же КП «Дорожник» взяв участь у трьох з шести процедурах закупівлі УТДІЗ у формі відкритих торгів, і програв їх усі. Одна з процедур передбачала закупівлю піщано-гравійних сумішів (виграв ДП «Херсоноблавтодор» на суму 971,9 тис. грн), при цьому окремо, без процедури закупівлі, з підприємством, що програло торги, укладено договір на той самий предмет закупівлі на 118,999 тис.грн.

Цікаво, що найбільший за сумою замовлень підрядник ТОВ «Камелія-1» (директор Володимир Волчонок), обсяг замовлень 7332,4 тис. грн, 38 договорів, або 17% освоєних УТДІЗ коштів, у тендерах цього замовника взагалі участі не бере. Так само не беруть участь ТОВ «Кайсар ЛТД» (39 договорів, 1909 тис. грн) і ПП «Комплектавтодор (7 договорів, 3505 тис грн).

Попередній висновок експертів – розподіл замовлень відбувається неефективно, за принципом задоволення фінансових потреб підрядників, а не ефективності за критерієм ціна/якість, замовник старанно уникає відкритих торгів, а якщо все ж їх проводить, то серед стійкого угрупування постійних підрядників (11 підприємств), часто розбиваючи на лоти, щоб кожному дісталось (з 6 тендерів лише один мав зовнішні ознаки конкурентності – 5 учасників, з яких один постійний (КП «Дорожник»), і переможець – новачок.

В Управлінні капітального будівництва роздрібненням роботи на 2 однакових не обмежуються – виділяють окремі етапи під різними назвами і навіть з різними кодами економічної класифікації (одна частина робіт йде як реконструкція, друга (іноді також третя) – як нове будівництво. Загальна сума кошторисів перевищує поріг відкритих торгів для робіт. За словами Володимира Молчанова, подібна віртуозність є можливою завдяки тому, що проектні роботи доручаються тим самим підрядникам, з якими потім укладаються договори на реконструкції чи будівництва.

Приклади:

- ТОВ «Гідроенерго» розробило18 проектів і виконало без тендерів однотипні будівельні роботи з капітальних ремонтів тепломереж міста на загальну суму з проектами 1940 тис грн.

- ПП «Газкотлоспецмонтажналадка» виграло єдиний проведений УКБ тендер на будівництво опалювальної поліклініки за власним проектом (тобто мало можливість власноруч закласти в тендерну документацію завідомо непотрібні роботи для вимушеного збільшення цін конкурентами в торгах, бо окрім розробників проекту ніхто не в змозі побачити ні проект, ні повний фронт робіт, ні технічні умови, що часто містять додаткові вимоги).

- Та ж «Газкотлоспецмонтажналадка» розробила2 проекти і виконала будівельні роботи з реконструкції каналізаційно-насосної станції селища Жовтневе і будівництву каналізаційних мереж селища Жовтневе на суми відповідно 1181 та 1019 тис.грн.

"Висновок – в силу особливостей закону, УКБ практично без ризиків отримати звинувачення в порушеннях, може повністю уникати конкурентних процедур, а якщо їх уникнути неможливо – є серед комерційних структур професіонали, здатні перетворити процедуру на фарс", - зазначає Володимир Молчанов.

У цілому експерти Причорноморського центру політичних та соціальних досліджень вважають, що Херсон потребує негайного приєднання до системи «PROZORRO», а ще краще – створення власного майданчику поза межами системи. Громадська рада при мері підтримала цю ідею та передала рекомендацію міському голові. Крім того, вислухавши презентацію, члени ГР вирішили на наступне засідання запросити керівників підрозділів, до яких у експертів виникли питання та спробувати налагодити з ними діалог.

Наше відео

Про нас

"Политическая Херсонщина" создана в июне 2000 года коллективом единомышленников, активистов Комитета избирателей Украины. За годы работы, наш сайт неоднократно менял дизайн, но главным в нем оставалось желание честно освещать общественные, политические и культурные события нашей области, отображая все точки зрения, которые присутствуют в нашем обществе.

Связаться с нами можно по адресу:
Херсон, Приднепровский спуск, 1, оф. 8,
телефоны (0552) 34-44-26, (066) 100 8191 
E-mail: polit.kherson@gmail.com

Редактор сайта Дементий Белый

розроблено - photografica