незалежний спостерігач

65% українців вважають нашу Перемогу дуже ймовірною, – результати соцдослідження


Українці вірять в в ЗСУ (63%), сім’ю, родичів та близьких (49%), щоденну працю (27%) та в Бога (21%). Віри у державу та у суспільство в українців менше - лише 12% і 8% відповідно. Ці результати показало опитування, яке було проведено на замовлення Національної платформи стійкості та згуртованості весною цього року.
Про ці та інші відомості йдеться в матеріалі, який ми оприлюднили на нашому сайті.
Детальніше

Дементій Бєлий,
редактор "Політичної Херсонщини",
політолог

Барабани радості або кілька слів про українське відродження

Я назавжди запам'ятав як на початку 90-х років на якусь херсонську філологічну конференцію прийшла із доповіддю талановита викладачка з української філології Херсонського державного університету Наталія Чухонцева з купою книжок. Й замість вступу почала ці ...
Детальніше
Політична Херсонщина » Хроніка » ХОО КВУ розпочинає діяльність по впровадженню безоплатної правової допомоги в ОТГ

ХОО КВУ розпочинає діяльність по впровадженню безоплатної правової допомоги в ОТГ

Мешканці об’єднаних територіальних громад потребують безоплатної правової допомоги. Херсонський офіс Мережі правового розвитку на базі ХОО КВУ розпочинає діяльністю по впровадженню БПД в громадах.

Сьогодні в сільських районах Херсонської області, як й по всій Україні відбуваються кардинальні зміни в процесі реформи децентралізації та об’єднання громад. Лише за останній рік в області подвоїлася кількість об’єднаних територіальних громад, які охоплюють вже більше половини території області. У жовтні в деяких ОТГ відбулися вибори, але разом з новими перспективами з’явилися й проблеми…

Новообрані депутати потребують методичної допомоги у створені нових механізмів розвитку громад, залучення громадян до прийняття рішень та вирішенні нагальних проблем.  Органи місцевого самоврядування не виконують обов’язків надання безкоштовної правової допомоги. Тому з листопада Херсонська обласна організація Комітету України розпочала проект «Розвиток громад Херсонщини через вдосконалення механізму правової допомоги», який передбачає 3 компоненти:    

-Діяльність офісу Мережі правового розвитку ХОО КВУ, який вестиме роботу по впровадженню механізмів надання безоплатної правової допомоги в ОТГ.

- В 2 ОТГ (Кочубеївській та Виноградівській) спеціалісти херсонського офісу допоможуть створити Центри правової інформації та консультації  по наданню безоплатної правової допомоги, ще в 5-х на етапі громадського обговорення механізмів безоплатної правової допомоги будуть організовані або виїзні, або дистанційні правові консультації. Це буде сприяти подоланню правової ізоляції бідних верств населення.

- В 3 ОТГ спеціалісти херсонського офісу планують залучити сільських активістів для проведення моніторингу дотримання прав людини та виявленню місцевих проблем. Систематизація виявлених проблем, обговорення із представниками місцевої влади дасть можливість залучити створення механізмів взаємодії місцевої громади із владою в ОТГ.

Як розповів керівник проекту Олександр Мошнягул, завдяки діяльності ХОО КВУ та партнерських організацій ради трьох ОТГ області ухвалили програми розвитку безоплатної первинної правової допомоги, в двох громадах до процесу розвиту правової допомоги підключилися сільські громадські активісти.

«Робота офісу Мережі правового розвитку ХОО КВУ по налагодженню механізму правової допомоги, залученню нових громад до розробки механізмів надання первинної правової допомоги, залучення сільських активістів до моніторингу дотримання прав людини в ОТГ й їхнього вирішення через надання правової допомоги, вирішить проблем як окремих громадян, так і  цілих громад, створить умови для надання допомоги там, де раніше вона просто не могла надаватись»,  - прокоментував керівник проекту.

Даний проект здійснюється за підтримки Міжнародного Фонду «Відродження».

Наше відео

Про нас

"Политическая Херсонщина" создана в июне 2000 года коллективом единомышленников, активистов Комитета избирателей Украины. За годы работы, наш сайт неоднократно менял дизайн, но главным в нем оставалось желание честно освещать общественные, политические и культурные события нашей области, отображая все точки зрения, которые присутствуют в нашем обществе.

Связаться с нами можно по адресу:
Херсон, Приднепровский спуск, 1, оф. 8,
телефоны (0552) 34-44-26, (066) 100 8191 
E-mail: polit.kherson@gmail.com

Редактор сайта Дементий Белый

розроблено - photografica