незалежний спостерігач

Херсон зібрав Форум громадських організацій в день спонтанності

16 березня в Херсоні відбувся Форум громадських організацій, в день, коли «Все, що ти робиш – правильно!» Також в цей день відзначають День без селфі, День спонтанності, День свободи інформації  і День кольорових олівців. Також в цей день у 2014 році відбувся незаконний референдум у Криму, організований російськими окупантами, а в 2022 році в цей день росія скинула надпотужну бомбу на Драматичний театр у центрі Маріуполя. Знаменитий видався деньок! 
Детальніше

Дементій Бєлий,
редактор "Політичної Херсонщини",
політолог

Невипадкове співпадіння. Окупанти готують мобілізацію херсонців

На тимчасово окупованій території Херсонської області у часі співпало дві події: Подія перша. Малозрозуміла для невійськових. Росіяни включили наші окуповані території до свого південного військового округу. Для довідки: Військовий округ в росії - це ...
Детальніше
Політична Херсонщина » Хроніка » В умовах децентралізації – проблеми з безоплатною правовою допомогою

В умовах децентралізації – проблеми з безоплатною правовою допомогою

Сьогодні в сільських районах Херсонської області, як й по всій Україні відбуваються кардинальні зміни в процесі реформи децентралізації та об’єднання громад. Це не механічний процес укрупнення територій, а можливість змінити суспільні відносини, вивільнити суспільні енергію та активність, посилити дотримання прав людини в новостворених громадах, створити механізми включення громадян у прийняття рішень та захист своїх прав. Але разом з тим виникає чимало нових викликів для громади, наприклад, потрібно заново налагоджувати процес надання безоплатної правової допомоги.

Про це говорили представники Мережі правового розвитку під час першої зустрічі координаційної ради, створеної для налагодження ефективної комунікації між надавачами безоплатної правової допомоги (БПД) в громадах та судами в Херсонській області.

У зв’язку з тим, що повноваження перенеслись з районних центрів власне в об’єднані громади,  безоплатну допомогу, передбачену українським законодавством, потрібують саме там, на місцях. Але поки що в ОТГ немає жодного уявлення, що таке БПД та як її забезпечити.

Члени координаційної ради прийшли до висновку, що необхідно організовувати навчання для співробітників ОТГ, а також робити більше виїзних приймалень в села громади, щоб бути дійсно ближчими до людей і допомагати вирішувати реальні проблеми.

На сьогоднішній день херсонський офіс Мережі правового розвитку, що працює на базі ХОО КВУ, готує Меморандуми з Кочубеївською та Виноградівською громадами про відкриття там центрів з надання безоплатної правової допомоги. Ще в 5-х на етапі громадського обговорення механізмів безоплатної правової допомоги будуть організовані або виїзні, або дистанційні правові консультації. Це буде сприяти подоланню правової ізоляції бідних верств населення. У 3 ОТГ спеціалісти херсонського офісу планують залучити сільських активістів для проведення моніторингу дотримання прав людини та виявленню місцевих проблем.


Наше відео

Про нас

"Политическая Херсонщина" создана в июне 2000 года коллективом единомышленников, активистов Комитета избирателей Украины. За годы работы, наш сайт неоднократно менял дизайн, но главным в нем оставалось желание честно освещать общественные, политические и культурные события нашей области, отображая все точки зрения, которые присутствуют в нашем обществе.

Связаться с нами можно по адресу:
Херсон, Приднепровский спуск, 1, оф. 8,
телефоны (0552) 34-44-26, (066) 100 8191 
E-mail: polit.kherson@gmail.com

Редактор сайта Дементий Белый

розроблено - photografica