незалежний спостерігач

65% українців вважають нашу Перемогу дуже ймовірною, – результати соцдослідження


Українці вірять в в ЗСУ (63%), сім’ю, родичів та близьких (49%), щоденну працю (27%) та в Бога (21%). Віри у державу та у суспільство в українців менше - лише 12% і 8% відповідно. Ці результати показало опитування, яке було проведено на замовлення Національної платформи стійкості та згуртованості весною цього року.
Про ці та інші відомості йдеться в матеріалі, який ми оприлюднили на нашому сайті.
Детальніше

Дементій Бєлий,
редактор "Політичної Херсонщини",
політолог

Барабани радості або кілька слів про українське відродження

Я назавжди запам'ятав як на початку 90-х років на якусь херсонську філологічну конференцію прийшла із доповіддю талановита викладачка з української філології Херсонського державного університету Наталія Чухонцева з купою книжок. Й замість вступу почала ці ...
Детальніше
Політична Херсонщина » Політика » Суд над Скадовським міським головою. Акт п'ятий й не останній

Суд над Скадовським міським головою. Акт п'ятий й не останній

Мітинг на захист Олександра Яковлєва 
Апеляційний суд Херсонської області й сьогодні не зміг винести рішення по справі Скадовського міського голови, представника "Самопомічі" Олександра Яковлєва. У засіданні знову була оголошена перерва. В третій раз судді зберуться вже 27 лютого. Як й минулого разу на захист відстороненого від своїх обов'язків міського голови зібралися херсонці та скадовчані, а також приїхала й команда народних депутатів, бо, як сказала віце-спікер Верховної ради Оксана Сироїд, якщо ми не будемо протистояти, захищати та підтримувати один одного, то прийдуть за кожним. 

Сьогодні судді лише заслухали прокурорів та свідків, а також дослідили матеріали кримінального впровадження проти Олександра Яковлєва. 
Нагадаємо, що  це кримінальне впровадження було розпочате в середині жовтня минулого року по факту закупівель на суму трохи більше тисячі гривень, що здійснив міськвиконком у магазині канцтоварів дружини скадовського мера у 2016 - 2017 рр. 
Як відомо, впровадження було закрите наприкінці листопаду за відсутністю складу злочину, а Скадовський районний суд під Новий рік оштрафував Олександра Яковлєва за виявлений конфлікт інтересів  на суму шість тисяч вісімсот гривень та позбавив його права займати посаду міського голови протягом року. Це рішення викликало в місті бурхливі акції протесту. До речі, й сьогодні більше сотні городян приїхали підтримати свого міського суду до стін Апеляційного суду.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: "Депутати та городяни захищали сьогодні Скадовського мера"

Також відразу п'ять народних депутатів від ВО "Самопомічі" прибули у Херсон, щоб підтримати свого однопартійця. На засіданні суду були присутні голова фракції Олег Березюк, віце-спікер Оксана Сироїд, народні депутати Тетяна Острікова, Ірина Подоляк та Андрій Журжій. 
Олександр Яковлєв
Як написав на своїй сторінці у Фейсбуці Олександр Яковлєв, він сподівається, що через тиждень "апеляційний суд поставить крапку в цій справі, яка вже продовжується з вересня 2017 року, по якій вже списано не одна пачка паперу, пройшло три засідання суду першої інстанції, два засідання апеляційного суду і все це через уяву однієї особи (мається на увазі колишній секретар Скадовської міської ради, депутат від партії "Відродження" Ольга Бутенко, яка подала скаргу у поліцію - ред.), що я начебто мав зацікавленість в здійсненні цих операцій. Я думаю, що сумарні судові витрати та витрати слідчих вже у сто разів перевищили суму закупівель. Хто буде потім відповідати за таке марнотратство?".
Оксана Сироїд, віце-спікер Верховної Ради  
Власну точку зору на справу про відсторонення Олександра Яковлєва з посади міського голови висловила й віце-спікер Верховної Ради Оксана Сироїд: "Три колоски для кожного. Сьогодні в Апеляційному суді розглядали справу про антикорупційне правопорушення проти мера Скадовська Олександра Яковлєва. З усією серйозністю досліджували докази і допитували свідків для того аби встановити чи був конфлік інтересів у мера:
- коли працівниця бухгалтерії виконкому Міської ради купила за 76 гривень міських грошей змінну губку для гербової печатки у магазині, який належить дружині мера;
- коли заступник мера з будівництва витратив 836 гривень міських грошей на фарбу та пензлики в магазині, де мер є серед засновників.
Прокурори при цьому погоджуються, що міський бюджет і інтереси громади не постраждали. Але ж прокуратура, як ми знаємо, дуже принципова інституція. Тому вони прагнуть відновити справедливість і довести, що мер мав інтерес у тому, аби 900 гривень за жодних обставин не обійшли магазини, які приносять прибутки його родині.
Апогеєм цього процесу був допит свідків прокурором:
- Тобто Ви просто взяли губку (фарбу) і накладні і пішли? Не заплативши?
- (розгублено) Бо відповідно до закону ми можемо платити лише за фактом...
- А звідки у Вас була впевненість, що міська рада оплатить рахунки?
- (ще більш розгублено) Тому, що це - міська рада...
В цьому діалозі вся потворність системи. Прокурор не знає, що закон забороняє робити передоплату з бюджетних грошей! Але його природня недовіра до оплати за фактом означає, що він має досвід "кидання на гроші" і сам вочевидь працює лише за передоплату. І точно не за 900 гривень.
Це все видавалося б кумедним. Але зовсім не весело спостерігати за людиною, яку принижують у такому фарсі. А з огляду на наслідки мальдівсько-сейшельських походеньок, прокладки "Укроборонпрому", відшкодування ПДВ (список не вичерпний), маємо класичну справу "про три колоски". Тобто сьогодні у безпеці може почуватися лише той, хто збагачується за рахунок держави і то у великих розмірах. А за чесну працю для тебе знайдуть "900 гривень"".
"Що робити? Протистояти і захищати і підтримувати один одного. Інакше прийдуть за кожним" - робить висновок народна депутатка.

Наше відео

Про нас

"Политическая Херсонщина" создана в июне 2000 года коллективом единомышленников, активистов Комитета избирателей Украины. За годы работы, наш сайт неоднократно менял дизайн, но главным в нем оставалось желание честно освещать общественные, политические и культурные события нашей области, отображая все точки зрения, которые присутствуют в нашем обществе.

Связаться с нами можно по адресу:
Херсон, Приднепровский спуск, 1, оф. 8,
телефоны (0552) 34-44-26, (066) 100 8191 
E-mail: polit.kherson@gmail.com

Редактор сайта Дементий Белый

розроблено - photografica