незалежний спостерігач

«Це книга-пам’ять і книга-повага»: В Києві вийшло унікальне історико-культурне видання з історії кримськотатарського народу


«Це книга-пам’ять і книга-повага»: інтерв’ю з керівником проєкту «Календар пам’яті» про унікальне двомовне видання з історії Криму.
Нещодавно у Києві презентували унікальне історико-культурне видання — «Календар знаменних і пам’ятних дат з історії Криму і кримськотатарського народу». Унікальність цього проєкту — у поєднанні наукової точності, візуальної культури та глибокої поваги до національної спадщини. Ми поговорили з керівником проєкту Ібрагімом Сулеймановим про зміст, структуру, команду та виклики, з якими довелося стикнутись. Тим паче, що протягом року, ми періодично намагалися висвітлювати як саме просувається цей проект.
Детальніше

Дементій Бєлий,
редактор "Політичної Херсонщини",
політолог

Барабани радості або кілька слів про українське відродження

Я назавжди запам'ятав як на початку 90-х років на якусь херсонську філологічну конференцію прийшла із доповіддю талановита викладачка з української філології Херсонського державного університету Наталія Чухонцева з купою книжок. Й замість вступу почала ці ...
Детальніше
Політична Херсонщина » Політика » Шість відсотків херсонців й досі позитивно оцінюють Росію

Шість відсотків херсонців й досі позитивно оцінюють Росію

Образ Росії для українців 
Росія для херсонців асоціюється із агресією та Путіним – продемонстрували фокус-групи, які були проведені в рамках всеукраїнського дослідження. На ілюстрації ми бачимо ключові асоціації учасників фокус-груп із словом "Росія". Як бачимо, більшість називали "агресор", "Путін", але також ми бачимо й інші популярні асоціації "брати", "сусід", "СРСР", "велика держава".
66% опитаних оцінюють Росію негативно або дуже негативно. Й лише 6%, тобто в одинадцять раз менше – позитивно або дуже позитивно.
Лише 12% мешканців нашої області бажали б бачити Україну у 2030 році членом Євразійського митного союзу. Для порівняння: в чотири рази більше херсонців (48%) хотіли б бачити Україну в 2030 році у складі Європейського союзу. Прихильників Європейського союзу в нашій області є вищою ніж по всьому Сходу та Півдню України. При цьому лише 28% херсонців хотіли б, щоб наша країна увійшла б до НАТО.  
Чи хочуть українці до ЄС? 
Ці відомості були отримані в рамках загальнонаціонального опитування з сімома місцевими збільшеними вибірками  «Можливості та перешкоди на шляху демократичного транзиту України», яке було проведено у липні  2018 року.
Польові роботи загальнонаціонального опитування проводилися Київським міжнародним інститутом соціології. Польові роботи фокус – груп проводилися GfK-Україна. Середня похибка дослідження складає +\-  3%
Це дослідження стало можливим за фінансової підтримки Агентства США З міжнародного розвитку  (USAID), Уряду Швеції та Фонду розвитку ефективного врядування Великої Британії.

Наше відео

Про нас

"Политическая Херсонщина" создана в июне 2000 года коллективом единомышленников, активистов Комитета избирателей Украины. За годы работы, наш сайт неоднократно менял дизайн, но главным в нем оставалось желание честно освещать общественные, политические и культурные события нашей области, отображая все точки зрения, которые присутствуют в нашем обществе.

Связаться с нами можно по адресу:
Херсон, Приднепровский спуск, 1, оф. 8,
телефоны (0552) 34-44-26, (066) 100 8191 
E-mail: polit.kherson@gmail.com

Редактор сайта Дементий Белый

розроблено - photografica